Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ocik16

płaski brzuch

Polecane posty

Witam Wszystkich ;) mam pytanko, bo ważę 55 kg przy wzroście 167 ale mój brzuch i boczki wyglądają źle ;/ Chciałabym coś zmienić w wyglądzie więć zmieniłąm odżywianie zaczełąm robić brzuszki ale to nie wystarcza ile bym musiała ich robić i jakie dodatkowe ćwicznia, (może 6 weidera?) nie mam pojęcia ;( proszę o odpowiedzi ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robiłem brzuszki systematycznie przez pół roku a opona jak była tak jest fakt,że jak napnę mięśnie brzucha to je widać ale brzuch jest nadal ja facet 166/70kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj tutaj, fachowiec pisze: Minusem cwiczenia miesni brzucha jest niszczenie kregoslupa i patologia sylwetki. Tu nie ma ale - regularnosc prowadzi do kontuzji i robienia sobie krzywdy. Jak kazdy wie - kregoslupa zlozony jest z kregow i krazkow miedzykregowych. Trenowanie w pozycji bezpiecznej/technicznej rownomiernie rozprowadza sile, ktora odzialuje na nie pionowo, nie powodujac patologii. Jesli lamiemy pozycje techniczna - w tym wypadku - wykonujemy cwiczenie izolowane na miesnie brzucha - powodujemy wyginanie sie kregoslupa pod wplywem sily fleksyjnej, co pociaga za soba nacisk lokalny na jeden kraniec krazkow miedzykregowych [maslo maslane - ale takie jest polskie nazewnictwo] . Efektem jest trwale uszkodzenia krazka lub dyskopatia. Tu nie ma ale - prosta zasada fizyki - lokalne a nie globalne odzdzialywanie sily zawsze doprowadzi do odksztalcenia sie materialu na ktory dziala sila. Od strony bezpieczenstwa, przyszlosci i kontuzji - cwiczenie izolowane na brzuch - zdecydowanie NIE. Od strony sylwetki - znakomita wiekszosc osob cierpi na pochylenie do przod. Pochylona glowa, wypchniete barki, rozjechane lopatki, skorcz miesni piersiowych, garb, dolny kot, bajlzel w biodrach, poskarane miesnie dwuglowe uda, zanik posladkow - cwiczenia izolowane na miesnie brzucha POGLEBIAJA POWYZSZE WADY. To co odczuwa osoba cwiczana brzuch cwiczeniami izolowanymi jest calkowicie naturalne i jednoczesnie mylne. Czemu? Kazde cwiczenie fizyczne ktore trenuje miesnie brzucha w jakikolwiek sposob - doprowadzi do ich wzmocnienia i usztywniania - co ZAWSZE spowoduje spadek obwodow. Sciana przednia sie umocni i wnetrznosci nie beda juz wygrywaly podczas napierania na miesien. Nie ma to absolutnie zadnego zwiazku z procesem redukcji tkanki tluszczowej. To prosta fizyka/mechanika. Jak pisalem wyzej - cwiczenia izolowane nie sa wskazane bo sa niebezpieczne i dzialaja na nasza zgube. Pamietajmy - miesnie brzucha naleza do miesni rdzenia - tak samo jak i prostowniki grzbietu. Obie grupy wzajemnie sie rownowaza. O tym ze spowodujesz mega kontuzje robiac martwy ciag z garbem wie kazdy - ale o tym ze taki sam porzadek [scisniecie izometrycznie nie izotoniczne] musi zapanowac w miesniach brzucha to juz sie niestety "zapomina". cd w linku: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/160-FAQ-Technikalia-Cwiczen-Silowych?p=17709&viewfull=1#post17709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ćwiczenia izometryczne są super! Polecane nawet chorym unieruchomionym w łóżku! A na brzuch proponuję chodzic ,robic coś z lekko wciągniętym brzuchem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pokojówką w Niemczech i dziennie robie kilkanaście km ale to nic nie da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×