Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bulinka2211

Który to TC ??

Polecane posty

Witam kochane kafeterki :) Mam pytanie ... jak liczycie tygodnie ciazy ? mianowicie,, wedlug ostatniej miesiaczki jestem w 25 tc... jednak wedlug USG zawsze wychodzi mi tc z 2 tyg opzunieniem....Jak faktycznie sie liczy te dni plodne ? od dnia zaplodnienia czy miesiaczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciążę zawsze liczy się od dnia ostatniej miesiączki. Wg usg najwazniejszy jest termin z pierwszego badania lub do 10 tc. Ten termin wg usg jest tylko miarodajny bo potem kazde dziecko rozwija się i rosnie swoim tempem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H helix
Wiek ciąży liczy się od początku ostatniej miesiączki, dlatego w rzeczywistości tak liczone 2 pierwsze tygodnie są zwykle jeszcze przez owulacją i zapłodnieniem. Stąd właśnie różnica wieku ciąży i faktycznego wieku dzieciątka. Maluszek jest ok. 2 tygodnie młodszy. Trochę to głupie, ale ma sens, bo wiele kobiet nie potrafi stwierdzić, kiedy doszło do zapłodnienia, ale każda wie, kiedy miała okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H helix
Autorko, nie przejmuj się więc, bo wszystko jest prawidłowe. Jesteś w 25 t.c. a Twoje dziecko ma tak na prawdę 23 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawowe pytanie -jaki wiek ciąży wyszedł na usg na początku ciąży czyli do 12tc. Też 2 tyg. młodszy? Usg podaje wiek ciąży z uwzględnieniem tych 2 dodatkowych tyg. od okresu czyli wiek powinien być zgodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak wyżej usg też liczy od miesiączki czyli z uwzględnieniem tych książkowych dwóch tygodni ale owulacja wcale nie musi być w 14 dniu cyklu. Ja chodziłam bardzo wcześnie na usg jak jeszcze nic nie było widać bo dwa razy poroniłam i musiałam jak najwcześniej zacząć przyjmować pewne leki dlatego też musiałam jak najszybciej potwierdzić ciążę wewnątrzmaciczną, poza tym było ryzyko pozamacicznej ze względu na niedrożność jednego jajowodu. Ale do rzeczy. Więc w 7 tygodniu obraz usg wskazywał na 13 dni młodszą ciążę ale za tydzień już było tylko 6 dni różnicy pomiędzy wyliczeniem usg a terminem miesiączki. Najlepsze jest to że lekarz w karcie ciąży (założył mi ją w 13 tc wg okresu) wpisał 12 tc tak jak rzeczywiście wychodziło z usg a termin porodu wyznaczył wg miesiączki i tak wpisał do karty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bulinka-mialas te fetoskopie????jak tam Twoj dzidzius?co mowia lekarze?jestes w domu czy w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 24 tc a małe jest o 2 tyg większe. Na początki 21 tc miało prawie pół kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gosciu... nie miaalm tej fetoskopi.. co tydzien jestem na usg w poznaiu... bylam w klinice w gdansku.. i za duzo kompplikacji by bylo po zabiegu.. postawnoiwilismy odlozyc zabieg w czasie.... poniewaz zdrowa dzidzia roziwja sie prawidlowo... i narazie nie ma potrzeby... wiadomo nie czuje sie najlepiej i jakos ostatnio brzuch mam strasznie twardy ale to przez obrzek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka u lekarza bylam 22 pazdziernika z usg wychodzi 19 tydzien z om 22 .oktes mialam 26 maja a kochalam sie 13 czetwca czy jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wcześniej jak wychodziło ci na usg -jaki wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem bo nie mowil teraz mowil ze 19 z rozmiarow a z om 22 a okres mialam 26 maja a zblizenie 13 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczesniej nie mowil teraz bylam 22 pazdziernika to z rozmiarow 19 a z okresu 22 a okres mialam 26 maj a zaplodnienie tzn zbluzenie 13 czetwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale musiałaś mieć wpisane w karcie ciązy wiek ciąży wg usg. A co w ogóle lekarz mówił o tej różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowil ze jest dobrze ze roznice bywaja tez do 3 tyg a jak juz napisalam okres mialam 26 maj a zblizenie 13 czyli 19 dni od okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w karcie nie wpisoje sie z usg tylko z ostatniego okresu czyli jest te fwa tyg roznicy a u mnie te 5 dni wiecej bo cykle dluzsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie była różnica 2 tyg. ale była ona od początku. Dlatego mnie dziwi, że u ciebie nic na ten temat nie ma. Skoro tak to znaczy że wcześniej było ok a teraz dziecko jest młodsze z powodu wymiarów co znaczy że jest po prostu mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No moze i tak tez jest aha termin z usg do 10 tygodnia jest wiarygodne?? Bo przef 10 tygodniem mialam na 11 03 2016 a jak bylam tego 22 pazdzoernika to byla data 18 marca 2016 czemu tak sie zmienia dlatego ze rosna roznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie tak, widocznie twoje dziecko będzie mniejsze. Inna sprawa że wymiary to tylko są orientacyjne wiec nieraz nijak isę mają do stanu faktycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha bo ja mam w sumie te 19 dni od samego poczatku a niby powinno byc 14 dni ...chyba ze jak cykle sa dlyzsze to sie wydluza czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to w czym właściwie jest problem? Skoro od początku była różnica 19 dni to znaczy że owulacja się o tyle przesunęła i cała tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane czy branie żelaza na anemie będziemy miało wpływ na test beta hcg? Dodam że nie wiem czy jestem w ciąży mam tylko podejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha no dzieki za rozmowe to widocznie sie przedunela albo jest taka jak zawsze bo cykle mam dlyzsze niz 28 dni.dxieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żelazo nie wpływa na betę. Skąd taki pomysł? Ile ci wyszła beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana nie robiłam jeszcze bety mam zamiar ją zrobić dopiero w czwartek. Jak myślisz owulacje miałam 23 października.24 października doszło do zbliżenia nie było wytrysku tylko ten płyn ejakulacyjny mnie martwo... czy beta zrobiona po 19 dniach od zbliżenia będzie wiarygodna? Robiłam testy ale wychodziły negatywne no i pojawiła się spóźniona miesiączka po tygodniu była mniej obfita i trwała 3 dni ale może to efekt stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucynka919

witajcie, czytam wszystko i prosze potwierdzcie....

u mnie z OM 12w0d a z usg 12w6d.

cykle zawsze mialam  krotkie 26 dni, a ten ostatni 25 dni.

czytlam ze owu zawsze wtedy jest miedzy 9-12 dniem.

czyli.. jesli aparat usg dodaje te ksiazkowe 2 tygodnie, 14 dni, do faktycznego wieku plodu, to od razu na starcie przy krotkich cyklach takich jako moje mozna sie spodziewac ze plod bedzie wiekszy?

bo juz sama roznica miedzy 14 dni a 9 dni (np) daje 5 dni na plusie.

O to chodzi ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×