Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katalinka

Niedrożność jajników

Polecane posty

Gość katalinka

Witam, czy któraś z Was miała badania na drożność jajników? Jak takie badanie wygląda? Czy trzeba leżeć w szpitalu? Staramy się z mężem o dziecko, nic z tego nie wychodzi od 2 lat. Ja już mam dziecko (6lat) i teraz lekarz wspomniał coś o niepłodności wtórnej i powiedział o sprawdzeniu drożności jajników. Byłam zszokowana słowem niepłodność i "uciekłam" z gabinetu. Teraz ochłonęłam i wspólnie z mężem postanowiliśmy sprawdzić czy jesteśmy zdrowi. Prosze o informacje od kobiet mające badania sprawdzające drożność jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama kameliowa
Nie jajników tylko jajowodów. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Badanie wykonywane jest w szpitalach, ale leżeć nie trzeba, chyba że wystapią jakieś komplikacje. Ale to rzadko. Do jajowodów wpuszczają Ci kontrast i sprawdzają przy pomocy zdjęcia rengenowskiego czy kontrast przepłynął. Jeśli tak to ok. jeśli nie to jajowód/-y są niedrożne. Wtedy robi się inseminację. Badanie trochę boli, ale jest do wytrzymania, ból taki jak przy miesiączce. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LAPAROSKOPIA
to najlepsze badanie,jeśli jajowody są niedrożne to mogą być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patii
a czy po niedroznosci jajnikow mozna zajsc w ciaze?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojo
Patii po niedroznosci jajnikow mozna zajsc w ciaze?? prosze o odpowiedz Otóż nie ma czegoś takiego jak niedrożność jajników. Niedrożne mogą być jajowody. I wtedy jeśli niedrożne są oba, i nie da się ich przepchać to i tak można zajść w ciążę, ale poprzez sztuczne zapłodnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojo
Jeśli chodzi o udrażnianie jajowodów to do tego służy zabieg laparoskopii. A jeśli to nie pomoże to wtedy sztuczne zapłodnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kali
cześć, jestem po badaniu HSG, czyli miałam niedrożne jajowody, udało się udrożnić tylko jeden, czy mogę zajść w ciąże bez problemu, lekarz mówi że tak, nie wiem co mam myśleć, boję się, pomóżcie mi.. proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerba
Prosze o porade. Gdzie moge wykonac bdanie na niedroznosc jajowodow w Warszawie i ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerba
Jezeli mozna jeszcze prosic o pomoc. Co oznacza za waska sluzowka? jestem spanikowana a moj zwiazek wlasnie sie wali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerba
Jezeli mozna jeszcze prosic o pomoc. Co oznacza za waska sluzowka? jestem spanikowana a moj zwiazek wlasnie sie wali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerba! Ja polecam Klinikę WAM w Warszawie na ul.Szaserów.Miałam robioną tam laparoskopię.Opieka super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aloiwa
Badania HSG mozna tez zrobic w szpitalu na Strynkiewicza w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×