Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dyśka86

ślub cywilny

Polecane posty

Planujemy z narzeczonym ślub cywilny. Chcielibyśmy się pobrać na początku grudnia przed naszą rocznicą związku, która będzie na wigilię. Jeśli ja jestem z innego miasta muszę do niego jechać pobrać odpis skrócony aktu urodzenia? I czy muszę koniecznie na cywilny iść na biało? Oboje mamy jeszcze żałobę. Narzeczony po mamie, ja po tacie. Będą jedynie nasi świadkowie bo chcemy wziąć tzw ciuchy ślub ze względu na żałobę. Ale także na jakieś szaleństwa nas nie stać teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to chyba logiczne, że musisz odpis wziąć z miasta z, którego pochodzisz, i kto tak powiedział, że do cywilnego musisz być na biało? teraz panie ubierają sie jak tylko chcą, strój musi być elegancki i owszem ale kolor można wybrać jaki tylko sie chce, i tak było zawsze, moja mama (a było to ponad 25 lat temu) wystąpiła w różowym komplecie, wybierz kolor jaki tylko masz ochotę, no może oprócz czarnego, tak wiem żałoba ale jednak czerń do ślubu nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do cywilnego poszłam na granatowo bo tak mi się podobalo. Czarny jest eleganckim kolorem wiec ubranie w tym kolorze będzie odpowiednie. Koleżance wypowiadajacej się powyżej polwcam poćwiczyć interpunkcje- oczy bolą od twoich przecinkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynie odpis aktu urodzenia jest potrzebny? W takim razie muszę koniecznie osobiście po niego jechać czy może to zrobić ktoś za mnie, np.,: mama? To dobrze, że nie jest koniecznością być na biało. Myślałam nad czymś pod kolor pantofli (brąz). Więc super, że to nie taki problem. Jedynie muszę coś sobie kupić do ubioru. A co myślicie o srebrnych prostych obrączkach? Oboje nie lubimy złota i zakupiliśmy obrączki w połowie lipca. le może kosztować zwężenie obrączki bo narzeczony zauważył iż zrobiła mu się za luźna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akt osobiście. Ale zadzwon do usc w twoim mieście bo w niektórych mozna przez internet zamowic dokument i przysla ci poczta. My mamy zwykle, srebrne. Nie lubimy zlota a poza tym nie bylo nas stac na inne. Obraczka to tylko symbol, nic więcej. Autorko, szczerze życzę Ci szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmniejszenie obraczki kosztuje jakos nieduzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwężenie obrączki od20-50zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie brąz! Do brązowych butów pasuje wiele innych kolorów. Poszukaj na internecie jakiejś inspiracji. Ubieranie się całkowicie na jeden kolor jest strasznie tandetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może i moja interpunkcja kuleje ale nie gadaj, że czarny mimo, że elegancki nadaje sie na każdą okazje. Wyglądam dobrze np. w żółtym kolorze czyli mogę sobie kupić elegancką żółtą kiecke i wystąpić na czyimś pogrzebie? daj se siana pani polonistko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po odpis aktu urodzenia musisz jechać do usc właściwego dla miesjcowości, w której przyszłaś na świat (niekoniecznie to jest ta sama, w której mieszkałaś). Ślub cywilny ma tą elastyczność, że możesz go wziąć w dowolnym kolorze i stroju :) no, byle nie w dresach czy jeansach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kontrakt można i u sołtysa podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Kontrakt można i u sołtysa podpisać. xxx A przed księdzem poklęczeć każdej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myśle, że do twoich brązowych butów idealnie pasowało by coś w kolorze śliwki, skoro sukienka odpada to może bluzka elegancka i spódnica w tym samym kolorze, będzie wyglądać jak razem a jednak osobno, a bukiet przewidujesz? jeśli tak to mógłby mieć brązowe akcenty, pasowalo by do butów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym mieście jest usc a do kościoła nie chodzę bo jestem innej wiary nam wystarczy ślub cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w jakim kolorze chciałabyś wystąpić autorko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze ewentualnie mogę kupić buty jeśli do tych nic nie znajdę. Myślałam nad kolorem hmm coś pod lekko ciemniejszy srebrny albo jakiś odcień beżu lub ciemną czerwień. Odnośnie kwiatów to właśnie się tak zastanawiam nad jakimś małym bukietem ale tak aby znaleźć kreację żeby później dobrać kwiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty od żółtego chyba jestes na prawdę głupia :) laska ci napisala wyraźnie ze chodzi o slub nie o pogrzeb. Było pytanie o czarny dlatego ci napisala ze pasuje. Mozna rozjaśnić dodatkami np zakiet i buty no i bukiet. Nie umiesz używać przecinkow i mozgu tez nie :) ja tez uważam ze czarny pasuje i szkoda, ze wypowiada się awanturnica nie odróżniająca pogrzebu od ślubu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to był przykład, że są różne uroczystości różniące sie rangą, ślub chyba uchodzi za radosną uroczystość, ale widze, że nie zrozumiałaś o co mi chodzi, ja mogę w twoich oczach być kim chcę- wisi mi to. Ale paniusiu, która pozjadałaś wszystkie rozumy przyjmij to do swojej tępej główki, że każdy może mieć swoje zdanie, dla mnie czarny na ślub nie pasuje, tobie tak a autorka zrobi jak ze chce, zresztą widzisz, że czarnego nawet nie wymieniła, padło pytanie to odp tak jak myśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam czarny strój fakt niezbyt bo to pogrzebowy kolor. Ale gdyby był czarny z jakimś innym kolorem, np.: dodatkiem czerwonego czy złotego to owszem. Gdyby nie fakt że odpada sukienka już bym miała co włożyć bo mam czarną sukienkę która ma ładną czarno-złotą siatkę u góry. Niestety parę kg za dużo nie wygląda dobrze w kiecce ;-) dlatego wolę spodnie lub spódnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne:) zajrzę na ta stronkę może wbiore coś dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×