Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

becikowe...slowa szwagierki

Polecane posty

Gość pisałam o 10 56
11:13 myślisz że to co w kasie to czysty zysk? a koszty są wrzucane w powietrze?smiech.gif eh sami finansiści usmiech.gif x to są twoje słowa, nie moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda ze patologia sie bedzie cieszyc,ale z drugiej strony sa tez noramlne rodziny niepatologiczne,dla ktorych te 500zl to bedzie jakies odciazenie poza tym w kazdym europejskim cywilizowanym kraju zasilki na dzieci sa wysokie tylko w pl taka nedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpisać od podatku?? źle to określasz... to po prostu koszty, które zmniejszają PODSTAWĘ OPODATKOWANIA. Nie odpisuje się ich od podatku... x generalnie wszystko co "odpisujesz od podatku" to zmniejszenie podstawy opodatkowania. Nie łap mnie za słówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda ze patologia sie bedzie cieszyc,ale z drugiej strony sa tez noramlne rodziny niepatologiczne,dla ktorych te 500zl to bedzie jakies odciazenie poza tym w kazdym europejskim cywilizowanym kraju zasilki na dzieci sa wysokie tylko w pl taka nedza W żadnym kraju na zachodzie nie ma płatnych 100% l4 na ciąże, ani tylu chorych ciężarnych, płatnego urlopu macierzyńskiego w wymiarze jednego roku. Nie porównujmy się do zachodu bo u nas ażdy woli dać rybkę niż wędkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do autorki : Ja poszłam do pracy po 3 miesiącach od porodu więc powinnam Ciebie nazwać patologią że 3 lata siedziałaś na d***e a mąż na Ciebie robił???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to do odpisujesz od podatku to ulga podatkowa... a podstawa opodatkowania to cos innego. W jednym sie zgadzamy- zmniejsza to wartość podatku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie z was suki to az zal. Życze wam ,zeby wam sie w zyciu pogorszyl,zebyscie musialy w tym mopsie stanac i byc nazywane patola!. Jestem pracownica jednej ze swietlic, nalezacej do mopsu. "Nasze" dzieci maja organizowany w niej czas, wyjezdzaja z nami na wycieczki, organizowane sa kolonie. Niedawno plywalismy statkiem po rzece. Aż tak wam zal d**e sciska,ze ktos,kto nie ma, moze dostac wiecej?! Takiej postawy uczycie swoje dzieci?. Segregowania? Ciagle tu sie czyta "patola", "patologiczne bachory" a co te dzieci sa winne,ze maja takich rodzicow? Maja to sobie wytatuowac na czole>?nie dostac obiadu w szkole,zebyscie czasemj nie musieli zaplacic z WASZYCH podatkow. Wiekszosc tu seidzacych to kwoki rozplodowe, wiec uwazajcie,zebyscie sie nie zamienily miejscami z "mopsiarzami",jak mezunio odejdzie doi innej,a tu ani emerytury,a w cv luuuuuuuuuuuuka. I zapewniam was, "patola" to naprawde niewielka czesc osob korzystajacych z pomnocy. W wiekszosci rodzin alkoholu niema,albo jest sporadycznie. Ale jest inwalidztwo, utrata pracy,choroba. Rodziny z problemem alkoholowym sa stale kontrolowane pod katem dbania o swoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pojecia nie macie w ogole o srodowiskach, jakie oceniacie!. Wiekszosc ludzi pracuje, na smieciowkach, albo za najnizsza krajowa,ale pracuje. Ale co? Ma do cholery skonac z glodu z dziecmi,zeby czasem nie stanac po NALEZNE mu pieniadze?. I owszem, sa oszusci, zawsze beda,ale nie mierzcie wszystkich jedna miara. I akurat w moim rejonie,jest wyjatkowo malo rodzin alkoholowych. Jest owszem wielodzietnosc, bieda, brak pracy,albo niskoplatna praca, choroba, kalectwo, a alkoholicy stanowia moze ze 2 procent ( o ile) calej tej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jest bardzo duzo samotnych matek,ktore "poswiecily sie wychowaniu rodziny", a po odejsciu meza do nowej milosci walcza o alimenty,zyja w biedzie,zostaly same. Sa tez wdowy. Naprawde,balabym sie tak oceniac,bo nie wiadomo co w zyciu moze spotkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćC
Dla mnie to masakra. Ciągnąć kasę z MOPS-u byłe nie pójść do pracy. Cóż są osoby z taką mentalnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym u nas nie płaci się podatku obrotowego - a powinno się. Wiesz na czym zarabia owa biedronka? Nie na handlu towarami. Na obrocie kasą. xxx Oczywiście, że nie ma podatku obrotowego, bo jest vat. Jak się zarabia na obrocie kasą? Czy mam rozumieć, że biedronka gra na giełdzie? Wiem, co to jest podatek dochodowy, więc nie trzeba mi tego tłumaczyć. Ktoś napisał, że podatków się nie umarza. Owszem, można umorzyć na wniosek podatnika. Zgłębiłam temat i doczytałam się, że markety faktycznie w większości przypadków nie płaca podatku dochodowego, bo tego dochodu najzwyczajniej w świecie nie maja. Nie wiem na ile przedstawione dane są wiarygodne, ale wcale bym sie nie zdziwiła, gdyby faktycznie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 12:00, dlaczego się tak rzucasz? Przecież ludzie wyraźnie piszą o ludziach, którym się nie chce pracować, tylko wolą iść do mopsu po pieniądze. Nikt nie potępia tych uczciwie pracujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym u nas nie płaci się podatku obrotowego - a powinno się. Wiesz na czym zarabia owa biedronka? Nie na handlu towarami. Na obrocie kasą. xxx Oczywiście, że nie ma podatku obrotowego, bo jest vat. Jak się zarabia na obrocie kasą? Czy mam rozumieć, że biedronka gra na giełdzie? Wiem, co to jest podatek dochodowy, więc nie trzeba mi tego tłumaczyć. Ktoś napisał, że podatków się nie umarza. Owszem, można umorzyć na wniosek podatnika. Zgłębiłam temat i doczytałam się, że markety faktycznie w większości przypadków nie płaca podatku dochodowego, bo tego dochodu najzwyczajniej w świecie nie maja. Nie wiem na ile przedstawione dane są wiarygodne, ale wcale bym sie nie zdziwiła, gdyby faktycznie tak było. x Otóż moja droga, biedronka (tak jak i inne markety), podpisuje umowę tylko z dostawcami którzy są w stanie jej zagwarantować, ze będą wystawiać faktury z terminem płatności 180 dni, w przypadku JMD (2007 rok ). Uwierz mi, że żaden towar tyle w sklepie nie zalega, średnio to ok. 20 dni. Co się dzieje z pieniędzmi przez 160 dni? A no właśnie pracują dla JMD. To żadna teoria spiskowa. Zapytaj kogokolwiek z ekonomistów na czym zarabiają największe sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Likwidacja senatu i zredukowanie liczby posłów i ile kasy się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I słusznie po co pracowac jak państwo da , a ta debilka tyra za 1200 w sklepie ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:16 w jaki sposób te pieniądze pracują? a w zasadzie nie pieniądze tylko zobowiązanie? ciekawa jestem. Ja pracuje w firmie produkcyjnej i w duzych firmach proces płatnosci jest długi, chcoiazby ze względu na to że każda faktura musi byc zaakceptowana i zweryfikowana. Często jest tak, że przedsiębiorcy płacą swoje zobowiązania po otrzymaniu należności z tyt. sprzedaży tego towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
ja pitole ale wy przezywacie tego dude i jego ,,obietnice" przeciez kandydat na prezydenta moze obiecac wszystko-bo moze:D ale to nie od niego bedzie zależała decyzja o przyznaniu 500 zl na dziecko-on nie jest w stanie tego zagwarantowac:D to była obietnica rzucona w eter, a tylu ludzi w nia uwierzyło... nie jestem zwolennikiem Komorowskiego , ciesze sie ze mamy nowego prezydenta, ale ludzie...dowiedzcie sie chociaz jak sie uprawomacnia te decyzje i od czego to zalezy bo równie dobrze mógł nam obiecac jednorożce :D szal ciał normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak prezydent zawetuje to i pis straci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzik ;) Niech szwagierka gada co chcę :D Ale różne rzeczy w życiu mogą się zdarzyć - co jak mąż ciężko zachoruje ? umrze ? - tak , hop siup pracy nie znajdzie :o A jak kopnie w dupę to też będzie musiała szybko dorosnąć , chyba że będzie żyła z alimentów i mopsu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:16 w jaki sposób te pieniądze pracują? a w zasadzie nie pieniądze tylko zobowiązanie? ciekawa jestem. Ja pracuje w firmie produkcyjnej i w duzych firmach proces płatnosci jest długi, chcoiazby ze względu na to że każda faktura musi byc zaakceptowana i zweryfikowana. Często jest tak, że przedsiębiorcy płacą swoje zobowiązania po otrzymaniu należności z tyt. sprzedaży tego towaru x To jest czysta kasa którą mam na koncie a nie zobowiązanie. Zobowiązanie mam na papierze. Czytaj klient mi dzisiaj płaci dzisiaj mam kasę w ręku a oddaję ją dostawcy za 6 miesięcy. Nie wiesz w jaki sposób zarobić na inwestycjach krótkoterminowych? Jeżeli mi nie wierzysz, a nie musisz, to zadaj pytanie na jakikolwiek forum ekonomiczno-finansowym, na czym najwięcej zarabiają jdm, tesco czy częsciowo metro ag (z tego co pamiętam to makro na najkrótszy termin płatności faktur 45 dni). Faktury z długim terminem płatności nie są zabronione czy niezgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wierze wierze, bo sobie przypomniałam wiedze ze studiów, ale akurat w momencie pisania posta nie skojarzyłam tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wierze wierze, bo sobie przypomniałam wiedze ze studiów, ale akurat w momencie pisania posta nie skojarzyłam tego x Też stąd to pamiętam. I tu sprawdza się takie stare powiedzenie "pieniądz rodzi pieniądz" Nikt pani zosi z mięsnego nia da towaru z tp. 180 dni, ona sobie kasą nie poobraca (z resztą i tak nie ma czym) i koło się zamyka. Wiem, że nie na temat, ale tak jakoś mnie naszło. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw niech Duda da!!! A dopiero potem niech szwagierka się wymądrza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×