Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Angina u niemowlaka , czuwacie w nocy?

Polecane posty

Gość gość

Syn ma anginę , zaraził się ode mnie . Ma zmiany na migdałkach , wczoraj zwymiotował , w nocy spać nie chciał , a dziś prawi nic nie zjadł , gorączka 38 , 5 . Byłam u lekarza , antybiotyk wieczorem dostanie , jedna dawka co 12 h . Czuwacie przy takich malutkich dzieciach , czy np . śpicie godzinkę , dwie . Kurcze boje się trochę że temp. mu skoczy a będę spać , mąż idzie na nockę do tej pory odsypiał . Co robicie , żeby nie zarazić się , mały się do mnie przytula non stop , ma 11 miesięcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko goraczkuje to daje lek przeciwgoraczkowy , wiem ile mniej, wiecej dziala to nastawiam budzik i wstaje. Zreszta mam tak ze zazwyczaj sen mam lekki i budze sie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zawsze budzik nastawialam jak córka była .malutka i goraczkowala, ale i tak z nerwów nigdy nie spalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz ma 37,3 .. pediatra mi powiedziała że wieczorem czopek , w nocy już nic nie podawać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dajecie te leki przeciwgorączkowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może niech śpi z Tobą? Kiedy mój miał gorączkę przez całą noc spał przy mnie a ja czuwalam. U mnie pomaga ibufen forte na przemian z czopkiem paracetamolowym,wiem że można stosować je razem przez co lepiej działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dałam mu czopka na wieczór to kupę zrobił zaraz po tym i cały czopek wyszedł więc dałam w syropie ibufen , gorączka spadła do 37 , 5 a teraz widzę , że znowu 38,6 . Co teraz paracetamol ? Czopek czy syrop ? ibufen dostał 2h temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czopek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy jakie masz czopki, jesli z ibuprofenem to ja bym nie dala zeby nie przedawkowac substancji. Za krotki czas uplynal,lepiej dac paracetamol. Zasada jest taka ze mozna dawac na zmiane ibuprofen z paracetamolem ale tak zeby nie przedawkowac dawki dobowej na kg masy ciala. Ja daje tak: ibuprofen powinien dzialac 8 h, u nas dziala 6 , wtedy daje paracetamol ktory powinien dzialac 6h. Dziala 4 h wiec po tym czasie daje znow ibuprofen i tak na zmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaje na wieczór ibuprofen w syropku - milifen nam najbardziej odpowiada i pod względu smaku i konsystencji - mały zasypia po 6 godzinach mierzę mu temperaturę termometrem bezdotykowym i jeszcze mi się nie zdarzyło aby miał więcej niż 38 st. w nocy. Nad ranem znowu sprawdzam. Tak było przy anginie, gorzej było przy 3-dniówce, dużo wyższa gorączka i na przemian ibuprofen z paracetamolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×