Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zapalenie pęcherza moczowego

Polecane posty

Gość gość

mam zapalenie pecherza moczowego, karmie piersią 12 tygodniowe maleństwo czy powinnam brac antybiotyk lekarz rodzinny mi przepisał Duomox mąż uważa że nie powinnam go brać bo karmię piersią i że wystarczą ziołowe preperaty co radzicie, wstrzymac sie jeszszce i nie brac antybiotyku i popróbować jeszszce preparatów z zutawiną? Czy któraś miała zapalenie pęcherza i brała antybiotyk jak karmiła piersią? Czy antybiotyk jest konieczny jutro ide do ginekologa bo podejrzewam że mam tez zapalenie pochwy i od tego pewnie to zapalenie pecherza moczowego może być robiłam badanie moczu wyszły bakterie nieliczne wiec to chyba nie jest jakieś poważne zapalenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylo sie nie yebac ostro lada.cznico.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz zrobić posiew moczu żeby zobaczyć jakie tam są bakterie i wtedy ewentualnie antybiotyk .teraz możesz brać urosept.żurawit.dużo Wit. C i dużo pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie masz leukocyty? i erytrocyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz zrobić posiew moczu żeby zobaczyć jakie tam są bakterie i wtedy ewentualnie antybiotyk .teraz możesz brać urosept.żurawit.dużo Wit. C i dużo pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry wkleilam to samo . dziwne ze lekarz dał antybiotyk bez posiew i właśnie ,jakie dokładnie masz wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,możesz karmić. Tylko niektóre antybiotyki wykluczają kp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bakterie wyszły nieliczne a leukocytów od 1 do 3 w polu widzenia posiew bedzie za pare dni ale skoro nieliczne bakterie... to może poczekac na posiew i jeszcze nie brac tego antybiotyku? Bije sie z myslami ale szczypie mnie ogromnie nie wiem czy same tabletki z zurawiną załatwią sprawe poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam urosept, on jest nieszkodliwy i żurawinę, wstrzymaj się z antybiotykiem, po tym powinno ci przejść. W Rossmannie jest sok z zurawiny do rozcieńczania z wodą bardzo zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przejdzie albo rozwinie się urosepsa. Po co polazłaś do lekarza jak nie chcesz się stosować do zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mniej inwazyjna moze nylaby furagina? Ale ona przenika do mleka i nie wiem czy moglabys karmic. Duomox z tego co wiem mozna brac przy kp. Skonsultuj sie moze z onnym lekarzem,doradca laktacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nospy nie możesz brać podczas karmienia? slysząłam, że tez pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w aptece panie mi powiedziały ze furagina jest bezpieczna i mogą ją nawet kobiety w ciazy stosować ale ja wiem że przenika do mleka a duomox ponoc nie i pisze że jest bezpieczny i zagrożenie dla dziecka jest znikome...to może jednak lepszy antybiotyk szkoda że jedyna na to furagina przenika do mleka poza nią są żurawiny ale one nie zawsze działają jednym pomoga innym nie no mam dylemat a zdrugiej strony jak dostane zapalenia nerek to dopiero sobie dowalę tak że juz bede musiała z karmienia piersią zrezygnowac i mocne antybiotyki brac kużwa nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i myśle ze zwykły lekarz rodzinny mi przepisał ten antybiotyk to chyba się zna i wie co robi...chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka ty jesteś durna . Sorry ale już muszę tak napisać. Byłaś u lekarza , podałaś mu objawy , mówiłaś że karmisz, lekarz cię widział , badał. Dał ci lek. A ty się pytasz obcych kobiet ( bo nawet nie wiesz jakie debile mogą siedzieć po drugiej stronie ) i myślisz, że one wyleczą cię lepiej niż lekarz.Żaden antybiotyk i żaden lek nie jest cukierkiem ale zawsze jest to "mniejsze zło " niż choroba , która może się rozwinąć gdy go nie weżmiesz. Zastanów się , powikłania po zapaleniu pęcherza mogą cię o wiele więcej kosztować. P.s amoksycylina ( duomox ) jest bezpieczna dla dziecka prz kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz rację wezme jednak żal mi dziecka bo płakacze , ma kolki i potym pewnie tez bedzie płakał może kilka godzin.. ale to lepsze niż choroba raz miałam w życiu zapalenie nerki nie byłam w ciaży i nie karmiłam brałam wtedy silne antybiotyki i pamietam że bardzo bolało nie chcę znów doprowadzić do zapalenia nerek zmylił mnie mocz że wyszedł taki dobry... to dziwne że wyszło że bakterie sa nieliczne... a szczypie mnie jak nie wiem co i co chwila chodze do wc objawy sa nie da sie ich nie zauważyc a lekarz dał mi antybiotyk przed zrobieniem badania moczu od razu, dał antybiotyk i skierowanie na badanie moczu antybiotyk mam , badanie moczu zrobiłam i wyszło cos za dobre... możliwe że przy takim wyniku nie dałby mni antybiotyku ale mocz robiłam po wizycie tez dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na zapalenie pęcherza brałam urofuraginum i zawsze działało. Nie szkodzi dla dziecka i bez recepty. Ale skoro byłaś u lekarza i on przepisał ci lek to powinnaś się stosować. W końcu po coś kończył on te studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystrzegam się antybiotyków jak tylko mogę (przez całe życie brałam 4 razy, moja pięciolatka jeszcze nigdy), ale uważam że jak trzeba to trzeba i już. A duomax jest to akurat taki antybiotyk, który można brać zarówno w ciąży jak i podczas karmienia. Jeśli jednak chcesz się wstrzymać to możesz podleczyć się kilka dni naturalnie i zobaczyć czy to pomoże. Jak miałam kiedyś zapalenie pęcherza to łykałam jakieś tabletki z żurawiną i piłam bardzo bardzo dużo czystej wody. Sikałam co pół godziny co bolało jak diabli, ale podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×