Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kantalo

Zakup mieszkania

Polecane posty

Gość kantalo

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi: tzn jak to wygląda gdy chcę wziąć kredyt na mieszkanie? nie wiem czy najpierw załatwiać w banku kredyt i gdy już go ewentualnie dostane to wówczas poszukać mieszkania,czy wcześniej mieć upatrzone już lokum np w biurze nieruchomości i potem za ich pośrednictwem załatwiać kredyt? ile czasu to może wszystko trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Przede wszystkim - kredyt hipoteczny to prawdopodobnie najważniejsze zobowiązanie w życiu każdego kredytobiorcy i do tego właśnie kredytu trzeba się należycie przygotować. Należy podejść do tematu rozważnie i odpowiedzialnie i pomyśleć o budowaniu historii kredytowej, która w procesie kredytowym jest bardzo ważna. Bank nie udzieli nam kredytu nie wiedząc jaką nieruchomość ma kredytować. Wniosek składamy o kredyt, który związany jest z zakupem konkretnej nieruchomości. Polecam sprawdzić swoją dotychczasową historię kredytową w BIK. Warto ją monitorować chociażby po to, aby mieć pewność, czy wszystkie przekazane dane są aktualne. Lepiej jest mieć tego świadomość, zanim pójdziemy po kredyt, aby móc wyjaśnić ewentualne błędy. Natomiast, w sytuacji, jeśli dotychczas nie brałeś żadnego kredytu, warto zawczasu zacząć budowę swojej historii kredytowej. Na jej budowanie mają wpływ zakupy na raty czy posiadanie karty kredytowej – liczą się terminowe spłaty kolejnych rat, a nie ich wysokość. Dodatkowo, gdy ubiegasz się o kredyt, możesz poznać ocenę swojej wiarygodności kredytowej, tzw. scoring. Dobrze byłoby, abyś sprawdziła swój scoring zanim złożysz wniosek kredytowy. Dzięki poznanej ocenie stwierdzisz sama lub z doradcą kredytowym swoje szanse na dany kredyt. W sytuacji drugiej – gdy dotychczas nie brałaś kredytu, pamiętaj, że ocena punktowa może zostać naliczona po 6 pomyślnie spłaconych ratach kredytu. Swoją historię kredytową możesz sprawdzić zakładając darmowe Konto Próbne. Umożliwia ono pobranie Profilu Kredytowego Plus, w którym znajdują się informacje o Twoich zobowiązaniach, jakie banki przekazały do BIK i historia ich spłat. Historia kredytowa składa się na ocenę zdolności kredytowej, więc warto zadbać o to, by była pozytywna, tym bardziej w momencie, gdy planujesz wziąć kredyt. Pozdrawiam, eRzecznik BIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kwestii energooszczędnych okien warto wspomnieć ze Oknoplast wprowadził właśnie promocję zimową i na wszystkie okna daje rabat az do 46%. Na ich stronie jest więcej informacji http://oknoplast.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marinta
Jeśli chodzi o mieszkania w Lublinie, to myślę, że może zainteresować was oferta tego developera - http://www.apartamentynaleczowska.pl/ . Mieszkania w dobrej cenie, na nowym osiedlu przy ul. Nałęczowskiej i al. Kraśnickiej. Sprawdźcie sobie ofertę na stronie developera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w kwestii kredytu na mieszkanie ja na Twoim miejscy udalabym sie do doradcy kredytowego. Ja sama korzystalam z nowodworski estates, oni mi dobrze poradzili, przedstawili oferty z kilku bankow a potem pomogli wypelnic dokumenty. Szybko jakos to wszystko poszlo i juz sie ciesze mieszkaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też przychylam się do pomocy doradcy jeśli nie czujesz się na siłach załatwiać wszystkiego samodzielnie. Jeśli kupujesz pod wynajem możesz skorzystać z oferty Wola Invest, wtedy szybciej spłacisz kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że załatwianie kredytu za pośrednictwem biura nieruchomości to bardzo korzystna opcja. :) Ja tam zrobiłam, współpracowałam na tej płaszczyźnie z http://pcn.center/ i uważam, ze to był bardzo dobry krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bierz żadnego kredytu. Kupuj tylko za gotówkę tak jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinka82
Kupowaliśmy z mężem mieszkanie na kredyt, ale właśnie z pomocą doradcy finansowego. W praktyce wyglądało to tak, że najpierw upatrzyliśmy sobie mieszkanie (oczywiście poznaliśmy dokładną jego cenę), później poszliśmy do doradcy finansowego, ale nie konkretnego banku (w naszym przypadku był to Łukasz Mendocha, z którym współpracujemy od lat) i on ocenił naszą sytuację finansową i znalazł najlepsze kredyty dla nas, a później pomógł w podjęciu ostatecznej decyzji i załatwieniu wszelkich formalności. Teraz nie mamy problemu ze spłatą kredytu. Chyba nie ryzykowałabym na Twoim miejscu i nie korzystała z pomocy doradcy bankowego - lepiej poznać oferty różnych banków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakup mieszkania to jest ogromne przedsięwzięcie. Nie wiem jak poradziłabym sobie z tym wszystkim, gdyby nie pomoc doradcy finansowego Piotra Witeckiego (http://finansowypiotr.pl/). Naprawdę współpraca była bardzo owocna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej kupować mieszkanie po prostu z pośrednikiem, to wtedy wszystkiego Ci dopilnuję, a jeżeli chodzi o notariusza to moim zdaniem warto też podpisać umowę przedwstępną, ja to zrobiłam w www.notariuszkarczewska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że najlepiej jest kupować mieszkanie od dewelopera (np. http://www.mpd.net.pl/). Wtedy ma się pewność, ze jest wszystko pozałatwiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem załatwianie kredytu z pomocą dewelopera to rozsądna opcja. :) My z mężem kupowaliśmy mieszkanie od http://www.mpddeweloper.pl/ i bardzo nam pomogli z kredytem. Ogólnie jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz szukać pomocy w takich sprawach u dobrego, doświadczonego dewelopera. Ja kupowałam swój dom od http://www.dombud.pl/ i byli bardzo pomocni w tym aspekcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipski3423
Jeśli chodzi o zakup mieszkania to moim zdaniem jak najbardziej warto jednakże poszukałbym najpierw dobrego kredytu. Banki niestety (w większości) owszem oferują ciekawe pożyczki jednakże późniejsza kalkulacja kosztów pokazuje, że nie jest tak różowo. Polecam Ci ten artykuł: http://www.mebleogrodowe.biz.pl/zakupy-i-sklepy/zakup-mieszkania-po-slubie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry kredyt to raz, a dwa warto skorzystać z dofinansowania na mieszkania. Interesuje się zakupem mieszkania w ramach programu MDM. Czy ktoś słyszał, czy w okolicach Warszawy można znaleźć taka inwestycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podbijam, a licytacje komornicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No my tak kupiliśmy mieszkanie właśnie dzieki licytacjom komorniczym. Bardzo sobie taką formę chwalę. Kupiliśmy od bardzo rzetelnego komornika http://komornikkartuzy.pl/licytacje/nieruchomosci/. Można spokojnie mu zaufać, wszystko posżło sprawnie i cena nieruchomości bardzo atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcialabym sie pakowac w kredyt ale chyba nie ma wyjscia jak sie chce kupic cos ladnego. Ogladalismy mieszkania na osiedlu Miasteczko Wawer i chyba na to sie zdecydujemy bo meiszkania maja piekne duze tarasy z widokiem na las i ogolnie Wawer to dla mnie swietna lokalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monni

Podczas zakupu mieszkania korzystalismy z pomocy biura ABC dom, nie wyobrazam sobie samej tego robiv 😛 Za duzo nerwow i stresu 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz żeby kupić mieszkania po prostu jesteśmy zdani na kredyt. No niestety.

Edytowano przez sergiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakup mieszkania to bardzo poważna inwestycja. Warto kupno skonsultować z dobrym doradcą. Ja korzystałam z usług biura www.expert-nieruchomosci.eu. Oprócz samego znalezienia mieszkania pomogli mi także we wszystkich formalnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaa

Koleżanka korzystała z pomocy doradcy a ja sobie sama poradziłam, wybrałam mieszkanie n osiedlu centro ursus i postarałam się o kredyt, jak masz zdolność kredytową to zakup mieszkania nie jest problem a wiele osób tak kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszystkim osobom rozglądającym się za jak najlepszą kancelarią notarialną polecam skontaktować się z www.notariusz-grzybowska.pl w Szczecinie. Notariusz ten ma spore doświadczenie i rzetelne podejście do każdej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Ja kupiłam 2 pokojowe mieszkanie, ale była stara instalacja eletryczna i trzeba było wymienić i zremontoawć parę rzeczy, zajęła się tym firma AKE Robotics, którą zdecydowanie polecam. Nowa instalacja działa bezproblemowo, usługa myślę, że była w dobrej cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecę Wam Góralczyka – biuro nieruchomości, z którym kupowałam moje mieszkanie. Wybór był spory, ale dzięki temu znalazłam idealne mieszkanie w mojej Łomży. Trzy pokoje, dwustronne, słoneczne, z osobną kuchnią. Cena był w porządku, a mieszkanie nie wymagało remontu, jedynie lekkiego odświeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Ja może nie w temacie, ale polecam zakup kartonów i materiałów opakowaniowych na ekartony.pl lub stacjonarnie w oddziale Less Mess Storage!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem jak będzie z zakupem mieszkania w 2020? Ten kryzys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie dobiłam transakcji na Osiedlu na Górnej w Kielcach. Szczerze mówiac bardzo się cieszę, super miejsce i bardzo ładne osiedle! a do tego tak spokojnie! rewelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×