Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

ROBICIE PRZETWORY NA ZIME

Polecane posty

Gość gość

dzemy , soki itd. Ja dzisiaj zrobiłam dżemu z 60kg truskawek ( tyle kupil mi maz). narobiłam tego mnóstwo - maz i dzieciaki się teraz zajadają. Przyznam , ze zaczelam o 9 a skonczylam przed chwila :O Tak się zastanawiam czy kobiety teraz robia jakiekolwiek przetwory... w końcu dzem kosztuje teraz grosze w sklepie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, robię dżemy, ale nie z 60 kg. Truskawek kupuję max 10 kg. Reszta to z tego co mi urośnie w ogródku, lub co dostanę od kogoś bo ma klęskę urodzaju :D Ponad to robię przecier pomidorowy z ok. 20 kg, sałatkę warzywną i ogórki kiszone w ilościach różnych w zależności ile urosło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze, ja zazdroszczę bo sama bym chciała robić przetwory, ale zawsze jakoś kaski brak jak jest sezon, także ciesz się autorko, masz super męża, (choć 60kg wydaje się być jakąś niewyobrażalną wagą dla mnie). Co z tego że w sklepie grosze kosztuje jak w środku owoców brak, wiesz co jesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku planuje robić sałatki z ogórków i może jakieś owoce ,w zeszłym roku robiłam tylko gruszki bo dostałam chyba że 20 kg i porobiłam do słoików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, my robimy z mężem ( lubi przy tym pomagać), ale praktycznie wszystkie owoce mamy od rodziców. Robimy dzemy i soki z truskawek, wiśni, śliwek, malin, porzeczki; ogórki kiszone. Kupujemy pomidory na przecier i czasem paprykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszka123
ja robię tak: dzem truskawkowy, jagodowy i powidła śliwkowe. sałatkę z zielonych pomidorów, sałatke z ogórków, kiszone, krokodylki czyli takie mega ostre chilli z czosnkiem, kiszę kapustę i robię grzybki w occie. i to tyle.aaa i robie w słoiki sos słodko-kwaśny taki do ryżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak , robię , ale bardzo małe ilości bo nie mam miejsca. Robię m.in. paprykę i cukinię konser. Moja mama też robi przetwory. W słoiki "zamyka " wszystko co rośnie w ogrodzie i sadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa no i nalewki robimy z mężem :) wisniową, aronia -ale średnio nam pasuje, w tym roku koniecznie z malin i z pigwy...no i sama robię gin (z owoców jałowca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z 21:10 Jeszcze robię keczup paprykowy, który uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię ale nie tak naraz jak ty :) 2 kg truskawek i mam 5 słoiczków dżemu, kolejnego dnia kolejne 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej a może podacie przepisy szczególne na ketchup paprykowy i sos słodko kwasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
korzystam z przetworów mamy, ale sama tez zrobiłam w tym roku syrop z mniszka, kiszonki i zobaczymy co tam mi jeszcze urośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie robię, bo nie mam na to czasu. Pracuję i szkoda mi nawet jednego dnia wolnego poswięcić na to. Czasem coś od mamy wezmę, ale to rzadko bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami robię ale jestem leniwa i mam za dużo innych spraw na głowie. Jednak smak i skład dżemu ze sklepu nie umywa się do tego domowego. Przeraża mnie ilość cukru, nie chcę żebyśmy tyle spożywali, zazwyczaj mrożę owoce i warzywa i mniej pracy, i mniej cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie dokładnie tak samo jak ktoś powyzej: jednego dnia 5 słoiczków, następnego dnia 5 ;) generalnie nie robię tego dużo jakoś, bo nie zużyjemy....i szkoda mi czasu na to... a kiszenie kapusty? haha wiecie jak szybko sie to robi? ;) tylko ja zamawiam od kobiety juz poszatkowana surową w worku, teraz mają takie specjalne maszyny do tego, sole a ubija maz, po 20 minutach kocioł gotowy, starcza ca cała zimę. smak: nieporównywalny do sklepowej ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię tylko suszone pomidory. Dżemu u mnie je się niewiele, rocznie 2-3 małe słoiczki, więc nie opłaca mi się robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość callineczzkaaaa
Robie dżem truskawkowy , brzoskwiniowy ,wiśniowy , malinowy i powidła śliwkowe. Mroźe tez truskawki , maliny, wiśnie , porzeczki , rabarbar , brokuły , koperek , natkę pietruszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dżem w sklepie kosztuje grosze, ale smakuje okropnie. Jak już kupuję to takie najbardziej domowe, bo są najsmaczniejsze, np. w takich sklepach: https://eterno.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbowaliśmy kiedyś zakisić z mężem kapustę(w takim dużym kamiennym garze) i wszystko było ok. do fermentacji, potem kapusta zaczęła się psuć... Więc daliśmy sobie spokój, ale jesienią i zimą kiszę kapustę w słoikach tak na bieżąco, zawsze staram się mieć 2 litrowe słoiki i taka kapusta mi się udaje ! Poza tym ogórki pod różnymi postaciami, kilka kompotów, dżemów. Nie robię ketchupu, ale taki sos słodko - kwaśny do ryżu to bym zrobiła, jak bym dobry przepis miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na obecną chwilę mam w piwnicy syrop z mlecza, dżem truskawkowy z 3 kg truskawek, troszkę pomrożonych, 2 buteleczki soku z czarnych porzeczek bo tylko tyle mialam swoich owoców. Zrobie jeszcze sok z aronii, dostane od mamy sok z młodych pędów sosny. W planach są ogórki kiszone, korniszone, salatka z ogórków, przecier pomidorowy. Paprykę konserwową też robię ale w tym roku odpuszczam, jeszcze trochę mam z zeszłego roku. Kapustę też kiszę ale odpuszczam bo będę karmic piersią, co dla rodziny to na bieżąco zakiszę. Zapomniałam o burakach z chrzanem, któte też będą robione i leczo z cukinii. Przetwory robię bo wiem co w środku jest, nawet jak dodaje cukier to wiem ile i że to nie jest żaden cukier glukozowo fruktozowy. Dodam, że mam niespełna 3 letnie dziecko i kolejne będzie we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kompotów nie robię, bo po prostu u mnie nie piją. U mnie w domu wszyscy piją wodę mineralną, herbatę i rano kawę. Dżemów robię kilka słoiczków (truskawkowe), bo w sumie sama je zjadam. Ale za to w dużych ilościach robię ogórki konserwowe, paprykę konserwową , robię też przeciery ogórkowe, grzybki marynowane. i to chyba wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44424
Jak lubicie przetwory to polecam Wam też zerknąć tutaj - https://www.spizarnia.net.pl/ Możecie kupić i posmakować danego wyrobu, ale też na ich blogu wrzucane są fajne przepisy na różne potrawy, dania właśnie z wykorzystaniem ich przetworów. Jedliście kiedyś konfiturę z poziomem? Smakowała Wam? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam czasu na przetwory :( raczej kupuję w sklepach, chociaż nieraz zdarzało mi się robić przeciery pomidorowe czy coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A co kupujesz? Bo ja nic nie mogę znaleźć, sklepowe wszystko jakieś takie ble :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czas to jest wymowka. Ja pracuje 40 h tygodniowo.Mam male dzieci i robie weki. Grzyby(maz zbiera),jagody(wszyscy zbieramy),dzemy,ogorki,dynie,salatki najrozniejsze,soki,przeciery. Łącznie 300litrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak zarządzasz czasem, że udaje ci się tyle zrobić pracując na etacie z dziećmi jeszcze do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj gość dziś A co kupujesz? Bo ja nic nie mogę znaleźć, sklepowe wszystko jakieś takie ble :/ rożnie, zależy na jaki smak mam ochotę ;) kupuję zawsze to co ma w składzie owoce i zero cukru, w każdym sklepie do znalezienia. niedawno też zamawiałam konfiturę z eterno i powiem, że smaczne. nigdzie nie widziałam jeszcze śliwkowej konfitury z czekoladą i musiałam kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×