Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Czy ktoś tu miał zaburzenia odżywiania?

Polecane posty

Gość gość
Autorka Topiku. Do 00:43 Tak szczerze to nie wiem co mama myśli i czuje, ale kiedyś myślałam, że ona chce żebym umarła, żebym znikła z tego świata, żeby mnie poprostu nie było.. moja mama kiedyś piła. Za każdym razem powtarzała "to przez ciebie". Obwiniała za każdym razem. I tak obwiniała, krytykowała mnie przez 14 lat. Po tych 14 latach zaczęła się leczyć. Ja już nie wytrzymałam. Zaczęłam sama siebie obwiniać o wszystko co się dzieje w domu, w szkole a nawet na świecie... Postanowiłam się zabić. W tedy była pierwsza próba. Połknęłam tabletki, ale za mało. W tedy wylądowała tylko w normalnym szpitalu. Rok później (czyli teraz) skończyło się na Ojomie (nie wiem jak to napisać) i później psychiatryk. Na chwilę odzyskałam przytomność. Widziałam tylko kable, lekarzy, pielęgniarki i na samym tyle zobaczyłam mamę, zapłakaną. Chciałam powiedzieć przepraszam, ale straciłam przytomność. Teraz jak o tym pomyślę i o tym co napisałaś, to może mama zrozumiała i naprawdę nie wie co ma już ze mną robić, nie wie jak mi pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko Już sam fakt,że twoja mama stała zapłakana nad twoim łóżkiem świadczy o jej miłości.I tak jak pisałam wcześniej twoja mama chce tobą potrząsnąć. Te jej słowa wynikają z bezradności,bo anoreksji nie można wyleczyć domowymi sposobami. Przydałaby wam się terapia rodzinna,bo twoje próby samobójcze,ogólnie anoreksja nie wzięły się z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka Topiku. Do 00:58 Smutna prawda :( Do Turkuska może tak żeby to nie powróciło, pogadaj z dietetykiem, bądź z nim szczera, powiec, że nie chcesz wrócić do "tego błędnego koła" i żeby Ci pomógł ustalić dietę i ćwiczenia (chociaż, że szczerze, nie wiem czy dietetyk ustala ćwiczenia, ale może jakaś siłownia czy klub fitness? ) Nie wiem nie znam się na tym, ale proszę Cię uważaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka Topiku do 00:19 Terapia rodzinna? Mój psychiatra o tym wspominał, ale tylko na wspomnieniu się skończyło. Mama już nie porusza tego tematu, ale powiem jej o tym, a raczej przypomnę. Może się uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka Topiku DO 01:19* Terapia rodzinna? Mój psychiatra o tym wspominał, ale tylko na wspomnieniu się skończyło. Mama już nie porusza tego tematu, ale powiem jej o tym, a raczej przypomnę. Może się uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko Powodzenia.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutut
Również życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka Topiku. Dziękuję wszystkim za wszystko :) A tym którzy walczą z zaburzeniami odżywiania, życzę tego żeby odnaleźli sposób na pokonanie tej choroby i nie bójcie się psychologów i psychiatrów, bo to czasami jedyni ludzie z którymi można porozmawiać szczerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkuska
[gość 00:58] Zdaję sobie sprawę z tego, że to może się wymknąć spod kontroli. Wiem, że tak się może stać, ale z drugiej strony muszę podjąć to ryzyko, bo nie mogę ciągle tyć i tyć. A tak niestety się dzieje, bo jem pod wpływem stresu i z nudów. Jeżeli tego nie przerwę, to będzie tylko gorzej. Postaram się mieć to pod kontrolą. Mój epizod z anoreksją miał miejsce 2 lata temu, więc już trochę czasu upłynęło. Będę się pilnować, chociaż nie sądzę, abym drugi raz zrobiła coś takiego. Nauczyłam się na własnych błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co u Was dziewczyny ? Autorko rozmawiałaś z mamą na temat terapii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alice glass
hej dziewczyny;) znalazłam ten temat i postanowiłam go odświeżyć choruję na anoreksje,i nie wiem już co mam ze sobą zrobić;(,byłam 3 miesiące w szpitalu i poza podtczeniem nic mi to nie dało,ciesze się tylko że miałam szczęście poznać wiela wspaniałych osób,to współpacjenci mi pomogli przetrwać tam bo personel miał nas totalnie w d... lekarze zniechęcili mnie na tyle że boje się iść do jakiegokolwiek psychiatry,więc jestem bez leków a nie mam na nic siły totalnie,w dodatku teraz doszły wymioty wcześniej tylko ograniczałam jedzenie teraz mam dni że zjem coś i zwymiotuje;(Ciągle myśle że lepiej byłoby chyba umrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, piszę pracę magisterską na temat zaburzeń odżywiania - zwracam się z prośbą do osób z zaburzeniami odżywiania o poświęcenie paru minut na wypełnienie anonimowej ankiety lub przesłanie jej dalej na forach i fanpage o tej tematyce. Bardzo dziękuję za pomoc.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVnIZKXkwWEo8iXY9K5YttMTLMaJvtT5IXRBlGs19_oXvd1g/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terapia

Zbieramy zapisy do niskopłatnej grupy wspierająco-terapeutycznej dla osób z zaburzeniami odżywiania. Przewidywana ilość uczestników – 8 os.

Spotkania odbywać będą się przez rok, 1 w tygodniu o stałej godzinie, koszt 50 zł za 1,5 godzinne spotkanie.

Przyjęcie do grupy poprzedzać będzie kwalifikacja w postaci indywidualnej konsultacji z terapeutą. Koszt konsultacji 150 zł.

Terapeuta: Anna Grochowska, szkolenia: Instytut Analizy Grupowej Rasztów, Milton Erickson Foundation, Phoenix, USA, Polski Instytut Ericksonowski, Łódź

Tel. 668 476 129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś anoreksja, potem przez lata bulimia z małymi przerwami, bo „się opamietywalam”, potem była to już tak silna potrzeba, ze dostawałam ataków paniki po jedzeniu jeśli nie miałam możliwości tego zwrócić. Na terapii u pani psycholog zajęłam się walka z nerwica i lękiem napadowym, wyszłam z bulimii i powoli pracuje nad reszta problemów. Bardzo dużo moim zdaniem zależy od otoczenia, ja akurat byłam ciagle wystawiona na negatywne komentarze mojego byłego, który szanował tylko chude dziewczyny itd a teraz mam normalnego partnera, który uczył mnie od początku, ze wyglad to naprawdę drugorzędna sprawa.

Więcej na temat zaburzeń odżywiania mozecie sobie poczytac tutaj https://avigon.pl/obszary-wsparcia/jadlowstret-psychiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 01:51, Gość gość napisał:

tak. czasem mam takie dni,że w ogóle nie chce mi się jeść,po czym żołądek się skurcza. a później jem za dużo i boli mnie żołądek tak,że nie mogę spać

mam dokładnie tak samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka niedawno moja pani psycholog powiedziala mi ze mogę zmagac się z zaburzeniami odżywiania. Nienawidzę siebie i uważam się za osobę gruba nie wiem co robić. Często się waze , liczę kcal i unikam jedzenia. Czasami się objadam a czasami nic nie jem. Co mozecie mi polecić w początkowym etapie ? Z góry dziękuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka niedawno moja pani psycholog powiedziala mi ze mogę zmagac się z zaburzeniami odżywiania. Nienawidzę siebie i uważam się za osobę gruba nie wiem co robić. Często się waze , liczę kcal i unikam jedzenia. Czasami się objadam a czasami nic nie jem. Co mozecie mi polecić w początkowym etapie ? Czy pomoże psychoterapia https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psychoterapia-online/ ? 

Z góry dziękuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×