Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

W jakim wieku wasze dzieci zaczely mowic

Polecane posty

Gość gość

czasem slyszalam jak np dziewczynki w wieku 5 lat mowia I nie mozna tego zrozumiec, mimo takiego wieku , slyszalam kiedys jak chlopczyk 2letni gadal prawie jak stary:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córcia ładnie mówi, niektóre słowa niewyraźnie, ale większość ładnie, można z nią pogadać, składa pięknie zdania, ma 25 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy o co Ci chodzi czy pierwsze słowa typu mama baba w wieku 9 miesięcy czy o płynną mowę u starszych już dzieci? Moj starszy syn do 3 lat nie mówił prawie nic, teraz ma 4 i gada jak najęty, jeszcze trochę nie wyraźnie ale w normie jak na swój wiek, chodzi też do logopedy. Młodszy ma 1,5 roku i mówi tyle ile starszy w wieku 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja raz stalam obok babci z wnuczka w wozku. Myslam, ze gdzies obok jest jeszcze jedna wnuczka ktora tak nadaje ale nie bylo. Pytam sie wiec tej babci ile ma Jej wnuczka a Ona, ze 1,5r! A mowila tak wyraznie, ze jak by miala z 7lat. Wszystko, r, sz, cz, rz. W takim szoku bylam, ze masakra. A moja siostra mlodsza jak miala 10msc mowila ale nie wyraznie, My Ja rozumielismy ale inni mieli ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn już tak wyraźnie,pelnymi zdamiami mowil jak miał 2,5 roku. Wczesniej to były wyrazi krotkie zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka jak miała 1,5 roku zaczęła składać 3-4 wyrazowe zdania, odkąd skończyła 2 lata mówi już wszystko i poprawnie. Nigdy nie używała "swoich" wyrazów. Teraz ma 2 lata i 3 miesiące i mowi juz wszystko, ładnie i wyraźnie. Ale mamy sąsiadke w tym samym wieku i mowi pojedyncze słowa To Wszystko zależy od dziecka, nie ma co się stresować ze jedno.mówi a drugie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość callineczzkaaaa
DO 3 lat prawie nic nie mowila a jak juz to po swojemu . Jak poszła do przedszkola to zaczęła mowic . Wcześniej rok chodziliśmy do logopedy ale w sumie to nic nie dało. Teraz ma 4, 5 roku i nadal ta mowa jest lekko opóźniona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma prawie 3 lata ale wiele nadaje w swoim języku. Mówi też zdania ale krótkie, typu> Mama poczekaj - idę. Albo: Mama siedzi tutaj, ja tutaj. Ale mówi jeszcze niewyraźnie bardzo dużo. Jest dzieckiem 2 języcznym może dlatego, na kontroli 3 latka spytam pediatrę o wizyty logopedy ewentualnie.... rozumie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja zaczęła około 11 miesiąca mama, potem powiedziała Dryń dryń r pięknie powiedziała :) teraz ma 15 miesięcy i ostatnio już składa zdania , pokazała na kota i powiedziała leży tu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje na drugi dzien po porodzie jak miało 6 miesięcy zaczeło czytać książki teraz ma 2 lata i jest księgowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja już w brzuchu gadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj jak skonczyl 12 m-c powiedzial tata chodz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×