Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akasza90

Mam PCO ,czy jestem w ciąży

Polecane posty

Hej , mam 25lat ,stwierdzono u mnie pco moje miesiaczki byly rozne nawet raz na pol roku, mam nadwage . Ale od jakichs 2 lat mam calkiem regolarne miesiaczki srednio co 28-30dni . ostatnia miesiaczke mialam w lipcu , od jakiegos czasu jestem strasznie senna (prawie caly czas bym spala ) jest mi wiecznie nie dobrze choc nie wymiotuje , mam wrazenie ze brzuch mi sie zaokraglil i ogolnie jest dziwnie twardy , zrobilam test ciazowy dzisiaj ale wyszedl negatywny czy mimo to mozliwe ze jestem w ciazy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaalia
Tak naprawdę to wszystko jest możliwe bo nasz organizm lubi zaskakiwać. Jak mogę Ci coś poradzić to udaj się do ginekologa bądź można zrobić poziom hormonów z krwi. Wtedy będziesz pewna. A puki co trzymaj się zdrowo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaalia
Jeśli okaże się że nie jesteś w ciąży to zbadaj cukier, hormony tarczycy, ciśnienie, cholesterol. Bo zaburzenia tych parametrów mogą wpływać na ogólne samopoczucie. Ja jak mnie dopada zmęczenie odpalam sokowirówkę i robię sobie soki z marchwi, jabłka, dyni, pietruszki, buraka i w sumie wszystkiego co wpada mi w ręce. Taki koktajl stawia na nogi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odp , ogolnie caly czas jestem pod opieka endokrynologa no ale wiadomo wizyty co pol roku albo jeszcze zadziej . wiec badania typu hormony cukier itp mam na bierzaco robione . Bardzo bym chciala zeby okazalo sie ze jednak jestem w ciazy no ale coz zobaczymy jak pojde do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaalia
Znam ten ból. Też mam PCO. Moja pani ginekolog powiedziała że jestem typowym objawem. Jestem pulchna no i też mam nadmierne owłosienie na twarzy(podwyższony testosteron). Ogólnie to dostałam przykazanie aby schudnąć bo to na pewno pomoże zajść w ciąże. A miesiączki mam regularne ale bardzo skąpe. 1 dzień czasem 2 i po. Biorę luteine 50 3x1 i mam pić inofolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest możliwe. Ja robiłam test 13 dni po stosunku i jeszcze był negatywny. Ale ja nie miałam jeszcze wtedy żadnych objawów poza spóźniającą się miesiączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaaalia mam to samo co ty choc miesiaczki w miare oki , tyle ze lekarze zabronili mi puki co jakich kolwiek lekow , i stwierdzili ze jesli bede chciala dziecko to mam z partnerem przyjsc sie przebadac itp troche to pogmatwane , Ogolnie narazie mam tylko mdlosci , nadmierna sennosc no i jak pisalam troche zaokraglony brzuch choc dzis doszlo czeste siusianie. moze sobie to uroilam no ale pojde do lekarza dowiem sie dokladnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaalia
Ja biorę tylko Luteina 50 co reguluje cykl i pomaga zajść w ciążę a inofolic to przede wszystkim kwas foliowy. Czyli nic bardzo inwazyjnego. Mój endykrynolog też zalecił brać kwas foliowy co najmniej 3 miesiące przed ciążą. A Moi lekarze razem potwierdzili żeby nie brać żadnych innych hormonów bo są bardzo mocne a nie dają efektów. trzymam kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No 17 mam ginekologa wiec sie okarze puki co czuje sie bez zmian . zobaczymy co bedzie . No i mam n adzieje ze oczywiscie Tobie tez sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Póki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaalia
Straszna sprawa ten błąd naprawdę. Trochę nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nie jesteś w ciąży.Mam pco i zaszłam dopiero po lekach...przed leczeniem też sporo razy mi się wydawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i nigdy pulchna nie byłam, nawet lekkiej nadwagi i zaszłam w 2 cyklu z lekami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem To ze ma sie PCO nie w kazdym przypadku trzeba pomagac lekami w zajsciu w ciaze . Ogolnie z tego co mi lekarz mowil 60% kobiet z ta przypadloscia nie ma problemu z zajsciem w ciaze i nie musi sie wspomagac lekami . Tym bardziej ze lekarz zabronil mi brac lekow bo to moze pogorszyc moj stan niz polepszyc . Dowiem sie jak trafie do lekarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Tym bardziej ze lekarz zabronil mi brac lekow bo to moze pogorszyc moj stan niz polepszyc" To akurat jakaś bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpopularniejszym objawem pco są liczne pęcherzyki i brak owulacji to niby jak można zajść w ciąże...Jeśli występuje owulacja to nie ma policystycznych jajników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze oceniają, że na PCOS cierpi około 12 procent młodych "kobiet. U niemal 40 procent z nich zespół policystycznych jajników jest powodem niepłodności (ze względu na stały lub okresowy brak owulacji). Nie do końca wiadomo, co jest jego przyczyną. Jedna z teorii mówi, że to schorzenie uwarunkowane genetycznie." http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/leczenie-nieplodnosci/Zespol-policystycznych-jajnikow-pcos-utrudnia-zajscie-w-ciaze_33680.html NIe opieraj sie o plotki tylko poczytaj troszke dziewczyno . przypominam 40% kobiet z ta przypadloscia ma problem z nieplodnoscia " to ze masz ta przypadlosc nie znaczy ze nie mozesz miec dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miesiaczkuje od 13tego roku zycia od samego poczatku nie miesiaczkuje regularnie , w wieku 15 lat po wielu badaniach stwierdzono u mnie PCO . teraz mam 26lat od mniejwiecej 3lat miesiaczkuje calkiem regularnie i co to znaczy ze juz nie mam PCO ??? Hahaha wedlug twojego myslenia dziewczynko tak wynika . Nie wiem z kad wzielas te bzdury ale troche sie nie douczylas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaalia
Akasza 90 Byłaś u tego ginekologa? Wszystko OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PCOS nie wyklucza zajścia w ciążę jedynie może trochę to utrudnić ;) Ale ja jestem dobrej myśli i wiem że mi sie uda. Ostatnio lekarz mówił mi o takim suplemencie diety Inofem. Stosowała któraś z Was? Mam kupic największe opakowanie Inofemu i pić 2 razy dziennie przez 3 miesiące. Ponoc działa rewelacyjnie na gospodarke hormonalną. I ma w składzie kwas foliowy i inozytol. Warto spróbować w taki sposób chyba ;) Nie zaszkodzi a moze pomoże w co bardzo wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaalia
Ja piję inofolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×