Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Planowanie ciazy

Polecane posty

Gość gość

Chciałam was zapytać jak przygotowujecie sie do zostania matkami ?:) na początku 2016r chcemy postarać sie z narzeczonym o dziecko, i niby czytałam artykuły o tym Że powinnam zmienić dietę itp itd. Ale czy wy tak samo zawsze książkowo przygotoeywalyscie do zajścia w ciąże ? To bedzie nasze pierwsze dziecko i chce byc na 100% pewna, ze jesteśmy gotowi, ze robie wszystko dobrze... Dodam, ze ja bede miała 23 lata a moj narzeczony 26. W jakim wieku wy planowałyscie ciąże? Selendisc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj temat o tym do ilu lat trzeba urodzić żeby nie być starą matką, napewno go znajdziesz, tam poczytasz co nie co na temat twojego ostatniego pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jestes za młoda na dziecko? Masz stała prace? Dlaczego nie maź tylko narzeczony? Powinniście najpierw wziąć slub a pozniej starać sie o dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bedzie nasze pierwsze dziecko i chce byc na 100% pewna, ze jesteśmy gotowi, ze robie wszystko dobrze... XXX Gó*no. Nigdy nie możesz być niczego pewna przy staraniu się o dziecko. Może być tak, że będziecie się długo starać, że będziecie musieli się leczyć. Ciąża może przebiegać inaczej niż książkowo. Niestety również ciążę można utracić. Ja nie mówię, żeby nastawiać się negatywnie, ale mówię, że w związku z ciążą jest tak wiele niewiadomych, że nie można sobie wszystkiego planować. Oczywiście warto wcześniej zadbać o dietę, odwiedzić ginekologa, który zleci badania, brać kwas foliowy. I za wiele nie myśleć. A co do reszty: fakt, ślub warto wziąć przed rozpoczęciem starań o dziecko, warto zadbać o własne cztery kąty, najlepiej mieć jakąś sensowną pracę i zabezpieczenie finansowe. Od tego zacznijcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żyje w państwie , w którym slub nie jest podstawa, sa tutejszymi partnerskie takze jako narzeczeństwo jesteśmy traktowani jako małżeństwo.ja narazie nie chce slubu. Zabezpieczenie finansowe mamy dość dobre, oboje pracujemy juz dość długi czas jak na tak młody wiek. I oczywiście wiem, ze moge poronić chociaz bym nie wiadomo jak sie starała utrzymać ta ciąże... Juz poronilam 3 razy. Dlatego chciałam sie dowiedzieć czy moge jakoś inaczej sie zachować, zeby tym razem wszystko było ok... Napewbo kupie sobie w Pl luteinę i jeśli bede krwawić to od razu zacznę ja brac. Bo tutaj nie mam co liczyc na podtrzymanie ciazy... Bo ich zdaniem do 12 tyg to TYLKO zarodek. Mamy kupować dom pod koniec roku, dlatego planujemy zacząć starania od stycznia... Do tego czasu chce sie na wszystko przygotować tak na 100%, robić wszystko co sie powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będziesz się strać być po raz 4 w ciąży i dopiero teraz pytasz o przygotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe nie... Zawsze wcześniej przestawałam pic Alko, nie pale... Brałam witaminy i kwas foliowy. Wszyscy mi mówili żebym jakoś super sie nie przygotowywała, bo wtedy nic z Tego nie bedzie... Pierwszy raz wpadłam, to było juz trochę temu. Pozostałe dwa staraliśmy sie, za drugim razem miałam plamienia, myślałam ze to okres, byłam chora i dostałam antybiotyk gdzie BYŁAM PEWNA ze w szpitalu zrobili mi test bo mówiłam im ze staram sie o dziecko. Mówili ze nie jestem w ciazy, tylko ze jak wróciłam spowrotem do kraju w którym mieszkam, lekarz mi powiedział ze jestem w 5 tyg około... I to plamienie to było wywołane wlasnie ciąża.. Oczywiście zaraz po antybiotyku poronilam:/ za 3 razem robiłam testy cały czas, nie brałam żądnych leków... No ale niestety. Nie wyszło. Każda kobieta wie co innego, każda inaczej przechodzi ciąże i każda ma cos ciekawego fo powiedzenia dlatego przyszłam zapytać na forum jak wy sie przygotoeywalyscie? Moze dowiem sie cos nowego, czegoś wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie pomyślałaś, żeby spytać lekarza? Poza tym przy 3 poronieniu to już chyba warto było zrobić badanie, czy płód nie miał jakiś wad. Robiłaś te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpliwaa
dziewczyna pyta o jedno, a Wy jej prawicie morały! chce mieć dziecko, to proszę, nie wtykajcie nosa w jej sytuację; jedyne, co możemy poradzić, to chyba wizytę i konsultację z lekarzem, skoro pisze, ze poroniła i porządne zaopatrzenie sie w witaminy, moze to kwestia hormonów albo jakichś niedobordów...? Ja zanim rozpoczelam starania bralam suplement, ktory był połączeniem kwasu foliowego i komplektu witamin - symnatal pro baby - może takie coś też pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filipinka58
Możesz spróbować preparatu inofem , zawiera odpowiednio dużą, rekomendowaną przez ginekologów dawkę mio-inozytolu oraz kwas foliowy, który należy przyjmować minimum trzy miesiące przed planowaną ciążą by zapobiec wadom układu nerwowego u dzidziusia. Poczytasz o nim na: http://www.inofem.pl . Możesz spróbować , może uda Ci się szybciej zajść w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiesy pojawiła się myśl o dziecku poszłam do lekarza, który powiedział że powinnam zacząć od przyjmowania kwasu foliowego. Brałam Folik i po kilku miesiącach udało się. Będąc w ciąży przeszłam na Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tylko brałam kwas foliowy i wyznaczałam sobie dni płodne afrodytą na ślinę. Udało nam się w 3 cyklu więc dosyć szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko bzykanie-to ciąża.Jak się nie bedziesz bzykać żadne specyfiki nie dadzą efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planowanie z NARZECZONYM dziecka... Boją się odpowiedzialności małżeńskiej bo chyba nie zdają sobie sprawy z rodzicielskiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażka

ja przed ciążą oprócz zdrowej diety bpgatej w witaminy suplemetowałam mama dha premium + na 3 mc przed planowaną ciążą.. Ciąża pojawiła się szybciej o 1 mc 😛 ale te witaminy brałampodczas trwania całej ciąży i podczas karmienia piersią. Ma bardzo dobry skład i na mnie działam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

ja podczas starania sie o dziecko uzywałam komputera cyklu cyclotest baby u mnie doskonale sie sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×