Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alimenty

Polecane posty

Gość gość

Witam.Przez 12 lat wychowywalam samotnie syna.Od poczatku zasadzenia przez sad alimentow na dziecko mialam problemy z wyegzekwowaniem naleznosci.Na ojcu dziecka nie moglam polegac,zadnej pomocy w wychowaniu syna.Obiecywal wizyty i zawodzil,pozniej zaniehal calkowicie.Jakos sobie dawalam rade,postaralam sie o pomoc funduszu alimentacyjnego,mialam prace,wyjezdzalam rowniez za granice,ale nie moglam zniesc rozlaki z dzieckiem;Postanowilam wrocic do kraju,znalazlam prace ale wciaz mieszkalam z rodzicami i mlodszym rodzenstwem.Zaczelam sie rozgladac za mieszkaniem,znalazlam nawet niedrogie skromne mieszkanko.Zeby utrzymac sie na swoim musialam wiecej pracowac,przez co mialam wyzszy zarobek.W tym momencie zaczely sie schody poniewaz przekraczajac prog dochodow,naprawde chodzi tu o niewielkie sumy jestesmy pozbawieni pomocy od panstwa,ktos zasugerowal,zeby zanizyc zarobki.Jednak ja podjelam decyzje o ponownym wyjezdzie z kraju.Dzis mieszkam z synem za granica,ale wciaz nie moge wyegzekwowac naleznych biezacych i zaleglych alimentow na syna.Probowalam zalatwic to za pomoca prokuratury ale sprawe umorzono z braku dowodow na uporczywe uchylanie sie od obowiazku alimentacyjnego.Jest to juz kilkadziesiat tys. zlotych,ktore moglyby pomoc synowi w starcie w nowe zycie.Nie ma zadnych regulacji prawnych,ktore pomoglyby w ielu ludziom w tej uciazliwej zyciowej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prokuratura nie zajmuje się egzekwowaniem długów alimentacyjnych - to po pierwszo. Jeśli pobierałaś pieniądze z FA, to dłużnik ma dług wobec FA, a nie wobec ciebie - to po drugo. Jest CAŁA MASA regulacji prawnych dotyczących zasądzania i egzekucji alimentów - to po trzecio. ...największe pretensje to mają te sprzątaczki! Co skończyły osiem klas. Pierwszą, drugą i 6 trzecich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prokurator może wnieść akt oskarżenia z art.209 k.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dostanie wyrok w zawiasach,po kolejnych kilku latach i sprawach dostanie jakiś tam wyrok,który mu z miłą chęcią zamienią na dozór elektroniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co? Ile pieniędzy dostanie ta tępa dzida po 8 klasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko- jestem w podobnej sytuacji. Od 19 lat próbuję ściągnąć alimenty od byłego męża. Dlaczego Prokuratura umorzyła Twoje postępowanie wiesz? Ja po pierwszym doniesieniu też nie wiedziałam bo myślałam, że samo to, że nie płaci wystarczy. Niestety to nie jest takie proste. Za drugim razem byłam mądrzejsza i poszłam przygotowana - nie umorzyli. Nie poddawaj się i zgłaszaj do skutku, ale dokładnie przeanalizuj art 209 KK i jak ruszysz głową będziesz wiedziała co robić. I non stop miej Komornika bo trzeba pilnować terminów , aby dług się nie przedawnił. W końcu go dopadniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,I dostanie wyrok w zawiasach,po kolejnych kilku latach i sprawach dostanie jakiś tam wyrok,który mu z miłą chęcią zamienią na dozór elektroniczny." I spoko . Jak dla mnie wystarczy . Jakakolwiek kara , ale kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A za co będzie ta kara? Ano za to że kiedyś, daawno, daawno temu, jak mu wlazłaś do wyra - to mu kotas stanąŁ. A nad ranem, jak mu kotas opadł, i zobaczył. kto mu do wyra wlazł - to cie z wyra pogonił. I teraz ma karę za to że cie pogoił z rana. A nie z wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie poprosisz jakiegoś adwokata o poradę. Przecież muszą być jakieś sposoby. Proponuję ci prawników z kancelarii www.adwokatwysocki.pl od których nieraz uzyskałam fachową pomoc prawną. Są naprawdę skuteczni i z wielkim zaangażowaniem prowadzą sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×