Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xxkamaxx

Czy kaszę mogę przechowywać w lodówce?

Polecane posty

Witam. Okazało się,że w moich szafkach kuchennych znajduje się siedlisko moli spożywczych.Wiem że wytępienie ich graniczy z cudem,gdyż prawdopodobnie są już tam długo i złożyły bardzo dużo jajeczek.We wszystkich kaszach,mąkach,płatkach owsianych itp. znalazłam małe,białe larwy (mimo, że produkty które przechowywałam, miały jeszcze długi czas przydatności). Wysprzątałam szafki, lecz problem nie znikną. Moja mama mówi,że już przesadzam i zawracam jej tylko głowę oraz żebym przestała kupować te kasze, orzechy,płatki i nie będzie problemu (dla mnie jest to niewyobrażalne by nie kupować tych produktów,gdyż wszyscy wiemy że są nie zbędne w codziennej diecie). Moje pytanie więc brzmi: Czy kiedy zacznę przechowywać te produkty w lodówce, to uniknę styczności z białymi larwami moli spożywczych? i czy różnego rodzaju kasze oraz płatki nie popsują się pod wpływem temperatury w lodówce? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama wszystko trzyma w lodówce. Właście mole były powodem i tak już zostało. Tylko te, które są już kasze i płatki z jajeczkami to wyrzuć a nowe jak kupisz to od razu wstaw do lodówki. Kaszy nic nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×