Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Faktoring

Polecane posty

Gość gość

Witam, otóż wspólnie z mężem prowadzimy firmę i rozważamy skorzystanie z faktoringu oferowanego przez firmę http://magellan.pl . Otóż zwracam się do was z pytaniem - czy korzystał ktoś wcześniej z takich usług? Cóż, oferta wydaje się być korzystna, aczkolwiek różnie to bywa w praktyce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria8l
Bardzo mi przykro, ale nie jestem wstanie Ci pomóc. Dopiero niedawno dowiedziałam się co to faktoring. Stało się to, ponieważ przeczytałam ten artykuł http://rachunek.net.pl/faktoring-co-to-takiego/ Jeżeli chcecie wiedzieć wszystko o faktoringu to przeczytajcie ten tekst. Nie musicie dziękować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zastanowić się czy taki faktoring jest Ci niezbędny. Poza tym to nie jest tak, że z miejsca dostaniesz faktoring pełny, nie ma tak łatwo. Co do samej usługi to jestem jej wielkim zwolennikiem, ale podobnie jak przy każdej usłudze finansowej polecam TYLKO NAJWIĘKSZE INSTYTUCJE. Lubię wiedzieć, że moje pieniądze są dysponowane przez profesjonalistów. Dlatego jeśli faktoring to moim zdaniem tylko Bibby Financial Services, są chyba najwięksi w Polsce i mi to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem faktoring jest przydatną opcją w przypadku problemów z wypłatami od wierzycieli. Nie znam się na tym jakoś mocno, ale w sumie weszłam na stronę Bibby Financial Services i tam trochę poczytałam. Wnioskuję, że faktoring to całkiem przydatna sprawa, na pewno warta rozważenia w przypadku problemów z pieniędzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogguv
Faktoring jest spoko ale najlepiej jak on jest uzasadniony tzn jest Ci rzeczywiście potrzebny. Nie ma co się pakować w faktoring, jeżeli masz małą firmę, mało kontrahentów, którzy w dodatku trafili się uczciwi i płacą Ci na czas, a Ty nie przejmujesz się tym czy Cię stać na opłaty. Natomiast podejrzewam, że wraz z świadomością Polaków na temat istnienia faktoringu, firmy z usługami faktoringu będą się rozwijać coraz szybciej, bo nasz rynek jest jaki jest, a przedsiębiorcy niejednokrotnie nie tyle czekają do ostatniego dnia spłaty należności, ale nawet spóźniają się ze spłatą stawiając Cię pod murem. Największy rozwój w ostatnich latach prezentuje Bibby Financial Services, a skoro notują taki progres to znaczy, że znają się na rzeczy i warto skorzystać z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nitrogliceryna
Ja co prawda nie korzystałem z usług tego o czym wspomniałaś, ale muszę pochwalić wspomniane już Bibby Financial Services, za to że utrzymali mnie na powierzchni wtedy gdy było ciężko. W międzyczasie udało mi się zmienić kontrahentów, więc i z Bibby zaprzestałem współpracy, ale wtedy gdy jej potrzebowałem to przede wszystkim pomogli mi zrozumieć ideę faktoringu oraz wytłumaczyli mi jak takowy faktoring będzie u nich wyglądał. Przekonali mnie do siebie i jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie faktoringu to warto się do nich zgłosić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JuzNieNiepewny
@Nitrogliceryna - i tak to właśnie powinno wyglądać. Mam dość firm, które tylko żerują na klientach. Sam prowadzę działalność i niejednokrotnie doradzałem klientowi tańsze rozwiązanie albo nawet i inny produkt, którego osobiście nie mam na stanie. Dlaczego? Bo taki klient potem wystawi dobrą laurkę o mnie i potencjalna korzyść jest dużo większa. Co do faktoringu to właśnie takie posty przekonują mnie, że warto zaufać Bibby Financial Services, miałem wątpliwości, ale to jedno zdanie je rozwiało. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardsley
Szukałem ostatnio informacji o faktoringu bo potrzebuje do mojej firmy i zaskoczyłem sie jak dobre jest to rozwiązanie. Polecam bardzo gorąco ludziom, którzy maja problemy z zatorami płatniczymi - pomaga w ch...yba każdy sposób :-) sam korzystam z bibby financial services, duża firma, bardzo pewnie się z nimi czuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joakim
Ludzie dość negatywnie podchodzą do faktoringu, kojarzą to ze ściąganiem należności, windykacją - a niepotrzebnie. To coś całkowicie innego. Faktoring to usługa, która zapewnia płynność finansową, wypłacane są pieniądze na które zwykle należałoby czekać miesiącami. Korzystałem już niejednokrotnie z usług bibby financial services, jestem zadowolony bo faktoring pozwala naprawdę utrzymać płynność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloel
@joakim właśnie ostatnio rozmawiałem z ludźmi i mówili, że faktoring to straszne zło a jak zacząłem im tlumaczyć o co w tym chodzi to okazało się, że jednak nie jest tak źle. Też za przykład podawałem bibby financial services i chyba udało mi się kilka osób przekonać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarkos
faktoring nie jest zły, ale jeśli jest źle dopasowany to może być wrzodem na d***. usługi faktoringowe są jak najbardziej w porządku. też korzystałem z bibby financial services i nie maiłem najmniejszych problemów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riperek
Jeżeli jest potrzeba to warto skorzystać z tej usługi. Choć nieprawdą jest że na skorzystanie z faktoringu nie może odbyć się w szybkim czasie. W Raiffeisen Polbank można otrzymać środki finansowe w ciągu 2 godzin. Do tego nie ma oprocentowania i płacisz raz na rok, więc jesteś z góry przygotownay na kwotę pobieranej prowizji. http://raiffeisenpolbank.com/faktoring/faktoring-plus/-/article/tab/Tabela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystałam z oferty NFG i jeśli o nich chodzi, to mogę polecić, bo wszystko było szybko i sprawnie załatwione, a to chyba najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacekjackowiski212
Ja mogę Ci polecić z pewnością usługi firmy https://www.monevia.pl Faktoring jest jedną z najmłodszych form finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa. W Polsce rynek tych usług nie jest jeszcze tak rozwinięty jak w krajach zachodnich. Brak znajomości zasad działania faktoringu przez polskich przedsiębiorców powoduje błędne postrzeganie go jako coś drogiego i skomplikowanego. Obecnie faktorzy oferują coraz korzystniejsze warunki dzięki czemu powiększa się grono przedsiębiorców decydujących się na ich usługi. Instytucje faktoringowe przygotowując ofertę biorą w głównej mierze pod uwagę sytuację finansową odbiorców i samego przedsiębiorstwa. Bardzo istotnymi czynnikami są również terminy płatności faktur, rozproszenie kontrahentów, czy okres działalności firmy. Ważne jest aby w umowach z kontrahentami nie występował zakaz cesji faktur, ponieważ taki zapis uniemożliwia uzyskanie faktoringu. Wszystkie te informacje pozwalają na indywidualne podejście do klienta i zaoferowania mu odpowiednich warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej późno niż wcale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×