Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dopiero zaczęłam nowa prace a okazało się ze jestem w ciazy

Polecane posty

Gość gość

Zlinczuja mnie tam :( żyć mi nie dadzą jak to wyjdzie. Poza tym mi też jest głupio ze tak wyszło juz na początku :/ napiszcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj się innymi ludziom nie dogodzić chodź byś w ciąży nie była zawsze będzie coś źle. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba się było zabezpieczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tak miałam. Jaką masz umowę, na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam umowę o pracę do lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz ciągłość w umowach o pracę? Wcześniej pracowalas? Od kiedy dokładnie umowa? Duże prawdopodobieństwo kontroli z ZUS jeśli ucieknie zaraz na zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcześniej pracowałam na smieciowkach :( a umowę o pracę mam od miesiąca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz od razu uciekać na zwolnienie. Jak nic się nie dzieje, to popracuj trochę, żeby nie było, że specjalnie zaszłaś po podpisaniu, żeby ZUS wyłudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mówiac nie mzoesz nawet od razu isc na zwolnienie-minimum 3 miesiace musza byc przepracowane, oczywiscie jezeli ciaza zagrozona to wiadomym jest ze powinnas ale jezeli sie dobrze czujesz pracuj jak długo sie da ja zaszłamw ciaze w pierwszym tyg nowej pracy, starałam sie juz kilka miesiecy ale nie wychodzilo wiec postanowilam i tak zmienic prace bo nie byłam zadowolona ze starej cóz jestem na macierzynskim szukam nowej w miedzy czasie:) nie wiem czy mi przedłuza czy nie bo mam na czas okreslony ale trudno mam dziecko o które sie starałam i to jest najwazniejsze, na zwolnienie poszłam w 3 trymestrze dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głowa do góry, ciesz się i nie denerwuj, pracuj jak możesz jak nie to idź na l4. Idź do szefa na szczerą rozmowę i powiedz prawdę- że nie planowałaś jeszcze ciąży, ale stało się więc jedyne co możesz zrobić to zapewnić że będziesz pracować jak długo się da. Ityle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pracy się przyznaj jak skończysz 3 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to jest jak sie nie ma i nie stosuje podstawowej antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marne szanse, że będziesz mogła wrócić tam. Kobiety w ciąży i z małymi dziećmi są niemile widziane w pracy :( Jedyne co ci pozostaje to wykorzystać co się da. Ja spokojnie chodziłam do końca 5-tego m-ca i nikt się nie zorientował. Potem dopiero poszłam na chorobowe, bo zaczęło się robić niebezpiecznie (chcieli mnie zwolnić). Umowa automatycznie się przedłuża do dnia porodu. Potem się należy jeszcze macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak,trzeba kombinowac jak by tu oskubac fiskus i oszukac pracodawce,gdy sie mysli d..ą,nie głową:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety zaszłaś w ciąże i myśle Ze zrobiłaś to świadomie i z premedytacja :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jeśli autorka zrobiła to z premedytacją to ja ją popieram :))) tyle lat jej rodzice oddawali ponad połowę swoich zarobków zlodziejskiemu państwu gdzie jak przyszło co di czego i tak trzeba iść do lekarza za prywatne pieniądze ze sory resory ale należy się ich dziecku roczne L4 i macierzyńskie . Takie jest moje zdanie na ten temat. Czas odebrać jedna milionowa z tego co ci ukradli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd wiesz Żr jej rodzice pracowali ? Może było takimi samymi leniami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu od razu oskubac i oszukac pracodawce lub zus. Polacy to jednak głupi naród. Z jednej strony jak mloda kobieta na poczatku drogi zawodowej zachodzi w ciążę jest zle. Pojawiaj sie kometarze ze dupa myslala a nie glowa itp. Z drugiej zas jak kobieta czeka z ciaza, robi kariere i potem okazuje sie ze nie moze zajsc i decyduje sie na in vitro, to jeszcze gorzej bo po co czekala robila karierę i dorabiala sie. Takze zdecydujcie sie na cos. Przeciez kiedyś te kobiety musza miec te dzieci. Zus od tego jest bu wypłacać swiadczenie i po to ludzie placa skladki. Normalne jest to ze teraz prędzej czy pozniej wezmie zwolnienie a potem macierzyński. Ale przeciez potem bedzie pracowała i odprowadzala skladki. A w tym czasie inna kobieta bedzie w ciazy na zwolnieniu i na macierzynskim i kolo sie zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie. I przez to głupie myślenie polaczków dzieci rodzi się coraz mniej i w końcu naród wyginie. Urodzenie i wychowanie dziecka to wielkie poświęcenie i ogromny wysiłek, dlatego kobiecie się należy to wszystko: 100% chorobowego, macierzyński, porodowy, becikowe itd. Teraz dodatkowo sypnęli po 500 zeta na dziecko, bo te wszystkie przywileje i tak nic nie dały i kobiety nie chcą mieć dzieci. Każdy pracodawca będzie patrzał na swój interes a to nie znaczy, że on ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest mowa o urodzeniu i wychowaniu dziecka tylko o nieplanowanej ciąży czyli wpadce,czyli jak jeszcze nie chcesz decydować się na macierzynstwo to sie zabezpieczaj. I nie rób jedna z drugą potem larum,bo się pieprzylo bez zabezpieczenia w dni plodne. Chyba wiadomo,że z tego potem są/powstają/rodzą sie dzieci. Edukacja,edukacja po pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12;50,przecież ciąża to nie choroba!!tak gadacie.to dlaczego 100% chorobowego?hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja p*****le po prostu nóz sie w kieszeni otwiera czy tu same biurwy z zusu pisza? oskubac pracodawce oszukac fiskus. a ile nas oszukuja? ja uczciwie pracowwałam do 6 miesiaca, wczesniej pracowałam kilka lat macierzynski i zasiłek chorobowy nalezały mi sie jak psu buda i co? i zus ciagle wszczynał jakies postepowania, ciagle doszukiwał sie tego czy w ogóle naleza mi sie jakies pieniadze.. gdyby nie oszczednosci nie miałabym z czego żyć będąc w zaawansowanej ciąży.. szkoda słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie ze należy ci się macierzyński i zasiłek chorobowy jeżeli masz ciążę zagrożoną w innym wypadku L4 to wyłudzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jeśli ktoś nie ma ciąży zagrożonej ale rzyga jak kot przez prawie 2 miesiące przez co nie jest w stanie iść wtedy do pracy????? Ja właśnie w takiej ciąży jestem. Mdłości odbierają mi smak tej ciąży, nie jestem w stanie nic zrobić, wysiłek mi sprawia wstanie do toalety. Mówię wczoraj to ginekologowi i pytałam co w związku z tym a on na to ze "ciąża to nie choroba" no ci za sk********el a nie lekarz. Życzę mu żeby on tez zobaczył jak to jest chodzić do pracy na bite 8 h w hałas i krzyki przy czym w każdej minucie walczysz ze sobą aby nie zwymiotowac ! Żałuję że na niego nie zygnelam . Tym oto sposobem zwolnienia nie otrzymałam od niego i jutro idę do pracy i w kolko tam będę latać do kibla i śmierdziec wymiotami. Polska w d...... je....ana logika. Żeby było ciekawiej, lekarz był prywatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś tak to jest jak sie nie ma i nie stosuje podstawowej antykoncepcj mmmm a hcuj ci do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast się uzalac, zmien lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja to samo mam:/ pracuje ponad trzy miesiące i jestem w 11 tc - musiałam zajść w ciąże zaraz po podpisaniu umowy. w pracy na razie nikomu nie mówiłam ale w końcu będę musiała powiedzieć. no cóż, zdarza się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Policja
Dnia 22.12.2015 o 11:16, Gość gość napisał:

tak to jest jak sie nie ma i nie stosuje podstawowej antykoncepcji

Co za ludzie !!! A może chciała dziecko !!! Co nie wiadomo kim jesteś to ocserniasz ? Spokojnie policja może Cię namierzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta40
Dnia 22.12.2015 o 13:07, Gość gość napisał:

Niestety zaszłaś w ciąże i myśle Ze zrobiłaś to świadomie i z premedytacja 😛

Ja też tak myślę bo jak w dzisiejszych czasach można wpaść??My mamy 5 dzieci planowanych co do miesiąca urodzenia.Cały czas na przerywanym i nie ma wpadki.W sierpniu planuję kolejną ciążę, tak żeby urodzić w maju.Pierwsze dziecko rodziłam sn.potem 2 razy były bliźniaki więc dwie CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×