Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mamusie prowadzicie ksiegowosc w fimie ?

Polecane posty

Gość gość

potrzebuje pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słucham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chce zacząć samodzielnie zajac się ksiegowoscia w jednoosobowej firmie od czego zacząć ? od nowego roku chce to robic sama , jak rozliczać firme co robic miesiąc w miesiac ? jakiś program polecasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prowadzimy jednoosobowa dialalnosc gospodracza , mamy 6 pracowników o umowy o prace , placimy vat . jakie dokumenty miesięcznie wypelniac i gdzie przesylac ? jak to ma być zzgodnie z prawem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcesz sie sama rozliczac a nie masz pojęcia jakie deklaracje nalezy składać?? hmmm obsługa księgowa nie jest aż tak droga w stosunku do konsekwencji z błędnego rozumienia prawa podatkowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawowe deklaracje składane co miesiąc: ZUS: - RCA i DRA US: - VAT7, VATUE i tyle :P , a raz w roku PIT4R i PIT z działalności (piszę o uproszczonej księgowości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym raz w roku PIT 11 lub PIT 40 (dochody pracowników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i jeszcze jak odliczasz 100% vatu od samochodu lub częśc****aliwa itp, to musisz ten samochód zgłosić do US i wypełniać szczegółową ewidencję. x Ale tak jak napisał ktoś wyżej - jeśli nawet nie wiesz, jakie deklaracje trzeba wypełniać, to lepiej się za to nie zabieraj. Owszem, można składać korekty (nawet podczas kontroli z urzędu), ale nie sądzę byś dała radę, bo przecież w ogóle nie masz o tym żadnego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz mieć trochę wiedzy na ten temat. Tego nie da się wyuczyć z jakiegoś programu czy książki. Są kursy, ale one nie mówią o wszystkim. Albo masz kogoś kto Cię przeszkoli, albo nie radzę się za to zabierać, będzie tylko dużo nerwów. Jaki charakter ma działalność? To też ważne. Koszt profesjonalnej księgowości zależy od miasta. U mnie to 300 zł, nawet mniej. Zależy ile masz papierów. Jak zdobędziesz potrzebną wiedzę to możesz np. miesiąc sama rozliczyć, sprawdzić z profesjonalną księgowością czy wszystko się zgadza i zacząc sama rozliczać firmę. I jeszcze jedno programy do rozliczeń, nawet dla małej przedsiębiorczości to naprawde duża kasa. Oczywiście jak masz legalny program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja bratowa jest księgową ale nie dam ci na nią namiarów bo ona to taka fajtłapa , kiepska z niej księgowa , i przez tę swoją pracę zaniedbuje dziecko i dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tez duża różnica czy chcesz prowadzić pełną księgowość czy KPiR. Ktoś wymieniał deklaracje, ale zapominał o VAT 27. Wiesz, póki samemu dla siebie prowadzi sie książkę, to sprawa jest do ogarnięcia, ale zatrudniając pracowników wszystko sie komplikuje. Wyobrazasz sobie, że jesteś w stanie policzyć dla kogos wynagrodzenie chorobowe, skoro nie masz na ten temat zielonego pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupie program i będę wprowadzać dane . Jaki program polecacie do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zapomniałam o vat27 - bo nie mam transakcji krajowych ,tylko zagraniczne, dlatego u mnie jest vatUE ;) . Napisałam, co ja składam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie wiesz i sadzisz ze program wszystko zrobi ? wybacz szczerosc ale dziwie sie ze tak glupi ludzie sie rozmnazaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rewizor GT, Gratyfikant , Rachmistrz programy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znasz plan kont? wydaje mi się. A program sam nic nie zrobi za ciebie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy zrobisz pomyłkę i całą robota do d**y :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba przyznać, że masz rację. Dlatego sądzę, że lepiej skorzystać z usług firm księgowych takich jak ta https://plus.google.com/+TaxexpertPlksiegowoscWroclaw/about i mieć pewność, że finanse są dobrze prowadzone. Tym bardziej, że to bardzo ważny aspekt każdej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem można samodzielnie prowadzić księgowość jak się trochę pozna temat i ma do tego cierpliwość. Ja zdecydowanie nie mam i dlatego korzystam z biura rachunkowego http://rachmistrzowie.pl/pl - wszystko zawsze na czas rozliczone i nie ciąży mi na barkach ta odpowiedzialność :) To firma jest bardzo w porządku wobec klientów i mają fajną opcję biura wirtualnego, z której też korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samodzielne prowadzenie księgowości jest bardzo czasochłonne. Moim zdaniem lepiej wynająć do tego biuro rachunkowe. :) Ja współpracuję w tym zakresie z http://bkliczydlo.com.pl/ i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najbardziej opłacalne jest zlecenie księgowości zewnętrznej firmie. To dużo tańsze niż zatrudnianie księgowego, a mniej czasochłonne niż prowadzenie samemu. Obecnie współpracuję z http://ask-finance.pl/ i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie znasz się na tym za bardzo to może jednak lepiej skorzystać z biura rachunkowego? Koszta nie są duże, a przynajmniej wszystko zrobione jak należy, bo błędy w księgowości sporo kosztują. Ja też kiedyś próbowałam sama to ogarniać, ale potem zdecydowałam się na usługi Kancelarii Podatkowej http://www.wiol.com.pl/ i nie muszę się w ogóle księgowością przejmować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli się na tym nie znasz to chyba lepiej zlecić to profesjonalnej księgowej, np. www.plus.katowice.pl niż samemu się w to bawić i zrobić coś źle. Taka usługa nie kosztuje dużo, a masz porządek w papierach i wszystko dobrze wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez uwazam ze lepiej korzystac z profesjonalnego biura rachunkowego, oszczedza się czas i nerwy. Sama od dłuższego czasu wspolpracuje z biurem rachunkowym E-tax z Warszawy , nie place duzo a mam księgowość z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowadzac firme oprocz biura rachunkowego warto mieć kontakt także z zaufanym doradca podatkowym. Osobiscie mam bardzo dobre doświadczenia z Kancelaria Doradztwa Podatkowego Jacka Pukaluka, wiele razy otrzymalam tam pomoc w kryzysowych sytuacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×