Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Własna pralnia jaka

Polecane posty

Gość gość

Zastanawiam się nad otworzeniem własnej pralni. Nie wiem tylko czy lepiej klasyczną czy może samoobsługową ?. Z jakich wy jak już musicie częściej korzystacie ?. Mój budżet to 100 00 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samoobsługowe są coraz bardziej popularniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak już to chodzę do zwykłej pralni ale robię to naprawdę bardzo rzadko. szczerze to nie wiem czy jest to taki opłacalny biznes. to też zależy od wielu czynników. moja ciotka prowadzi i nie narzeka ale wybrała świetną lokalizację przy jednym z biurowców. podstawą w takiej pralni jest bardzo dobry sprzęt (bo przecież ręcznie nie pierzesz a na świetnie wypranych ciuchach wszystko się opiera). maszyny do prania jak i do prasowania. ona ma fagora www.fagorindustrial.pl. na początku na pewno będziesz potrzebował/a sporo cierpliwości zanim się rozkręci i zacznie przynosić zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem samoobsługową lepiej, ja sam taką założyłem. Wydaje mi się, że masz trochę za mały budżet na otwarcie myjni. Ja jak zakładałem to ok. 40 tys. wydałem, a wcale jakieś wielkiej nie zakładałem. Moim zdaniem jak robić to porządnie. Jak musisz to weź sobie nawet kredyt w idea banku https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm bo w perspektywie czasu wychodzi dobrze finansowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszneks
Bardzo trudny temat na starcie - konkurencja ogromna, a koszty wejścia na rynek wysokie. U mnie w Wawie Iron Master pierze w cenie 25 zł za godzinę, i jeszcze w dodatku to usługa z dowozem. teraz policz sobie jak to wychodzi - jesteś w stanie zejść do niższego poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena4747
Ja najczesciej korzystam z uslug http://fresh-clean.com.pl/ naprawde super pralnia chemiczna, taka bardzo niszowa, nie ida na masowke i dzieki temu jakosc ich uslug jest duzo wyzsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kebranel
Prawda jest taka, że dorównaniue aktialnym stawkom rynkowym jest prawie niemożliwe. Podejrzewam, że Iron Master może sobie pozwolić na tak niskie stawki dzięki bazie klientów. Bo przy 30 zł za kg, jeszcze z dowozem, może być co najmniej ciężko. Nie sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariuszziel
Jako młody przedsiębiorca zapoznaj się z tą stroną http://abc-podatki.pl/pity-2016/ Dowiesz się jak się rozliczać i co z działalności można odpisać od podatku. Można też na stronie pobrać odpowiednie druki a także rozliczyć się zdalnie. Są tu aktualne podatkowe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iron master masz za wzór - pomyśl czy jesteś w stanie zaproponować coś na równi. W sensie - 30 zł od kg prania z dowozem, bo jeśli nie, to chyba będzie starta czasu. Nie zainteresujesz klienta nie dając nic więcej, niż konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×