Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość planujaca

płytki czy drewno, podłoga?

Polecane posty

Gość planujaca

Witam, kończymy projekt domu i planujemy ogrzewanie. Architekt zachęca nas do położenia podłogówki na całym parterze, tak by również salon był z podłogówką. Plusy jakie widzi, to brak dużych grzejników (u nas są duże okna do ziemi, więc jedynie jakie grzejniki wejdą to pionowe wysokie tylko na bocznych ścianach - ściana południowa jest oszklona) i położenie takich samych/podobnych dużych płytek na całym parterze co wizualnie zwiększy przestrzeń (jednolita podłoga). Korci nas wizja, że podłoga jest jednolita - wejście z wiatrołapu jest na hol otwarty na salon i schody, więc faktycznie robiłoby to dobre wrażenie. Zwłaszcza, ze dom nie jest zbyt duży i każdy myk wizualnego powiększenia jest mile widziany. Ale! Trudno nam zrezygnować z desek w salonie. Zawsze marzyłam o prawdziwym drewnie! Wiem, że są deski na ogrzewanie podłogowe ale są mniej wydajne. Stąd nasze pytanie, czy ktoś ma płytki w salonie. I jak się sprawdzają? Czy w miesiącach, gdy się nie grzeje nie jest zbyt zimno na podłodze? My chodzimy na bosaka więc dla nas ma to znaczenie:-) Kładziecie coś na płytki, np. dywan? A może jednak położyć ukochane drewno i przeboleć pionowe grzejniki? A może ktoś jednak ma drewno na podłogówce? Jak się sprawdza? Jakie macie drewno? Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my nie chodzimy na bosaka ,chodzimy w kapciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj. Ja mam jednolite płytki w salonie kuchni łączone bez ścian i wiatrołap. Podlogówka super się sprawdza a latem jest przyjemnie chlodno od tej podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca
dziękuję za odpowiedzi. Do gość - a jak sprawdza się podłoga gdy na zewnątrz jest zimno, ale jeszcze nie ogrzewacie? Latem pewnie fajny jest chłód, ale np. wczesną jesienią? My faktycznie chodzimy na bosaka, bez pantofli stąd te pytania i rozterki:-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My bardzo lubimy ciepło więc grzalismy bardzo długo tej wiosny. Mamy termostaty w każdym pomieszczeniu i puszczalismy odrobinę ciepła w podłogę przy okazji grzania wody użytkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha zapomniałam dodać że w pokojach gdzie są panele to podłoga dłużej się nagrzewa i jest chłodniej. To się nie sprawdza. Mamy wylewki takie cienkie specjalnie do podlogówki. A te płytki są niezniszczalni czego nie można powiedzieć o deskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujacaa
czyli ogrzewanie podłogowe masz w całym domu? dobrze rozumiem ze na parterze płytki a w pokojach panele? jaki kolor masz płytek? zastanawiam się też czy płytki nie będą zbyt surowe. Nasz dom jest w stylu nowoczesnej stodoły, prosty o dużych oknach. ale chyba zaufamy architektpwi który zaprojektował nam super dom.... wiec i z płytkami pewnie ma rację. dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam parterowy dom wszędzie podlogówka. Kafle są małe 10 na 40 cm. Imitacja drewna i wyszło bardzo ładnie powiem nieskromnie. Też nie było gdzie założyć grzejników, lecz tak jak pisałam na panelach przy dużych mrozach podlogówka może nie dbać rady. Na kaflach jest super ciepło. W pokojach będziemy montować dodatkowo małe grzejniki bo mamy podrobione wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widzę, że stoisz przed poważnym wyborem. Salon który ma być spełnieniem marzeń, czy ekonomiczne pomieszczenie? Ja jestem za spełnianiem marzeń! Salon to miejsce w którym macie pewnie zamiar spędzać większość czasu, jak i sporo chodzić, a uwierz mi zimny kamień nawet w letni poranek nie jest miłym doznaniem ;) W przypadku ogrzewania podłogowego minusem drewna jest jego niska rozszerzalność cieplna (co w przypadku tarasów jest wielkim atutem), jednak ma ono w swojej obronie kilka ważnych zalet: • Trwałość, • Lekkość • Sprężystość • Łatwość obróbki • Mnogość wzorów • Dobra wytrzymałość mechaniczna Dlatego ja bym postawił na drewno które dodatkowo „ociepli” Twój salon swoim naturalnym pięknem Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli się zdecydujecie na drewno, to koniecznie zajrzyj na stronę sklepu http://www.parkietymarzen.com.pl - mają super wybór desek egzotycznych, coś pięknego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z płytkami też da się żyć, ale jednak nei ma to jak drewno, porządnej jakośc***arkiet kupiliśmy pare lat temu w http://bel-pol.pl/ i do dziś najmniejszych zastrzeżeń, to jednak jest inwestycja któa się zwraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leminela33
Nie kupowałabym na Twoim miejscu płytek do salonu :( Wygląda to bardzo brzydko oraz nieatrakcyjnie. Nie wie czy bedziesz z tego zadowolona.Postawiłabym raczej na fajny parkiet albo deskę.O wiele lepiej przewodzą ciepło oraz pomieszczenie jest ciepłe. Nie ślizgasz się.Nie musi być to wcale taki duży wydatek. Zerknij sobie tutaj: https://www.bricoman.pl/ Obecnie w sklepie możesz zamówić sobie deski w bardzo dobrych cenach ( mają tam ceny średnio o 30% niższe niż w stacjonarnych sklepach - porównywałam). Ja mam u siebie deskę. Wygląda łądnie i nie jest tak problematyczna w utrzymaniu jak parkiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w całym domu mam takie same płytki pod podlogowka a latem ustawiamy na minimalną jak praliny w piecu zebybwoda była ciepłą to odkrecamy lekko kurki do każdego pokoju i nie jest zimno w stopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drewniany parkiet to moim zdaniem świetna opcja. Wygląda bardzo dobrze no i jest trwały. Mam taki u mnie w sypialni i w salonie, zamówiliśmy z mężem w http://www.stolarstwoagmar.pl/ i uważam, że to była dobra decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poważnie robią coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisał Expert Bondex drewno prócz pewnych wad ma również zalety, moim zdaniem całkiem istotne, np. to że jest trwałe, nie przytłacza wnętrza a tworzy świetny klimat, zwłaszcza jeśli jest to salon, w którym chcesz wypocząć i się zrelaksować po całym dniu pracy. A skoro wspomniałaś, że często w domu chodzicie na boso to drewno będzie jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Ja swoje wybierałam na https://komfiro.pl/kategoria-produktu/podlogi-drewniane/ i bardzo sobie chwalę. Ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie, musisz po prostu przemyśleć wszystkie za i przeciw. Życzę trafnego wyboru, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy w kuchni płytki i właściwie tylko na tym kawałku ogrzewanie podłogowe, a w salonie parkiet dębowy i normalne grzejniki. Ja po prostu nie wyobrażałam sobie płytek na całej powierzchni. Zależało mi na tym aby podłoga była drewniana tak jak w naszym dawnym mieszkaniu. Parkiet razem z montażem braliśmy od firmy www.solidparkiet.pl, gdybyś zdecydował się na podłogę drewnianą to polecam tę firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w salonie mam parkiet i tam mam normalne kaloryfery, a w części kuchennej mam płytki i ogrzewanie podłogowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też lubię chodzić boso. Latem jest super bosą stopą, zimą też bo kafle ciepłe. W sezonie pośrednim nie jest źle ale kapcie się przydają . Jednak do salonu nie zdecydowałabym się na nic innego niż kafle. Zawsze ktoś z rozpędu do domu wejdzie z ogrodu "na chwilę" i naniesie piasku itd. Zawsze można się zdecydować na wygląd deski i trwałość kafla. Teraz robią super kafle drewnopodobne. Na stronie http://www.ceramik.com.pl/pl/kategoria/promocje/plytki-ceramiczne.html mają w promocji dwa rodzaje płytek drewnopodobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena667
ja dużo bardziej wlę deskę od płytek, moja mama ma płytki i muszę zawsze chodzic u niej w kapciach, bo mi starsznie zimno w nogi jest, u siebie mam podłogi z baltic wood, deskę litą i jets dużo cieplej, jednak to robi swoje,a człowiek najszybciej zaziębia się od nóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Szklany
Polecam usługi firmy http://intellio.pl/oferta-opcje-projektow-wnetrz/ która zajmuje się projektowaniem wnętrz. Dobrze doradzają co wybrać. Miałem problem z kolorem mebli i ścian a oni bardzo mi pomogli się zdecydować. Jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka131a
Ja nie lubię zimnych podłóg, szczególnie w łazience. znalazłam ostatnio stronę http://www.immergas.com.pl/Produkty,2311/POWIETRZE_WODA Zainstalowanie pompy obiegowej nie jest trudne, tak twierdzi mąż. Tylko w naszym wypadku już nie możliwe. Zmiany by wymagały dużego nakładu finansowego. Ale może wam sie przyda ta strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o płytki, to jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy na zimno to dobrze zainstalować ogrzewanie podłogowe. A co do wyboru, to decyzja należy do właściciela. Jednak jeśli płytka to aby był dobrej jakości - także wizualnej. Znajoma ostatnio kładła na podłodze płytki MADERA. Pozytywne zaskoczenie końcowym efektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm... może nie przesadzajmy z tą zimną podłogą - od czego jest system ogrzewania? Mnie akurat bardzo podobają się podłogi z płytkach nie tylko drewnopodobnych. Coraz bardziej podobają mi się z pozoru chłodne podobne do betonu płytki np. płytki Barcelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, ale drewno nie potrzebuje właśnie na przykład ogrzewania, tak tutaj dodatkowo musimy inwestować w to, żeby ogrzać podłogę. Sama chciałabym mieć w przyszłości deskę na swoim już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się podobają chłodne płytki ale tylko w łazience, a do kuchni czy salonu chciałabym mieć drewno, ponieważ jets dużo cieplejsze i powoduj***ardzo dobrą atmosferę moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×