Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podlej kwiatki

Nieregularny pęcherzyk ciążowy ZDJECIE

Polecane posty

Witam proszę o pomoc. Jestem w 8 tygodniu ciąży i wszystko jest ok. Nie plamie nie krwawie nie mam boli brzucha. Dokuczaja mi mdłości i bóle piersi ale nie o to chodzi. Problemem jest mój pęcherzyk ciążowy a mianowicie jego kształt. Jest to moja drugą ciąża i w życiu nie przyszło mi do głowy przejmować się jego kształtem az do teraz. WW środę byłam na USG i lekarz stwierdził nieregularny pęcherzyk ciążowy ale dodał iż mogłabym się martwić gdyby nie było akcji serca. Ciąża jest żywą i powiedział że pęcherzyk może jeszcze się "wyprostować". Szukam informacji na ten temat ale nic nie mogę znaleźć. Czy którąś z was wie lub orientuje się o co chodzi z tym kształtem i czy mój pęcherzyk rzeczywiście powinien budzić niepokój? http://fotowrzut.pl/PLLRKQ2AL2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie miałam podobnie. Trraz jestem w 23tyg i wszystko ok. Nasze organizmy nie są idealne i nie będziemy mieć idealnych kształtów. Głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeszukalam zdjęcia z poprzedniej ciazy i rzeczywiście pęcherzyki były wręcz książkowe. A dodam że pierwsze USG miałam wykonane w 4 tyg celem potwierdzenia ciąży i wtedy miałam idealnie okrągłe jajo. Teraz tylko ten dziubek mnie martwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam symetryczny, okrągły, az lekarz powiedział ze piękna okrągła ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam w 6, 7, 8 tc- regularny kształt łezki i wszystko było ok- teraz jestem. W 34 tc i czekam na synka Twoj wyglada ok i nie masz sie czym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od początku ciąży wymiotowałam i mało piłam. Do tego tyło zgięcie macicy i też miałam podobne zdjęcie pęcherzyka. teraz jestem w końcówce ciąży i wszystko ok będzie dziewczynka. Wcześniejsze ciąże moje też były okrąglutki a mimo to pierwszą poroniłam a zdrugoej mam synka. Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty wiesz ze ja tez miałam tylkozgiecie (post wyżej) Może to dlatego taki kształt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylozgiecia macicy nie mam. I normalnie nawet bym sie nie przejęła zdjęciem gdyby nie komentarz lekarza wykonującego usg... :( na internecie zaczęłam szukać info i nigdzie nie jest wprost powiedziane ze musi być symetryczny okrągły itd. Jedynie na innych forach wyczytałam cos o poronieniach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj się miałam identyczny jak Ty. Kurcze ile ja się namartwilam. , naprzejmowalam. , że wygląda inaczej niż wszystkie inne na zdjęciach usg w necie. A teraz mój synek ma 5 miesięcy. To była trudna ciąża 3 miesiące leżenia no ale nie z winy kształtu pęcherzyka. Tak więc nie denerwuj się będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaaa
Dodam jeszcze ze mój wyglądem przypominał splaszczony banan. Twój według mojego to naprawdę dobrze wygląda. Lekarz tez nie był entuzjastycznie nastawiony no ale jak widać jak ma być dobrze to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze faktycznie macie rację. Dodam iż niestety mój lekarz prowadzący nie wykonywał ust tylko inny. W mojej przychodni wygląda to tak ze ide do lekarza prowadZącego dostaje skierowanie na usg i w danym terminie inny lekarz wykonuje zdjęcie.mój lekarz prowadzący nie panikowal widząc pecherzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie skonczylo sie poronieniem w 11 tc z takim ksztaltem,wlasnie taki polksiezyc,ale tak nie musi byc u ciebie,dodam ze do 11tc akcja serca tez byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha zadnych plamien nie mialam,objawy ciazowe tez byly,po prostu na usg w 11tc wyszlo ze nie ma akcji serca,a w opsie byl wlasnie nieregularny ksztalt pecherzyka przypominajacy rogal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam pęcherzyk w kształcie rogala, wyglądało to tak że góra i dół pęcherzyka jakby dotykał-przygniatał dziecko byłam wtedy koło 12 tyg ciaży lekarz mówił że nie jest dobrze, miałam również silne tyłozgięcie kazał mi ćwiczyć - głównie na czworaka, dostałam nawet skierowanie do szpitala ale nie poszłam po konsultacji z innym ginem - bardziej doświadczonym i cenionym również tu na forum w 16 tyg było już wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dlatego mowie że więcej paniki siał lekarz wykonujący USG niż mój prowadzący. On powiedział krótko jasno i na temat że martwić się powinnam jakby nie było akcji serca i widocznego zarodka. A narazie poczekamy i zobaczymy co będzie na kolejnym USG. Chce pójść za 2 tyg. Może wtedy się zaokragli bardziej. Choć nawet widać na zdjęciu że on jest prawie okrągły gdyby nie ten czubek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej rokuje okrągły lub owalny kształt, ale nie ma powodów do paniki- nierzadko takie nieregularne z początku pęcherzyki rozwijają się w zupełnie prawidłową ciążę. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia! TY masz OWALNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardziej boje sie urodzenia chorego dziecka niż poronienia. Nie wiem czy miałabym w sobie na tyle siły aby zajmować sie dzieckiem które potrzebuje opieki 24/h tym bardziej iż wiecznie żyć nie bede :( w takiej sytuacji wolę naturalna selekcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z Twoją ciążą podlejkwiatki? Bo właśnie mam dokładnie ten sam problem. Dziewiąty tydzień ciąży i pęcherzyk płodowy w kształcie łezki. Co się u Ciebie okazało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie co z waszymi ciazami z nieregularnym pecherzykiem. Moj ma dziwny kształt ,postrzępione brzegi...byłam u ginekologa w 5 tyg.i 2 dni i lekarka powiedziała że nie może w ogóle potwierdzić ciąży. Brałam luteine kazala ja odstawic bo powiedziała że jak ma coś z tego być to będzie a luteina na początku ciąży działa jak plecbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala91
W 6 tc dostałam plamienia, w szpitalu zrobiono USG lekarka powiedziała, że zastanawia ją kształt, bo jest dziwnie wydłużony i że nic oprócz przepisania duphaston i czekania na widoczną akcję serca nie może mi poradzić. W 7 tygodniu pojawiła się akcja serca myslałam, że najgorsze za nami. Pod koniec 9 tygodnia lekarz stwierdził brak widocznej akcji serca i niestety musiałam trafić do szpitala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja jestem w 7 tc. Mam za sobą 2 poronienia i 1 zdrową donoszoną ciążę ( synek ma 8 lat). Teraz pojawiło się takie delikatne brudzenie i wylądowałam w szpitalu. Od kiedy lekarz w 6 tc potwierdził ciążę biorę duphaston i nospę . Przy wypisie ze szpitala w piątek lekarz który robił usg stwierdził że pęcherzyk jest nierówny i że najprawdopodobniej dojdzie do poronienia albo ciąża przestanie się rozwijać. Kazał leżeć i jak nic się nie wydarzy to za tydzień do lekarza prowadzącego na usg. Jestem załamana, czy ktoś miał podobnie i skończyło się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam w 8 tyg pierwsze usg i pecherzyk byl w ksztalcie łzy. Ciaza ksiazkowa zero plamien boli. Corka zdrowa. Nie martw sie bedzie dobrze. Stres nie jest Ci teraz wskazany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie tylko że trochę brudziłam i jak więcej pochodzę to boli mnie brzuch ma dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala91
U mnie w pierwszej ciąży nieregularny pęcherzyk zakończył się poronieniem, teraz jestem w drugiej ciąży, pęcherzyk był na początku podłużny, lekarz powiedział, że nie może zagwarantować, ze będzie dobrze. Dużo odpoczynku, modlitwy i wiary, że będzie dobrze. U nas już 35tc liczę, że u Was sytuacja będzie lepsza :) trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×