Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Wczoraj zrobiłam test-wynik pozytywny.Zaskoczenie...Obawy...42 lata,leki na nadciśnienie i 2 odchowane córeczki.Co to będzie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma być? Dziecko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj ja wiek 41 i jestem w 10 tyg, dwoje dzieci juz odchowanych, powiem ci ze powinnas isc do lekarza jak chcesz ta ciaze bo w naszym wieku latwo o poronienie niestety zaczynaja sie czesto dysproporce w hormnach i trzba uzupelniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wpadka ja mam 38 czasem bym chciała ale z drugiej strony teraz tak wygodnie ech mam dwie córki jedną 15 L a druga 7 lat no to będziesz musiała stawić temu czoła a jaka antykoncepcję stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz moze bedzie synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam,że tak jak 2 poprzednie ciąże znosiłam świetnie,tak teraz czuje się okropnie.Nawet myślałam,że wchodzę we wczesną menopauzę,hehe.,a test zrobiłam tak "na wszelki wypadek".Dziękuję za odzew,opis Waszej sytuacji jest mi bardzo pomocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie być mamą w tym wieku. Wiem coś o tym :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W czwartek byłam na wizycie.Test się nie mylił-to juz 7 tydzień.Ciążę znoszę nieźle.Jestem senna,nic poza tym.Tylko te lęki związane ze zdrowiem.Najgorsze ,że od 2 lat leczę się na nadciśnienie i brałam lek Polprim ,a on jest zakazany w ciąży.Teraz mam inny-Dopegyt,ale lęk,czy tamten nie zaszkodził,gdzieś tam zakiełkował mi w głowie.W poprzednich ciążach wszystko było cacy-kwas foliowy od początku,zero leków,zero alkoholu,a teraz...było inaczej.Staram się myśleć pozytywnie,że jednak nic się zadziało złego.I wiecie co-gdy usłyszałam bicie serca,to radość wysunęła się na plan pierwszy.Mimo że to będzie rewolucja w naszym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM
Hej,może ktoś się do mnie odezwie?Najlepiej jakaś 4olatka,która ma termin na czerwiec,hehe.Ja mam termin na 7 czerwca To już u mnie 13 tydzień.Badanie usg-to ważne,które robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży wyszło dobrze i bardzo się ucieszyłam.Za tydzień powinny przyjść wyniki testów prenatalnych z krwi.Gdy minął 3 miesiąc powiedziałam córkom oraz w pracy i reakcje były bardzo pozytywne.Podpisaliśmy też umowę kupna domu,bo byłoby nam za ciasno w mieszkaniu,więc moje dziewczyny cieszą się z tych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćczterod
Ja jestem czerdziestka ktora w kwietniu urodzila swoje pierwsze malenstwo. Jak ciebie czytam to jakbym stara babe czytala i az nie chce mi sie wierzyc ze jestesmy rownilatkami :O nie dramatyzuj tak. Wszystko bedzie dobrze :) na pewno. Wiesz nie jest pewnie tak lekko jak w wieku dwudziestu paru lat ale nie jest mega ciezko. Koncowka ciazy faktycznie daje popalic....wszystko jednak do przejscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłam gdy miałam 44 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, fajnie, będzie dobrze :) pierwsze urodziłam gdy miałam 38, drugie w tym roku- gdy skończyłam 40. Jestem zadowolona, niczego nie żałuję, mam super komfort, fajnie być tak mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja skonczylam we wrzesniu 40-tke a w pazdzierniku urodzilam synka, nigdy nie planowalam ani malzenstwa ani dzieci, ale tak wyszlo:) i wszyscy sie dziwia jak mowie o wieku bo wygladam sporo mlodziej...ale sie ciesze ze zostalam mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja mam 46 i rodza za 2 miesiace swoje 1 dziecko, wyczekane wymarzone, naturalie poczete, czuje sie super nic mi nie dolega..ale i sie oszcedzam:)40 to nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę. Ja mam 42, troje dzieci i chętnie zaszłabym w czwartą ciążę, ale przeciwskazania zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to czytam to jestem w szoku!!Mam 41 lat i dzieci 20 i 16 lat i nie wiem czy dałabym rade z kolejnym.Niemowlak i przedszkolak to pryszcz!prawdziwe problemy i kłopoty zaczynają się póżniej na samo wspomnienie mam ciarki na plecach!Naprawde podziwiam! ja cieszę się ze mam już prawie dorosłe i samodzielne dzieci choć i tak czasem nie dają spać i modle się żeby nie przytrafiła mi się żadna wpadka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha a teraz pomyśl jakbyś w wieku 60 lat miała 16 latka... One myślą że jak dziś maja40 to za 15-20 lat dalej tak będzie a menopauza i starzenie sie to bajki opowiadane przez wariatów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dzieci z in vitro, mąż miał kiepskie nasienie i od razu zdecydowaliśmy się na in vitro :) I żeby nie było gadania: za swoją kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi wszystkim 40-tkom mamom i prawie mamom.Co do jednej wypowiedzi,z komentarzem,że dramatyzuję,to chyba kłania się czytanie ze zrozumieniem,bo w moich wpisach był co najwyżej wyrażany jakiś niepokój,obawy,ale też i radość,a na pewno nie dramatyzowanie! II trymestr jest całkiem fajny,dobrze,że się zaczął.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko że ciąża po40= wychowywanie nastolatka po 50tce . Oraz utrzymywanie uczącego się dziecka do 65 r.ż albo i dłużej ..Emerytury babci starczy ? sorki mamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu wyżej masz rację Czterdziestoletnie matki kompletnie nie wybiegaja myślami w przyszłość.. Ja mam czterdzieści lat i nastolatka w domu I choć jest w miarę ogarnietym, fajnym chłopakiem to jest co robić, wielu rzeczy trzeba dopilnować i znacznie więcej kasy wydać niż kiedyś.. A przede mną szkoła średnia, studia itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noo na pewno wyzwanie. Ciaza po 40. Dziecko ma nie mloda mame :D i wogole jakos tak nie po kolei... Ale najwazniejsze zeby zdrowe... Lepiej tak niz 14...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie prawda! dziecko bardzo odmladza, moja osobista mam miala 39 lat jak mnie urodzila i do dzis jest fajna kobieta z werwa, podczas gdy jej rowiesnice sa babciami-staruszkami - ona zawsze chcialabyc pelna energii i mlodsza dla swojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anno Lewi-racja.Ja się tam wcale nie czuję staro.Zreszta,gdy rodziłam drugie dziecko,nie byłam jakoś szczególnie młoda,miałam 34 lata,a ze mną w sali leżała 20letnie dziewczyna i zazdrościła mi ,bo ja nie miałam ani jednego rozstępu na brzuchu ,a ona wręcz powrozy.Zanim zaszłam w ciążę,intensywnie ćwiczyłam,uwielbiam zumbę,dbam o cerę ,włosy i na pewno nie czuję się babciowato,co tu niektóre panie chcą nam 40letnim młodym mamom wmówić.Pewnie ,że nie będzie łatwo,ale ponoć ludzie,którzy cały czas wybiegają wyłącznie w przyszłość,nie potrafią żyć tym,co tu i teraz,nie mogą być szczęśliwi.Sory,ale naprawdę nie mam ochoty myśleć o tym,co czy będe miała siłę zajmować się dzieckiem,które urodzi się za kilka miesięcy wówczas,gdy będzie ono nastolatkiem!Myślę o tymby się urodziło zdrowe,a potem będę je wychowywać.Nie jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować w życiu wszystkiego.Fundamenty,które mam teraz,są moce i tego się chcę trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos tu jeszcze zaglada?? Urodzilam synka w wieku 39 lat. Teraz mam skonczone 41 i staramy sie o rodzenstwo...czy ktos jest w podobnej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie autorka zajrzy, co jakiś czas pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaLewi2015
Ja zajrzę, bo w tym tygodniu będe mieć zabieg InVitro u bardzo fajnego lekarza, podobo robi cuda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×