Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak daleko rozwinięte są wasze roczne dzieci i jaki rozmiar ubrań noszą ??

Polecane posty

Gość gość

Bo mój syn jest chyba za mało rozwinięty i nosi rozmiar 86 . Ostatnio byłam w żłobku , dziewczynka miesiąc starsza i sama mamę ciągnęła do drzwi , pokazywała przedmioty , chodziła . Ogólnie wszystkie dzieci starsze jakieś 2,3 miesiące lub mniej są bardziej kontaktowe , już bardzo dużo umieją . Są większe , a mój jak mikrusek , boi się wszystkiego , zaraz płacze . Nawet jak mówię nie wolno jak coś broi to zaraz płacze . Umie kosi -kosi , pa pa czasem zrobi , raz powiedział mama a tak to mam tylko . Ostatnio trochę zaczyna mówić , baba , jaja , aj ,itd . Przy meblach się puszcza i robi kilka kroków , chodzi za rączkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozmiar Ci odpowiem: 80 lub 86 zależy od firmy. Buty: 21 Waga: 11 kg I proszę zapamiętaj: każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Czy myślisz, że roczniak ma recytować Pana Tadeusza i tańczyc macarenę? A miesiąc, dwa dla takiego malca to przepaść rozwojowa. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też ma rozum.86,wazy ok 11 kg. Jest duży i chudy:))chodzi ale jak na razie uczy się panować nad nogami. Mówi mama,da da,baba,ko ko itd ale świadomie to mnie chyba tylko umie zwołać. Też płacze,nie mogę zejść mu z oczu bo płacze,boi się niektórych ludzi,np.facetów z brodą i wielkich,jest też nieśmiały i wstydliwy. Kosi kosi i papa robi jak zechce a nie jak poproszę. Ale nie martwię się tym bo wiem że dobrze się rozwija. I Ty też się nie martw!!!dajmy im czas!:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja autorka . Martwię się , czy sobie poradzi . Te inne dzieci takie bardziej przebojowe , bierze zabawkę i biegnie . Jedna dziewczynka uderzała drugą w głowę , masakra . A on taki cichutki i spokojny , w domu normalnie się śmieje , psoci , bardzo się przytulać lubi , buziaczki bez przerwy , ze mną się bawi , sam już nie bardzo . NIe wiem czy ten żłobek wypali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka wcześniejszego postu:mój Wojtek jest dokładnie taki sam. Wydaje mi się ze to kwestia tego,że nie ma rówieśników do zabawy. Zastanawiałam się nad zlobkiem ale stwierdziłam że gdy wrócę do pracy zajmą się nim babcie. Jest jaki jest i tego nie zmienię na siłę. A co mówią opiekunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On też nie ma zbytnio nikogo do zabawy . Na placu zabaw podchodzi do dzieci , nie boi się . Nawet sam się bawi . Ale w większym gronie boi się i płacze. W rodzinie nie , ale wsród obcych płacze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miesiac, dwa to duzo dla takiego malucha, sama widze po swojej corce, ktora kilka tyg temu skonczyla rok. powiem ci,ze teraz bardzo duze postepy zrobila w b.krotkim czasie. umie chodzic, wola mama i tata jak cos od nas chce, a tak to baba,papa itp próbuje tez powtarzac po nas rozne slowa np, spi itd. rozmiar ciuchow nosi 80 czyli 9-12 lub 12-18 zalezy od firmy. rozmiar buta 20. wazy cos ok 10 kg+. tez w nowym srodowisku jest nie smiala, musi poznac otoczenie. btw ja bym nie oddala dziecka do zlobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×