Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Armaid

Stomatologia czy lekarski

Polecane posty

za rok matura. od kilku lat waham się na który kierunek składać papiery. ja wiem że są to trudne kierunki na które jest też trudno się dostać zdaję sobie z tego sprawę bo mam rodziców po akademii medycznej (tata lekarz mama farmaceuta) ale trzeba się ukierunkować wcześniej a nie w ostatniej chwili. moja mama doradza mi od kilku lat stomatologię- 5 lat studów+rok staże, potem własny gabinet i spokój do końca życia (chyba że ktoś chciałby robić specjalizację) i fakt bez problemu, jestem dobra manualnie więc grzebanie w zębach nie było by problemem a kasa jest całkiem niezła. jednak mam też coś do lekarskiego. podoba mi się specjalizacja z dermatologii. myślałam żeby też zrobić kursy z medycyny estetycznej i kosmetologię (dużo dermatologów kończy dodatkowo kosmetologię). tylko przeraża mnie to że jedt 5 lat nauki+staż a potem kolejne 5 lat i specjalizacja. myślałam żeby być samym lekarzem medycyny bez specjalizacji i zrobić tylko na estetyczne ale dermatologia mi się podoba. mam kilku lekarek w rodzinie (+tata) którzy odradzają lekarski i mówią że stomatologia jest świetna i sami wybrali by ją po raz drugi zamiast leku ale te osoby mają najgorsze specjalizacje bo interna lub pediatria ale na przykład żeby okuliści narzekali to nie pamiętam. stomatologia nie jest zła ale jednak zawsze lubiłam "upiększać" i podoba mi się derma ale chciałabym mieć jeszcze przed 30-stką choćby 1 dziecko (potem to trudno dlatego że człowiek jest bardzo zmęczony) i mieszkanie, wyjść za mąż,a wizja uczenia się do 30-stki mnie po prostu przeraża. co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×