Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

do samotnych bezdzietnych 40latek i starszych

Polecane posty

Gość gość

jak sobie dajecie rade z myślą,ze nigdy nie spełnicie sie w roli matki? ja nie mogę się z tym pogodzić :-( za kilka miesiecy stuknie mi 40stka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cudownie. Nigdy nie chciałam miec dziecka, aby miec. Ewentualnie mogłabym mieć dziecko z kims kto pragnie mieć dziecko ze ma, bo sie kochamy. A, że takiego nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak autorko radzisz sobie ze spedzaniem świąt bez rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam z rodzicami, siostra ma rodzinę wiec w święta niby nie jestem sama,ale gdzieś w środku i tak czuje się samotnie. tez nie zdecydowalabym sie swiadomie na samotne macirzynstwo9a znamtakie kobiety) ,bo uwazam ze to egoizm skazywac dziecko gory na brak pelne rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aktorka Julia Pietr**** kiedyś pisała że ją i jej dwie siostry wychowywała tylko mama i miały szczęśliwe dzieciństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie, dzieci nigdy nie były mi do niczego potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazdroszczę kobietom,które nie mają instynktu macierzynskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam samotne matki radzące sobie znakomicie a jak ktoś nie odczuwa potrzebę dziecka to nie powinien się zmuszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem,ze sa samotne matki. ja odczuwam silny instynkt macierzynski niestety nie bylo mi dane byc w szczesliwym związku więc nigdy nie zdecydowalam sie na samotne macierzynstwo. choc nie ukrywam,ze czasami troche zaluje. ale czasu nie cofne.....do konca mych dni bede z tego powodu rozgoryczona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś jak jeszcze byłam panną to planowałam że jak nie znajdę męża to zostane samotną matką ułożyło się innnaczej ale szkoda że ty w pore nie zdecydowałaś się na macierzyństwo co prawda jeszcze masz jakieś dwa lata ale to już naprawdę ostatni dzwonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic mnie juz w zyciu nie cieszy.ciagle chce mi sie plakac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj Boże by twoje życie zmnieniło się na lepsze i żebyś w następne świeta nie mieła powodu do płaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki:-) ja juz nawet nie umiem sie modlic o lepsze jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po prostu,żyje i do przodu,nie mam czasu na roztrząsanie tego i owego, przecież nie wszystkie matki są super matkami,są i takie,że tylko się "wykocą" i dzieci ląduja w przytułkach albo są i takie,które w ogóle na matki się nie nadają czy one rozmyślają nad tym dlaczego jestem beznadziejnym rodzicem albo dlaczego porzuciłam dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wiekszosc kobiet ma szanse spełnic sie w roli matki. mi tego brakuje i nie umiem przejsc nad tym do porzadku dziennego. mam wrazenie ze moje zycie jest bezuzyteczne ,umrę i nic po mnie nie zostanie. teraz doskwiera mi samotnosc,a im bede starsza tym będzie gorzej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli jestes plodna to co za problem?:o mam o 10 lat mniej niz ty, a dzieci miec nie moge i co ja mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy w zyciu nie chcialam miec dziecka, gdybym je miala moje zycie potoczyloby sie zupelnie inaczej, nie robilabym tego co chce o nie spotkalabym na swojej drodze wielu wspanialych ludzi. Juz nie mowiac o osobistej wolnosci, rozwoju osobistym i swietnym wygladzie. Dzieci? Nigdy! Moze kiedys bede dzialac charytatywnie aby cos dla kogos zrobic, ale nie mam atawistycznej potrzeby rozsiewania swoich genow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj wolontaraiatu z dziećmi. Co innego marzyć o dziecku, co innego codzień je wychowywać. W takim wolontariacie sprawdzisz, czy faktycznie instynkt macierzyński ci bije, czy tylko ci się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo
kobieta 40+ spokojnie może jeszcze zostać matką, jeżeli znajdzie frajera do tej gry. Nic nie stoi na przeszkodzie tylko wy same. Na zachodzie 40+ kobiety to nieraz dopiero pierwszy poród mają, a w PL 40+ uważane są za emerytki, czyli różnica perspektywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam dopiero 31 ale nigdy nie chcialam dzieci i na pewno mi sie juz nie zmieni, bo jestem za leniwa i wygodna na dziecko; ale męża bym chciala. Nie rozumiem tego szału na punkcie dzieci, teraz nie czasy na robienie dzieci, wojny, terroryzm, coraz wieksze skażenie środowiska, zywność GMO, bezrobocie, coraz więcej chorob, raka, na serio chcesz powoływać dzieci na taki świat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żyć jak truteń do tego wieku i nic nie przekazać dzieciom z własnego życia tylko egoistycznie wszystko tylko dla siebie to szczyt pazerności i egoizmu. Współczuję takim ludziom tego uczucia kiedy obudzą się z ręką w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko sterelizacja
nie każda baba nadaje się na matke, znam takie które mają ZERO drygu do tego, i takie baby nie powinny mieć dzieci, takim proponuje zawiązanie jajowodów i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wy głupi jesteście, przecież 3/4 ludzi którzy mają dzieci mają nie z altruistycznych powodów ale dlatego że boją się samotnej starości mają je dla siebie jako zabezpieczenie na przyszłość a wy tu pierdu pierdu o tym że Ci co nie mają dzieci to egoiści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ciocia miała syna, a na stare lata i tak została sama i wylądowała w domu starości i tam umarła. A synuś nie wiadomo gdzie, wyjechał z kraju, matką się nic nie interesował, a jeszcze kredyty na nią nabrał zanim zniknął. Ciocia zmarła, synuś na pogrzebie nie był, nikt nie wie gdzie jest. I teraz niech jakaś głupia szmata mi pisze, że ktoś kto nie chce dzieci jest egoistą i zostanie sam na stare lata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci to rodzina. Ludzie wokół. A bez dzieci - pustka. Takie kręcenie się wokół siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie straszna jest ta pustka,to krecenie sie tylko wokol swoich spraw.dzieci wnosza radosc w zycie. znam kilka bezdzietnych bylych malzenstw -isze bylych ,bo rozpadly sie z powodu braku dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie wydaje, ze najlepszymi matkami byly by wlasnie te, ktore zrezygnowaly z macierzynstwa bo nie mialy odpowiedniego partnera.dlaczego? Bo stawiaja dobro nienarodzonego dziecka nad swoje. No nie oszukujmy sie ale 90% kobiet ma dzieci bo: wpadlo, bo wyszly za maz i rodzina ciagle wypytuje, bo kto na starosc szklanke poda, bo maz moze odejsc a dziecko bedzie zawsze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja autorka watku-oj nie przesadzaj nie jest powiedziane ,ze bylabym idealna matka,znam wiele kobiet,ktore zaliczyly tzw. wpadke,a mimo to są bardzo dobrymi matkami. ciezko jest zwlaszcza gdy nadchodza swieta:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam wczoraj na spotkaniu rodzinnym.jako jedyna samotna i bezdzietna. czulam sie bardzo dziwnie:-( nie pasuje do takiego srodowiska. wrocilam i mam jeszcze gorszy nastroj :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×