Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika8484

za dużo snu w dzień?

Polecane posty

Gość Monika8484

Mam takie pytanie czy to możliwe że moja 4 miesięczna córeczka za długo śpi w dzień i dlatego często budzi się w nocy? Co zrobić żeby nie budziła się tak często tj co 1,5-2 godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz powoli sie to bedzie samo regulowalo, u mnie bylo podobnie a pd 6 miesica samo zaczelo sie regulowac - 2 spania w ciagu dnia i prawie zawsze przespane noce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika8484
No mam nadzieję że to się po woli unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko w tym wieku powinno spać 3-4 godz w dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak karmisz? Ja mam prawie 5 miesięcznego synka... W dzień śpi w sumie ok 3/4 godz ( tak co 2 godz od 30 mi n do czasem 2 godz) . W nocy budzi się czasem co dwie godz czasem co godz czasem co 4 godz... Ale ja karmie piersią, czytam tu na forum ze te co karmią mm to ich dzieci w nocy śpią dłużej... A i.żeby nie było syn dojada... Jak mu dałam parę razy kaszke na noc to budził się jeszcze częściej ( brzuch go po tej kaszy rozbolal chyba)... On w sumie nie budzi się tak że ma otwarte oczy, zaczyna się wiercic, stekac, jęczeć... Jak go podłącze do cyca to zasypia twardo... Śpi z nami ( mamy łóżko dwa na dwa) więc wszyscy jesteśmy wyspami, i mi nie przeszkadza to wstawanie co półtorej godz, bo tylko otwieram oko, podłączam synka, i śpimy dalej... To nasze trzecie dziecko, pamiętam że zwykle koło roku dzieciaki przesypialy całe noce już ewentualnie z jedną pobudke miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika8484
Ja karmię mm. Problem w tym że córeczka mało zjada na porcję tak 90-100 to max. I jak budzi się w nocy to też za dużo nie zjada. Czasem tylko raz pociągnie i śpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jak czytam to forum, to dochodzę do wniosku, że to, jak się karmi dziecko nie ma większego wpływu na ilość przebudzeni w nocy. Mamy karmiące mm też niektóre narzekają, że dziecko się budzi kilka razy. Nie ma reguły, zależy od dziecka. Ja np. mam synka, który od wieku 1-2 tyg. budzi się na jedno karmienie w nocy. Tylko przez pierwszy tydzień w szpitalu i 2-3 dni w domu miałam Sajgon w nocy. Praktycznie od razu zaczęliśmy przesypiać całe noce. Po tym nocnym karmieniu maluch już często zostaje ze mną w łóżku i śpimy nawet do 9. Karmię tylko piersią i wysypiam się rewelacyjnie z moim aniołeczkiem, więc nikt mi nie wmówi, że po mm dzieci dłużej śpią. To mit tych, które widzą w mm receptę na wszystko. Twoje dziecko śpi za mało, budzi się za często, ulewa, puszcza bąki, ma kolki - daj mm. Co za bzdura!!! Mój synek też śpi w dzień, zwykle min.3-4 drzemki, ale najczęściej krótkie ok. półgodzinne, ale zdarza się, że śpi i godzinę czy dwie, szczególnie na świeżym powietrzu. Nie dałoby się mu ukrócić żadnej drzemki, bo jak jest zmęczony, to marudzi albo nawet płacze. Widocznie, Autorko, taka uroda Twojej córeczki. Myślę, że jeszcze trochę podrośnie i samo jej się ureguluje. Raczej niewiele możesz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie biegnij do bien jak sie przebudzi. Odczekaj chwile i daj jej mozliwosc samodzielnego usniecia. 4 miesieczne dziecko juz powinno powoli przesypiac noce oczywiscie jesli bedzie mogla sie tego nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika8484
Dziś mała usunęła ok 21 a o 23 dałam jej trochę mleka na spiocha. Zobaczymy o której się obudzi. Marzy mi się jedna pobudka na mleczko i poranek ok 7 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój śpi ok.22-23 dopiero. Ja chodzę spać ok.2 w nocy i wtedy daję mu na śpiocha, żeby z cyca pociągnął. Budzi mnie dopiero między 8-9. Tyle snu mi wystarczy, więc nie narzekam na niewysypianie. Czasami jeszcze leniuchujemy razem w łóżku nawet do 10-11 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika8484
No to pierwsza pobudka ok 3. Fajnie ale później już tragedia budziła się co godzinę. Jak wyeliminować te pobudki w drugiej części nocy? Skoro może spać od 21 do 2-3 to czemu potem budzi się tak często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×