Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sofia, Sophia czy Sophie?

Polecane posty

Gość gość
Jeżeli mieszkasz w Polsce pamiętaj, że dziecko będzie do końca życia będzie przedstawiało się w urzędzie, banku "Sophia przez s i ph" lub "Sophia przez s, ph i na końcu e".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mają rodzic na poziomie, z wiedzą trochę szerszą niż elementarna wie, że Zofia i Sophie to jedno imię tyle, że w innych językach. Jakie trzeba mieć kompleksy, bądź jak bardzo być głupim by dawać dziecku imię, które ma swój odpowiednik w języku polskim. Oczywiście mam na myśli polskie dzieci, które w tym kraju mieszkają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie, jest to śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z opinią że skoro matka polka ojciec polak rodzina polska to należało by dać polski odpowiednik tutaj Zofia! ludzie wymyślają i przesadzają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im większa patologia i bieda umysłowa, tym bardziej udziwnione imię. Stąd wszystkie Sophie, Dżesiki i Brajanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widać, że autorka to typowa Andżela, która raz za dużo zadowoliła swojego Sebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka: ale macie ból d**y. Zadałam proste pytanie i na nie oczekiwałam odpowiedzi. Nie pytałam Was o nic innego, np. czy to jest dobre imię dla dziecka mieszkającego w Polsce. Jeśli już musicie wiedzieć to mieszkam w Holandii. Zaraz napiszecie, że mogłam o tym wspomnieć na początku. Owszem, mogłam ale nie musiałam. Postawiłam proste pytanie. Jednak, jak się okazało, dla wielu z Was za trudne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzisz autorko to ty raczej masz problem z komunikowaniem na forum bo fakt pobytu za granica wiele zmienia ... Pytanie czy zamierzasz tam spędzić całe życie córa też . Bo kto wie czy za 20 lat z pewnych powodow nie będzie musiała wracać do Pl a wtedy imię może mieć pewne znaczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Nasza gwiazda nazywa sie Sophia i nie jesteśmy patologią. Podobało nam się znaczenie imienia i chcemy aby córka utożsamiła się z tym, że jej imie oznacza "mądrość". Teraz powstał trend na Zosia Zosia bez głębszego sensu. Nie chcieliśmy żeby była czwartą Zosią na placu zabaw. Jest naszym wyczekanym cudem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

No coz. Daliscie jej na imie Zosia tylko w innym jezyku. Niczym nie rozni sie od innych dziewczynek o tym samym imieniu. O przepraszam, rozni sie, ma pretensjonalnych rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Wybierz to, którego wymowa bardziej ci się podoba bo mam nadzieję, że wiesz, że anglojęzyczna osoba przeczyta Sofia=Sou-fia, Sophia=So-fija, Sophie=Sofi. Chyba najlepszą opcją będzie nie kombinować i wybrać wariant Sophia jeśli rzeczywiście mieszkasz w Holandii bo inaczej trochę wiocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajajaj

Śmieszne, jak ktoś mieszka e Holandii to powinien pytać na holenderskim forum. Skad my w Polsce mamy wiedzieć jak to bedzie wmawianie w Holandii. 

W Polsce to bedzie Zofia i tyle. Taka sama "mądrość" jak Sophia komentującej powyżej  🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Karolina napisał:

Nasza gwiazda nazywa sie Sophia i nie jesteśmy patologią. Podobało nam się znaczenie imienia i chcemy aby córka utożsamiła się z tym, że jej imie oznacza "mądrość". Teraz powstał trend na Zosia Zosia bez głębszego sensu. Nie chcieliśmy żeby była czwartą Zosią na placu zabaw. Jest naszym wyczekanym cudem. 

Ciezkie byloby mi wymyslic bardziej pretensjonalna i ...yczna wypowiedz gdybym probowala- to moj komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×