Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Dobry wieczór :) o A ja już padam😭 na powieki :D głównie z winy wczesnej pobudki. Przetestowałam nową pralkę o śmiesznej nazwie Beko:D i żałuję, że nie mam już mojego Mastercooka. Tu jakoś inaczej wszystko się ustawia. Że też producenci muszą tak mieszać w tych programach, że co pralka to dziwaczniej? Zupełnie dziś nie mam polotu by sensownie coś napisać i zagadać do Was. A hodowle zieleninki świątecznej można kupić na wypadek klęski urodzaju:D za 4-5 zł i jeszcze będzie z zajączkiem lub kurczaczkiem:) o Dobrej nocy wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,tak to jest z nowymi urzadzeniami ,ze czlowiek na poczatku jest zdezorientowany ,bo sa inne ustawienia i troche jestesmy jakby od razu do tych urzadzen uprzedzeni ,ale po kilku uzyciach przyzwyczajamy sie do nowego :-). Saam ,rzezucha potrzebuje 5 ,6 dni na wykielkowanie ,takze jeszcze troche za wczesnie na jej wysianie .Mysle tu o wysianiu na wate lub lignine :-) Zycze spokojnej nocy Mili 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrej nocy :) l kolorowych półmarcowych .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Dzisiejszy dzień przywitał mnie słońcem. Teraz taka pogoda w kratkę, wczoraj śnieg, dzisiaj słońce, jutro pewnie będzie deszcz. Tak dobrze mi się spało, to przerwał mi sen, brutalny dźwięk telefonu Kurcze, od startu miałam puścić soczystą wiązankę, ale jakoś się powstrzymałam. Mam na dziś znów sporo pracy i oby udało mi się zrealizować plan, to będę szczęśliwa. Wczoraj popołudniu była u mnie wnusia i razem robiłyśmy soczki z jabłek, które do tej pory czekały nie przetworzone, bo nie miałam na to siły. Teraz też z moimi siłami dobrze nie jest, no ale na pewno lepiej niż było w zeszłym tygodniu. Saam, no widzisz jak sprawdza się stare przysłowie :D Jednak i tak sporo zdążyłeś zrobić jak na taki zapracowany dzień. Daa, rzeczywiście masz talent i do wyszukiwania przepisów i do pieczenia. Aż tak bardzo by mi się nie chciało kombinować, ale pewnie dlatego że wciąż pieczesz o innym smaku to prędko się nie znudzą. Calinessa, to dlaczego kupiłaś pralkę z bajerami, skoro sama pisałaś że chcesz najprostszą ? Myślę podobnie jak Daa, że po kilku dniach przywykniesz i przestaniesz narzekać :D Tyle że na bank, nie wykorzystasz tych wszystkich bajerów jakie tam są zainstalowane i do tego też trzeba się przyzwyczaić :D Jak poszukiwania autka ? Wiolka, no widzisz, wzięłaś się wczoraj za okna i już masz część prac za sobą a to że popadało to nic wielkiego, jeśli będą bardzo brudne to tylko z zewnątrz i wtedy przetarcie samych zewnętrznych szyb zajmie Ci najwyżej 5 minut:D Fajna ta Twoja psinka, mam koleżankę z podobnym egzemplarzem z tym, że to samiec. Czas na kalendarz; Dziś 16 marca, czyli jesteśmy już w drugiej połowie...święta tuż, tuż... Imieniny obchodzą: Gabriel, Hilary, Izabela I takie dziwne przysłowie :D ; „Gabrielu, przyjacielu, nie mróź nas, łysych jest wielu” W moim kalendarzu nie znalazłam świąt dodatkowych, więc może Saam znajdzie coś w swoim gospodarskim ? Sory, znów mam telefon, muszę kończyć. Trzymajcie się cieplutko, miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) o Chyba muszę pomyśleć o grubszych zasłonach w oknie bo blask słonecznego dnia budzi mnie zbyt wcześnie. Czuję, że jeszcze nie odespałam wczorajszego dnia. Ale już jest lepiej niż wczoraj gdy nawet prosta pralka mnie przerastała😭 poprzednia miała jakieś szybsze te programy z jednym praniem. A tu jest wstępne i zasadnicze. No ale sama sobie skróciłam program bo nie mogłam doczekać końca prania. Można w trakcie zrobić reset poprzedniego programu i ustawić nowy np na płukanie i odpompowywanie. Ferdzi:) właśnie wzięłam pralkę z najprostszym programem. w instrukcji napisane jest, że mogą ją obsługiwać dzieci od lat 8 i osoby niepełnosprawne hmmm:D umysłowo...uśmiałam się:D tekst był tłumaczony z innego języka. Jest nawet opcja "pranie ręczne":D ale mam nadzieję, że bez udziału moich rąk bo miałabym je nieźle powykręcane:D Może uda mi się nauczyć wstawiać pranie mojego M? Rzeczywiście śmieszne te przysłowie dla łysych. Trudno, muszą dłużej nosić czapki niż ci obdarzeni czupryną. Czas na śniadanko, dzisiaj robię rewolucję !!! zupa mleczna z płatkami jaglanymi na mleku bez laktozy z masełkiem też bez laktozy, która to podobno jest nie zbyt przyjazna człowiekowi. Ostatnio zupełnie nie używam słodkiego mleka jedynie jakiś kefirek czy maślankę i to nie codziennie. o miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Postanowilam i ja wziac sie za mycie okien .Pogoda jest przecudnej urody :-),swieci slonce ,wiec dzis wypucuje te od polnocno -zachodniej strony .Poki co zdjelam firany i prawde mowiac nie chce mi sie nic ,ale jak mus to mus .Gdy sie z nimi uporam ,to bede zadowolona ,ze czesc okien mam z glowy . Cal ,jaki typ Beko zakupilas? Ide ,bo nie zdaze sie obrobic przed obiadem ,a gdy ktos jest w domu ,to juz mi robota 'nie idzie ':-) Dobrego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prał ktos z Was firany ok.3 godzin ? ,nie :-).Ja tez nie ,do dzis .Wsypalam proszku jak zawsze i tak sie zapienilo ,ze gdy pralka dobierala wody ,lalo sie i pienilo z szufladki na pol lazienki .Dobrze ,ze akurat w tamtym momencie tam bylam .Przerwalam program i odwirowalam ,ale piany nadal bylo duzo .Nastawilam inny program ,krotki ,a w nim (nie wiedzialam )nie bylo wirowania ,wiec po pewnym czasie wlaczylam wirowanie ,a piana nie zniknela .Nastawilam jeszcze inny program ,a potem zorientowalam sie ,ze w nim tez nie ma wirowania .Wylaczylam dziadostwo :-),ale drzwiczki nie chcialy sie otworzyc :-).Ja pierdzu :-),nastawilam znow jakis program i pomyslalam 'niech sie dzieje co chce ':-),no i przed chwila zakonczylo sie wreszcie pranie firan :-).Ide je wieszac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie udało mi się wcześniej przemycić na topik żadnych treści. Próbowałem co prawda ale ciągle ktoś mi skutecznie przeszkadzał. Śniadanie też było na raty. Za to jeszcze tylko godzinka i wychodzę l dzień dobry! :) l cześć Ferdzi 🌻 l hej Celinko 🌻 l witaj Danusiu 🌻 l W moim kalendarzu jest dzisiaj Dzień Przemytnika. l Ogólniejsza definicja mówi, iż przemytem nazywa się przemieszczenie między państwami lub obszarami celnymi dowolnego towaru z naruszeniem obowiązującego prawa. Nasilenie przemytu zależy od stosunku opłacalności tego procederu do ryzyka sankcji karnej, jest wprost proporcjonalne do potencjalnego zysku , a odwrotnie do sprawności organów państwtfa" Wikipedia. l U mnie dzisiaj też ładna pogoda. Ciekawe czy zdążę z niej skorzystać. Jeszcze dzisiaj idę sprawdzić wzrok bo coś mi się wydaję że mało Was widzę. l udanej reszty środy życzę :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
baaardzo interesujace :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na małych zakupach bo po pracy nie będzie mi się chciało. Zwłaszcza że dziś kończę baaardzo późno. o Daa:) a to heca! spojrzałam u siebie i widzę, że mam specjalny program do firanek synthetic 40*C. W instrukcji jest napisane, że trzeba dać mniej detergentu bo struktura firanek powoduje obfite pienienie się i tylko do komory prania głównego a do wstępnego nic. U mnie jest 3 rodzaje wirowań jeśli chodzi o obroty, można sobie wybrać. Kupiłam tańszą Beko bo zasugerowałam się tym, że jest prosta, ma mniej elektroniki więc i mniej awarii. Drzwiczki otwierane ręką a nie guziczkiem na panelu, który to u mnie w poprzedniej dawno był popsuty tylko syn naprawił tak sprytnie, że miałam pstryczek otwierający z boku pralki:D No i ktoś ze znajomych ma taką Beko, ponoć są wytrzymałe ale to się okaże w praniu:D:D bo ja mam już nowszy typ. o O proszę! międzyczasie Saam się przemycił:D Witaj Saam:)kiedy ostatnio piłeś sok z marchewki?albo jadłeś czarne jagody? to cenne źródła witaminek dla oczu. A patrzenie w monitory wymaga wspomagania oczków;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,widze ,ze Twoja pralka ma dokladnie opisana instrukcje . Ja proszek sypie do bebna ,bo nie chce aby szufladka sie zabrudzila jak w poprzednich pralkach .U nas jest twarda woda i osadza sie kamien .No nic ,teraz do firanek wsypie o polowe proszku mniej anizeli dotychczas . Teraz ide polozyc sie na boku i odpoczac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
Tadaaaam a ja dobrze widzę Ciebie Saam:-D:-D:-D Witam cieplutko U mnie dzisiaj też słonecznie,ale zimno.Troszkę ciepła by się przydało,bo już znudziło mi się palenie w piecu:-D Daa nie śpij bo Cię okradną,może mała kawka?Co Ty na to?;-)Mówisz,że przetrzepałaś firany na wszystkie strony:-D:-D:-D Ja do prania używam kapsułek i mam spokój z szufladką i pianą;-) Ferdżi dzisiaj też chyba mocno zajęta,albo spija soczek;-) Miłego popołudnia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie ,nie spalam :-) ,troche polezalam na boku :-),cos tam poogladalam w Tv ,wypilam popoludniowa kawusie i zjadlam babusie i to caaaała :-o :D i nie te moja dietetyczna ,tylko te chlopakow 😭 :D,tak mi smakowala :-).Troche juz spalilam tych wchlonietych kalorii ,bo bylam dwa razy w piwnicy ,a to dwa pietra i jeszcze troche nizej :-) Wiola ,palisz w kaflowym piecu czy takim od centralnego ogrzewania ? Ferdzi ,dziewcze ,cosik malo sie pokazujesz ,powiedz co robisz to moze tez podlapie i jutro to bede robila ,tylko oby to bylo przyjemne :-) ...Wiola ,kiedys mialam ochote wyprobowac kapsulki do prania ,ale przeczytalam ,ze niektore do konca sie nie rozpuszczaja i zostawiaja takie glutki :-)na ciuszkach .Powiedz jakich uzywasz i czy dobrze sie sprawdzaja np.w niskich temperaturach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
Daa no to naprawdę miałaś co spalać:-Da do piwnicy dużo masz schodów?:-D:-D:-D Daa tak myślałam czy można zrobić te babeczki,ale z przepisu na sernika izaure,pewnie piekłaś już takiego. Palę w piecu CO,kaflaka nie mam,a szkoda bo mają swój urok.Może dobrze,bo kto by go czyścił:-Pw domu u mamy miałam. Co do kapsułek to dla mnie są dobre,żadnych fafrocli na ubraniach nie ma,w proszku jak prałam jeszcze kurtki w niskich temperaturach to właśnie były zacieki.O szufladce nie wspomnę jak przyszło do czyszczenia to wszystko było skamieniałe.Ja używam viziru są naprawdę dobre;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) marchewkę czasem zjadam ale niezbyt często bo pozbyłem się tego nałogu po długotrwałych kłopotach żołądkowych dokładnie nie wiadomo czym spowodowanych. Podejrzenia padły wtedy na marchewkę ale nic jej nie udowodniono. Ale skoro mowisz że to podłużne obłe warzywko potrafi dobrze robić także oczom to muszę częściej po nie sięgać. Z jagodami większy problem, trzeba na nie czekać do lipca. l Danusiu :) mówisz że rzeżucha kiełkuje pięć dni. Ale przecież trzeba jej dać jeszcze kilka dni na wyrosnięcie. Myślę że akuratnie zdąży na święta. Ewentualnie będę przebieg wegetacji regulował temperaturą otoczenia. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hop ,hop :-) .Saam ,najwyzej zjesz do kanapek i posiejesz drugi raz :-) Wiola ,patrzac na ten przepis ktory wkleilam ,to mysle ,ze z taka iloscia sera to wyjdzie mnostwo babeczek .Mozna na probe zrobic z polowy ilosci i moze ja je upieke ,tylko ser przygotuje troche inaczej ,tzn,ze skorka pomaranczowa i zapachem pomaranczowym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mój jeden post zaginął chyba. Dobrze że go wcześniej skopiowałem to może uDaa mi się go jeszcze przemycić na topiku łono. l l dobry wieczór :) l hej Wiola 🌻 l witaj Zuziu 🌻 l Okulista choć miły czlowiek niezbyt solidnie przyłożył się do badania mojego wzroku. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Ale w sumie narzekać też nie powinienem bo orzekł że patrzałki jakie mam są jeszcze odpowiednie dla moich oczu. Znaczy to że mój wzrok nie zdegradował się bardziej. Trzeba będzie więc wybrać się do optyka aby zrobił dla mnie nówki bo te co mam są mocno zdezelowane. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Saam ,trzeba miec zapasowki ,jedne takie upiekszajace nasza facjate ,a drugie do pracy :-).A ,przez chwile zapomnialam ,ze pracujesz wsrod kobiet ,czyli musisz miec obie pary upiekszajace :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
O właśnie o to mi Daa chodziło;-) tylko to bawienie się przy tych foremkach mało mnie cieszy,ilość do zjedzenia nie stanowi problemu,bo młodzieży troszkę będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola ,potem zauwazylam ,ze w ciescie nie ma kakao ,ale to nie problem ,mozna dorzucic w/g uznania . To ile masz tych dzieci ,calą druzynę ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
:-D :-D :-D No jest ich trochę,ale nie moje.Zawsze na ciacho wpadają,to teraz ich zaskoczę po babeczce i wypad:-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz robilam rozne babeczki i jak dotad to najlepsze byly z malinami i biala czekolada i teraz te ktore jeszcze sa ,z serkiem homo waniliowym i tez z biala i mleczna czekolada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
Właśnie widzę,że z malinami Ci smakują,ale to świeże maliny?Bo nie wiem czy zapodawałaś przepis.Co do siania to kupiłam dzisiaj żyto i też nie mam pojęcia ile to rośnie:-) może coś zdąży się zazielenić:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saam w Wielkim Domu
Niektórzy twierdzą że od słuchania muzyki można dostać małpiego rozumu. Ze mną chyba tak właśnie jest bo jak ząłożę słuchawki na uszy to dzieją się dziwne rzeczy z utratą poczucia upływu czasu łącznie. l Coldplay - Adventure Of A Lifetime l https://youtu.be/QtXby3twMmI l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktycznie mozna bazowac na jednym przepisie ,a zmieniac dodatki .Maliny zalegaly mi w zamrazarce od ubieglego roku ,kupne ze sklepu . Na blogu a/r/a/b/e/s/k/a/w/a/n/i/l/i/o/w/a znajdziesz ten przepis :-) Nie chce sie wkleic . ..Ja nie trzymam sie sztywno przepisow ,zawsze cos musze zmienic ,w tym przypadku daje wiecej jogurtu i mniej cukru ,ale za to wiecej pokrojonej bialej czekolady :-) ...Saam ,no faktycznie skoro ogladasz takie obrazy ,to mozesz upodobnic sie do tych osobnikow .Dlaczego sluchasz muzyki majac sluchawki na uszach skoro jestes saam ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
Ok dzięki Daa coś wybiorę z Twoich już sprawdzonych babeczek,bo się już nastawiłam do nich psychicznie:-D Saam ja dziś nie słuchałam muzyki a głupawkę mam przez cały dzień,chyba za długo w domu jestem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×