Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

UWAŻAJCIE NA DŁUG SPADKOWY

Polecane posty

Gość gość

Odrzucone długi przechodzą z bliższych krewnych na coraz dalszych jak śmierdzące jajo. Nieważne, czy zmarła osoba pozostawiła testament i kogoś nimi uraczyła czy też testamentu brak. Trzeba bardzo uważać, żeby nie wtopić i nie musieć spłacać. Nie lekceważcie sytuacji. gdy usłyszycie o śmierci kogoś spokrewnionego, dopytujcie jego najbliższych i dalszych krewnych, czy aby nie wiedzą coś o długach. Bywają sytuacje, że rodzina nieświadomie albo celowo nie powiadamia nas o długach zmarłej osoby, ale przed sądem podaje (bo musi) innych krewnych i wtedy sąd ściga krewnych. Nie wolno lekceważyć zapytań nadesłanych z sądu ani żadnych powiadomień, a na wypadek jakby jakieś powiadomienie zaginęło, najlepiej wręcz osobiście udać się do sądu i zapytać, co mamy zrobić, żeby długi nie przeszły na nas - sąd nie odpuści, uchylanie się, udawanie że się nie wiedziało na niewiele się zda. Potem trzeba dopytywać urzędników sądowych, bo okazuje się, że nie zawsze podają kompletne wskazówki i sprawa się ciągnie, a mamy na jej załatwienie tylko 6 miesięcy od chwili dowiedzenia się, że musimy przyjąć albo odrzucić dług spadkowy. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę, ponieważ możecie tego bardzo pożałować. Szczególnie Polacy mieszkający za granicą niech się mają na baczności, gdyż odległość komplikuje sytuację. To tyle tytułem ostrzeżenia, powodzenia wszystkim, których kiedykolwiek dotknie taka sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś wie jak mam się zabezpieczyć zebby nie placić długów rodziców ? Mam 17 lat, niedługo koncze 18. Moi rodzice sa strasznie zadłuzeni. Moge jakoś sie szybciej przed tym uchronic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co zrobic, gdy w sadzie juz wszystko zalatwione i uslyszalo sie, ze sprawa zostala zapisana? Czy powinnismy zadac jakiegos potwierdzenia, zebysmy mieli dowod na to, ze dlug spadkowy juz nas nie dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tych co maja to juz za soba
Czy ktos zalatwil taka sprawe zza granicy, bez przyjezdzania do Polski? Napiszcie krok po kroku jak sobie z tym poradziliscie. Co konkretnie napisaliscie, jak potwierdziliscie wiarygodnosc posm, jaka droga przeslaliscie i do kogo konkretnie (rodzina, sad, notariusz, inne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostrzegam Was
Ja jeszcze nie mam za soba. Jedno, co moge doradzic: nie czekajcie, bierzcie byka za rogi od razu, bo czas ucieka migiem. Przykra prawda jest taka, ze gdy nie mozna wszystkiego zalatwic od reki i od razu w sadzie, to potem sprawa sie ciagnie wbrew naszej woli, bo pracownicy sadu albo konsulatu sami z siebie nie pomoga, nie podpowiedza, nie naprowadza, odpowiadaja tylko scisle na zadane im pytania, nic ponad nie. A jak czlowiek do konca nie wie, o co pytac, to wiadomo jak to sie toczy... Nie chce nikogo oskarzac, ale to wyglada tak, jakby system byl nastawiony na to, zeby nie pomagac za bardzo, niech sie ludzie sami biedza, a niz cos przeocza, nie dopilnuja i w konsekwencji umocza, tzn. beda musieli splacic cudzy dlug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki cudzy? Matki lub ojca dług masz spłacać! Cwaniaczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupiś. Dług spadkowy może dopaść człowieka nawet po siódmej wodzie po kisielu, jeśli bliżsi krewni już go odrzucili (a tak najczęściej jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O dlug spadkowy "scigaja" nawet dzieci kuzynowstwa oraz dzieci ich dzieci. Wiec nie ma co sie wymadrzac, sprawa jest powazna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsulat
Czy komus z Was udalo sie bezbolesnie i szybko (sprawnie) zalatwic odrzucenie spadku za posrednictwem konsulatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście,że jest coś cos takiego, istnieje termin na odrzucenie takiego spadku i chyba lepiej jest takie sprawy dogadać w dobrej kancelarii notarialnej typu http://www.notariusz-prawobrzeze.pl/ - moja znajoma kontaktowała się z nimi i z tego co wiem nie miała później żadnych problemów z tytułu takiego spadku obciążonego długiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na taką sytuację bardzo trzeba uważać, ale wszystko jest do rozwiązania. Grunt to znaleźć dobrego notariusza. Ja od dłuższego czasu korzystam z pomocy http://www.jeziorscy.com.pl/ , to znakomita kancelaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tez prawda, można uniknąć takiej sytuacji, nawet jesli pojawiaja się długi w rodzinie, dobry notariusz, który zna prawo spadkowe ( w bardzo podobnej sprawie byłam u http://www.notariuszwarszawa.info.pl/ ) powinien pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głupi temat założony tylko po to by reklamować kancelarię notarialną p********y SPAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry notariusz u którego ja załatwiałem swoje psrawy spadkoe to kancelaria notarialna Anny Karczewskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×