Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Melissa88

Dom spokojnej starości

Polecane posty

Gość Melissa88

Moi drodzy, jestem ciekawa waszych opinii na temat oddawania rodziców do nowoczesnych domów spokojnej starości jak np. http://dompodklonami.com.pl/ . Czy sami mieliście okazję podjąć taką decyzję, albo stanąć przed takim wyborem? Jakie są wasze argumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dużo podróżuję, a mama wymaga stałej opieki więc musiałyśmy pójść na kompromis i sama wybrała fajny dom koło warszawy www.domopiekinestor.pl odkąd tam jest tak jakby nabrała nowej energii do życia. Bardzo się cieszę, że mogę ją oglądać w takim stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kryptoreklama, jak sądzę. Nie macie klientów, to wpadacie na pomysły. Dom spokojnej starości, jak najbardziej, ale pod warunkiem, że nie przyśpieszacie odejścia w zaświaty, podstepnie nie "kupujecie" mieszkan, domów od otumanionych narkotytkami podopiecznych... Musi jeszcze minąć sto lat i prę afer ujrzyc światło dzienne, aby domy spokojnej starości u nas były takie jak w nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Szwecji są fantastyczne domy spokojnej starości ale drogie. Od 5.000 zł/mies wzwyż, jak ktoś jest biedny to państwo płaci. Ci którzy mają kasę, nieruchomości itd albo płacą sami albo muszą się wszystkiego pozbyć zanim dostaną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też długo z męzem rozmyślaliśmy czy oddać dziadka do domu opieki, ale jego stan był dosyc trudny, a my z mezem nie mielismy już czasu na opieke nad nim bo musieliśmy pracowac. Zdecydowaliśmy się na www.domnaddolina.pl bo pracuje tam znajoma, wiec nasz dziadek ma opieke na najwyższym poziomie. A my tez go odwiedzamy bardzo często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyga759
Warto zerknąć też na propozycję domu seniora na: http://domseniora24.pl/ . Warunki tamtego miejsca moim zdaniem bardzo przyzwoite. Opieka medyczna całodobowa i klimat bardzo rodzinny. Moim zdaniem fajne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa501
Widzę, że co człowiek, to inna opinia - ja podzielę się swoją. Moj tata zmarł dość wcześnie, z kolei mama zaczęła chorować na Alzheimera ok. 60 urodzin. Razem z rodzeństwem - a jest nas w sumie piątka - postanowiliśmy, że zajmiemy się mamą tak, jak będziemy potrafić. Mama zamieszkała z najmłodszą siostrą na Mokotowie, a my regularnie przyjeżdżaliśmy jej pomagać. Jednocześnie dużo czytaliśmy o chorobie mając nadzieję, że to wystarczy. Nie wystarczyło - stan mamy, otoczonej przecież przez bliskich i kochanej, pogarszał się z każdym miesiącem. Siostra nie dawała już rady. Do dziś pamiętam, jak dzwoniła wieczorami płacząc do słuchawki, że nie wie, co ma robić, że tego nie wytrzymuje... No i właśnie wtedy brat zaproponował "Oddajmy mamę do domu opieki." Na początku się buntowaliśmy, ponieważ dominowało w nas nastawienie: "jak podłym trzeba być, by oddać rodzica do takiego domu" oraz "to sporo kosztuje". I faktycznie, jak sami zauważyliście, koszt miejsca w prywatnej klinice nie należy do najtańszych, ale wspólnie udało się nam wygospodarować potrzebne środki. Po wielu walkach na ciężkie argumenty zdecydowaliśmy się na Dom Opieki Józefina w Józefowie pod Warszawą. Zachęciła nas przede wszystkim całodobowa opieka, rehabilitacja i zajęcia grupowe dla osób z demencją i Alzheimerem. Poza tym każde z nas ma relatywnie niedaleko, więc możemy regularnie odwiedzać mamę - właściwie codziennie ktoś u niej jest. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki wspomnianym zajęciom i rehabilitacji stan mamy przestał się pogarszać. Ba, mam nawet wrażenie, że jest lepiej, bo częściej się uśmiecha i łatwiej nas rozpoznaje. Także gdy ktoś mnie pyta, czy żałuję naszej decyzji, mówię stanowcze "nie"! Cieszę się, że mama ostatnie lata życia spędzi pod opieką fachowców i w bliskości rodziny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy od ośrodka. Jeżeli pracuje tam wykwalifikowany personel, który na dodatek ma serce do tego co robi, to warto rozważyć taką możliwość. Nasz krewny jest pod opieką domu seniora, ponieważ jest chory to w jego przypadku jest to najlepsze rozwiązanie. Oprócz opieki ma też znajomych z którymi spędza czas. Samo miejsce godne polecenia http://goldental.pl/ czysto, nowocześnie i piękna okolica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenkasa
Szukaliśmy niedawno ośrodka dla babci, oczywiście to trudna decyzja, ale jak osoba starsza jest schorowana, potrzebuje całodobowej opieki to nie ma czasami innego wyjścia. Sprawdźcie sobie na przykład http://domseniora24.pl to prywatny dom seniora oddalony 45 km od Warszawy, mają dobre warunki oraz doświadczony personel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElkaZee
Żeby oddać osobę do nowoczesnego domu opieki przede wszystkim trzeba mieć pieniądze. Bardzo wielu ludzi narzeka na to, że pobyt seniora kosztuje w nich dużo, od 3,5 tysiąca do 4,5, czasem nawet więcej. Ale trzeba sobie zadać pytanie o to, za co się płaci. Skoro jakiś dom jest reklamowany jako luksusowy, nowoczesny, posiada specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji, dodatkowe udogodnienia, nierzadko spa, to nie powinno nikogo dziwić, ze koszt utrzymania seniora w takim ośrodku nie będzie niski. Sama mam bliska mi osobę w Leśnym Domu Seniora. Już po samych zdjęciach na stronie www.lesnydomseniora.pl widać, jak wygląda ośrodek – naprawdę nowocześnie. Jest Spa, jest fryzjer, całodobowa opieka, nowy sprzęt, rehabilitacja, zajęcia grupowe. A przede wszystkim życzliwa kadra i ludzie, którzy dbają o spokój i zdrowie starszych. To, poza standardem życia w takim miejscu, jest wartość za która placi się własnie. Więc jeśli ktoś jest w stanie zapewnić swojemu bliskiemu takie warunki, to uważam, ze powinien zdecydować się właśnie na taki dom, o podwyższonym standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest coś takiego jak opieka dzienna. Nasza babcia korzysta z takiego ośrodka, konkretnie "Seniorka" w Rudzie Śląskiej http://www.ddp-seniorek.pl/ Jest tam całodniowa opieka, od 7 30 do 17. Można też przebywać krócej. Mają tam miły personel, terapię zajęciową – jest np. tworzenie rękodzieła czy muzykoterapia, ćwiczenie pamięci. Opieka jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama aktualnie zamieszkuje http://www.senior-residence.pl/ . Jest niezmiernie zadowolona z tamtejszego klimatu oraz warunków. Może liczyć na pełne zaplecze sanitarne, ale również wsparcie i solidne posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość januszP

Opieką długoterminową nad osobami obłożnie chorymi, niepełnosprawnymi i osobami starszymi zajmuje się domseniora-silesia.eu w Brennej na Śląsku. Na miejscu jest bardzo dobra opieka zdrowotna, miły personel i zajęcia terapeutyczne jak muzykoterapia, zajęcia plastyczne czy spacery.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

Ja uważam, że są dobre domy opieki i nie ma nic złego w tym, że starsza osoba tam przebywa, bo przynajmniej ma zapewnioną całodobową dobrą opiekę. Taki dom jest w Mińsku Mazowieckim - Dom Rodzinny. Seniorzy mają tam bardzo dobre warunki i kontakt z innymi osobami starszymi więc też na plus. Nie siedzą sami w 4 ścianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszo

Znam dobrze DDP Seniorek z Rudy Ślaskiej, też z tego domu opieki dziennej korzystamy. Super sprawa, bardzo nam to ułatwia życie. Nie wyobrażaliśmy sobie oddać mamy do domu opieki na stałe a taka opcja z placówką zajmującą się nią podczas naszej obecności w pracy to jest najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszystkim osobom rozglądającym się za dobrym i sprawdzonym domem opieki polecam zajrzeć na stronę http://vitomed.com.pl/oferta/oddzial-opiekunczo-pielegnacyjny/ Jest to bardzo dobry oddział opieki całodobowej, który znajduje się w Obornikach Śląskich niedaleko Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stałam przed takim dylematem ale ostatecznie zdecydowałam się na opiekę domową z POL AR Serwis. Nie miałam serca oddać mamy do takiego domu opieki. Wolałam mieć mamę blisko siebie, a do tego zaraz potem pojawił się wirus więc już kompeltnie stwierdziłam że taki dom starości jest po prostu niebezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia mieszka w domu SeniorMed w Wiązowni i wydaje mi się, że to właśnie dla seniorów dobre miejsce. Ładnie prezentujący się dom, dobrze zorganizowany w świetnym otoczeniu, gdzie mamy ciszę i spokój. Wyposażenie zgodne z nowoczesnymi standardami medycznymi, zdecydowanie polecam jeśli chcecie mieć opiekę, która będzie na wysokim poziomie również pod kątem kadry medycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×