Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cukierniczkao

kto się zna na biszkoptach

Polecane posty

Gość cukierniczkao

Upieklam dziś, taki bez proszku, ale dalam cukru tyle samo, co mąki. Biszkopt udany, ale ..... za słodki. Czy wyjdzie biszkopt, jeźeli sie da połowę zakecanej dawki cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyjdzie ja biszkopt robie tak, ze na kazde jajko daje łyżke mąki i płaską łyzke cukru + plaską lyzeczke proszku do pieczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wczoraj kopałam w necie za biszkoptem bez proszku i znalazłam, ale ilością cukru się przeraziłam, nigdy tak nie słodzę. Wyszedl super, tylko za słocki. Na taki z proszkiem mam kilka przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głównie chodzi mi o to, że prawdziwy biszkopt - bez proszku ma przepisowe proporcje mąki i cukru. Jeżeli dam połowę tego cukru, to czy te proporcje nia zostaną zaburzone i czy uda się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdzony przepis na biszkopt 5 jajek 1 szklanka cukru 0,5 szklanki maki pszennej 0,5 szklanki mąki kartoflanej Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli, dodawać porcjami cukier i ucierac az do rozpuszczenia.Na koniec dodać rozbełtane żółtka , wsypać przesianą mąkę ,wymieszać łyżką Do dobrze utartego biszkoptu nie trzeba dodawać proszku , sam wyrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę , że jak zmniejszysz o 2 łyżki cukru to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lerinka
Zawsze piekąc ciasta zmniejszam cukier o polowe a nawet 2/3 i nic to nie szkodzi. W temacie biszkoptu dałabym cukru polowe mniej niż mąki, chyba ze robisz kakaowy i dajesz kakao, wtedy można dać cukru ciut więcej. Ja akurat piekę ciasta bardzo często wiec trochę mam pojęcia, jeśli jeszcze masz jakieś pytania pisz na Lerinka@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj sobie przepisu na biszkopt rzucany, najlepszy wychodzi. Ja mam taki, gdzie bodajże na 5 jajek jest szklanka mąki (3/4 szklanki zwykłej i 1/4 ziemniaczanej chyba) i 3/4 szklanki cukru. Zdarzało mi się cukier zmniejszać do pół szklanki jak biszkopt miał być do "mulącego" kremu, i też było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O właśnie o cukier mi chodziło i dzięki powyźej za odpowiedzi, zwłaszcza tych pomocnych. Biszkopty ze zmniejszoną ilością cukru już upiekłam chyba 3, czy 4 i wychodzą aż cieszy, z truskawkami i galaretką przepycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przepisie też jest tyle samo cukru co mąki. Zazwyczaj zmniejszam ilość cukru o 1/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdz na bloga moje wypieki.com tam jest extra przepis na biszkopt rzucany, bez proszku. Rosnie wysoki, nie jest za slodki, jest bez proszku do pieczenia. Zawsze wychodzi idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×