Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jestem chory na schizofrenię

Polecane posty

Gość gość
a mnie się wydaje że do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem że schizofrenia przez niektórych jest rozpatrywana jako fenomen. Isaac newton john nash albert einstein i prawie wszyscy ze świata naukowego wybitne umysły chorowały psychicznie. osoby uzdolnione matematycznie często chorują psychicznie a ja do takich należę... Co by było dziewczyny jakby chłopak po każdym nawrocie wracał odbudowany i coraz bardziej czarujący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty byś chciał być w związku ze schizofreniczką?wspolczuje ci i to wszystko.Nigdy bym się nie związała z osoba chora psych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze jak znajdziesz prawdziwa miłość to Twoja choroba nie będzie przeszkodą. A jak jakaś dewczyna cie zostawi bo się dowie o chorobie to prędzej czy później taki związek by się rozpadł. Skup się na siebie teraz a nie na tym czy znajdziesz dziewczynę. Bo miłość przyjdzie sama. Spróbuj dokończyć studia, może znajdziesz prace? Im więcej TERAZ zrobisz dla siebie tym większe szanse ze ktoś się tobą zainteresuje. Musisz mieć coś swojego, pasje, hobby, coś co kogoś zainteresuje. Co stoi na przeszkodzie żeby iść na studia? Z jakiego miasta jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:44 - to stoi na przeszkodzie, że nie może się na niczym dłużej skupić, a studia tego wymagają :P do autora: zajmij się sobą, ćwicz pamięć nie koniecznie przy programowaniu :P i najlepiej, zamocz w kiblu, a nie zawracasz czachę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
studia mi nie są potrzebne w zawodzie programisty dorabiam sobie ale jak będę miał nawrót to może zniszczyć pracę programisty...nie powiem z jakiego jestem miasta. wiem że po nawrocie choroby będę miał gorsze problemy z przyswajaniem wiedzy ale do racjonalnego myślenia w tej chorobie wraca się około miesiąc czasu. Wydaje mi się że jest sporo samotnych dziewcząt oczywiście nie szukam dziewczyny w wieku nastu lat ale po 20. Dziękuję że mi współczujesz ale go nie potrzebuję współczucia bo jestem twardą osobą i nie biedną. Jakbym się zakochał w schizofreniczce i była ładna(na mnie zawsze dziewczyny zwracają uwagę że jestem bardzo ładny) to oczywiście że bym był z nią w związku. taka osoba będzie się bardziej starać i nie będzie nudy. a w psychozie miałem takie jazdy że jak opowiadam to ludzie taką bekę mają że głowa mała. tak jestem bardzo czarujący i atrakcyjny. Jestem bardzo barwną osobą. Mam wiele zainteresowań nauki ścisłe algorytmy informatyczne itd. a nie studiuje informatyki bo to strata czasu programistą można być jakiś czas a nie całe życie bo się wypada z branży z wiekiem. nie chciałoby mi się rywalizować z 20 latkami żądnymi wiedzy później zapał w programowaniu opada. Mam dużą rente 1600 zł :D i pracuję trochę jako programista :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 9'08,ale ty jesteś dziecinna,przeciez po dłuższym przebywaniu z chora psych.osoba można sie zorientować,ze cos jest nie tak z głową,to proste wystarczy obserwacja i częsty kontakt.Mam w bloku sąsiadkę ktora cos ma z głową,raz normalnie rozmawia raz troche inaczej,nie jest groźna ale czasem widac ,ze z nią jest cos nie tak.Jesli ktoś jej nie zna to się nie zorientuje po zwykłym przywitaniu dzień dobry -dzień dobry i wymianie kilku zdań ale przy bliższym poznaniu i dłuższym kontakcie,kiedy np.jej się troche pogorszy to juz widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opowiedz jakies historie zwiazane z psychoza, na przyklad do czego jeszcze doszedles ,oprocz tego, ze trezba przedluzac gatunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po grzybach halucynogennych miałem kontakt z naturą bardzo pouczające doświadczenie spojrzałem na swoje życie z innej perspektywy. W psychozie czułem się bardzo samotny służby specjalne wydawało mi się że mnie namierzają przez laptopa matka była podstawiona przez służby specjalne miałem podsłuchy masakra ogólnie. nikomu nie ufałem. przeczytałem o teoriach spiskowych i chciałem walczyć z systemem :D mimo że nie wierzę w boga. ogólnie na początku było z***biście jeszcze jak brałem narkotyki to już wogóle wszyscy się mną interesują cieszyłem się ze swojej wiedzy infroamtycznej i o bezpieczeństwie sieci. a później przybrało to śmiercionośny wymiar. i szpital karetka mocne leki. teraz już nie biorę leków mocnych tylko podtrzymujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze rozmawiam normalnie tak jak w 100% zdrowy człowiek mam objawy szczątkowe o których tylko ja wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm ale studia mogą być potrzebne w zawodzie programisty. Może kiedyś będziesz czuł się lepiej i zatrudnisz się w dobrej formie. Najlepiej zdalnie z domu. Studia to duży plus w szukaniu dziewczyny; ) Z tego co piszesz to nie jest z Tobą tak źle wiec może warto próbować żyć normalnie? Masz do tego prawo, nie Musisz czuć się gorszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardziej chodzilo mi o opowiesci z zakresu seksu i przedluzania gatunku i tym podobne,czy jakies zdarzenie spowodowalo te mysli czy tak sobie przyszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być w dobrej firmie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie można być cały czas oryginalnym. Trzeba raczej nie starać się być cały czas elokwentnym ale w pewnych określonych sytuacjach trzeba nabrać doświadczenia i wyczucia wtedy powyższe cechy nadadzą takiej osobie wielki wymiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcecie zobaczyć moje zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyjmowanie leków psychotropowych zmienia czlowieka fizycznie i psychicznie, z każdym rokiem będzie gorzej, za kilka, kilkanaście lat będziesz większość dnia przesypiał, jeśli już teraz tego nie robisz. I ten twój samozachwyt też jest zastanawiający, jesteś taki piękny, czarujący, utalentowany, miałeś tyle osiągnięć życiowych i tak wspaniale ci się wiodło, a jednak zachorowałeś na schizofrenię. Dziewczyny też wcześniej nie miałeś.Czynnikiem wywołującym chorobę są poważne trudności życiowe, nieumiejętność poradzenia sobie z sytuacją i spowodowany tym stres. Może to być utrata pracy czy jakieś poważne kłopoty zawodowe, problemy rodzinne, problemy w nauce. Schizofrenia to ucieczka od rzeczywistości, z którą człowiek nie może sobie poradzić. Nawet ludzie zdrowi psychicznie mają ogromne trudności w obiektywnej ocenie siebie samego i swojego położenia, u schizofreników ten obiektywizm jest całkowicie zaburzony, chorzy często popadają w skrajne stany emocjonalne, od euforii po depresję i myśli samobójcze. To możliwe, że jesteś taki, jak siebie opisujesz, ale to bardzo mało prawdopodobne. I jeszcze jedno, związek z dziewczyną nie rozwiąże żadnych twoich problemów, a przynajmniej w dłuższej perspektywie. Obawiam się, że byłoby odwrotnie. Każdy spór, kłótnia, niedomówienie, zjawiska, których w takiej relacji nie można uniknąć, wywoływałyby w tobie trudne do przewidzenia emocji, i zapewne miałbyś trudności w ich opanowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzaj :D z każdym rokiem przyjmowania leków jest coraz lepiej właśnie :) chyba że wybuchnie psychoza a to jest mało prawdopodobne. lekarz mi mówił że niekorzystny przebieg schizofrenii ma 19% osób więc jest duża szansa że nie będę miał takiego przebiegu.możliwe że ucieczka od ludzi w świat komputerów to spowodowała ale nawet najtęższe głowy nie znają przyczyny tej choroby. Depresja to wynik stresu itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadna dziewczyna nie powinna sie z toba wiazac tylko uciekac jak najdalej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
link do moich zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie z wypowiedzią powyżej.Jesteś chory wiec nie widzisz problemu i to świadczy o tym ,ze jesteś chory.Nikt zdrowy na umyśle nie chce sie związać z osoba chora umysł -nie ma sie co oszukiwać.Związek z kobieta mógłby sie dla ciebie skończyć tragicznie.Problemy w związku,kryzys(każdy związek przez to przechodzi),zwyczajna kłótnia czy niedomówienia wywoływałyby u ciebie frustracje,urojenia,depresje .A gdyby chciała odejść albo odeszłaby (twoja choroba by ja przerosła)to mógłbyś tego nie wytrzymać i targnąć na swoje życie.Związek z chora osoba to duza odpowiedzialność ,nie kazda temu podoła,większość będzie się bała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kapuje po co ten link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma linku,robisz nas w balona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
". lekarz mi mówił że niekorzystny przebieg schizofrenii ma 19% osób więc jest duża szansa że nie będę miał takiego przebiegu" x Tak, a co ten lekarz miał ci powiedzieć, że będzie tylko gorzej? Lekarz musi dawać choremu nadzieję, ten twój i tak jest ostrożny w dawkowaniu tej nadziei, bo większość lekarzy mówi, że za rok, najdalej dwa, wszystko wróci do normy, ale żeby tak się stało, to chory musi przyjmować lekarstwa, które są bardzo skuteczne, bo widać niesamowitą poprawę. I tak to się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz, masz jakichś znajomych, kolegów. Jak oni zareagowali na twoją chorobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śmiali się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×