Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

klopot z nazwiskiem. czy zmienić? pomocy

Polecane posty

Gość gość

Hej, mam córkę 4letnia z poprzedniego związku, ojciec nie interesuje się nią juz od ponad dwóch lat, czyli od sprawy alimentacyjnej, nie placi tez alimentów (dostaje 500zl z funduszu). Córka ma nazwisko kowalska-Nowak , po mnie i po ojcu. Ja niedługo wychodzę za mąż, moje nazwisko po mezu będzie kowalska -kuchar . I tu jest moje pytanie, czy wystapilyscie do sądu o odebranie praw ojcu biologicznego i zmianę nazwiska? Ojciec i tak się nie kontaktuje, ulozyl sobie życie, ma drugie dziecko, nie chciałabym żeby dziecko w przyszlosci miało problemy z nazwiskiem, chciałabym żeby mój przyszły mąż byl jej opiekunem prawnym, rodzicem. Jak wy byście zrobiły? A może któraś miała podobny problem? Czy mąż juz jako ojciec będzie wpisany w akcie urodzenia? Czy nadal ojciec biologiczny? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trochę mieszasz porządki, odebranie praw to jedno a zmiana nazwiska to drugie, jeszcze czym innym jest sprawa opiekuństwa czyli przysposobienia twojego dziecka przez twojego przyszłego męża.Zastanów się czego chcesz i wtedy podejmij kroki prawne. Jesli chodzi o odebranie praw rodzicielskich to nie jest to sprawa tak ot. Muszą być ku temu bardzo poważne przesłanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odebranie prawa ,niestety nie jest takie proste( sama mam podobną sytuację) to że nie spotyka się...ma niewielkie znaczenie co najwyżej tylko ograniczą mu prawa i wyślą dziecko do psychologa sądowego czy pamięta biologicznego ojca.Wystarczy jak ojciec biologiczny zjawi się w sądzie na sprawie to już będzie oznaczało że się interesuje.Chyba ze dobrowolnie się zrzeknie praw to będzie o wiele łatwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze dziewczyny, wiem że to nie jest łatwe, dlatego piszę tu i proszę o pomoc. Czy najpierw muszę założyć sprawę o odebranie praw? Czy jak juz będzie po sprawie to sama mogę dziecku zmienić nazwisko? Gdzie się udać i kiedy żeby mąż mógł być rodzicem dla córki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli zdecydujesz się na to by Twój mąż był opiekunem prawnym dziecka czyli adoptował Twoją córkę, a biologiczny ojciec stracił prawa rodzicielskie to stracisz alimenty. moim zdaniem dla dziecka tu jest zbyt duzo chaosu. Dziecko ma biologicznych rodziców po których dziedziczy nazwisko. Po co mu komplikować sytuację i je zmieniać? To nie spowoduje, że córka nie będzie pytała o biologicznego ojca itd. Ty weź nazwisko po meżu jak planujesz bo dla dziecka to jest jasny przekaz, że zona bierze nazwisko po meżu i córka kiedyś tez będzie mogła wychodząc za maż tak zrobić. Póki co dla dziecka komunikat jest jasny - mam nazwisko po rodzicach, którzy nie sa razem, a mama po mezu bo tak sie zwyczajowo przyjmuje. Koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odebranie praw najpierw ale jak masz podstawy Decyzję o pozbawieniu władzy rodzicielskiej sąd podejmuje gdy: władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody (np. gdy rodzic zaginął, odbywa długą karę pozbawienia wolności, jest przewlekle chory, wyjechał za granicę na stałe); rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej (np. nadmiernie karcą dziecko, wykorzystują seksualnie, zmuszają do ciężkiej pracy zarówno w celach zarobkowych jak i w gospodarstwie domowym, namawiają dziecko do popełnienia przestępstw); rodzice w sposób rażący zaniedbują swoje obowiązki względem dziecka (np. zaniedbują dzieci, celowo nie wywiązują się z obowiązku alimentacyjnego, prowadzą tryb życia nie gwarantujący prawidłowego rozwoju dziecka przez alkohol, narkotyki itp.). Później adopcja i zmiana nazwiska w dwóch pozwach do sądu rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka tez odebrała ojcu prawa rodzicielskie bo się nie interesował dzieckiem. Czysta formalność. Potem zmieniła synowi nazwisko na jej. Żadnych problemów z tym nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×