Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Gość gość
Daa a od kiedy to droga krzyżowa w kościołach jest w niedzielę? Jeszcze w Palmową????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Młodzi wyjechali w swoich sprawach a ja mogę tu spokojnie kuknąć. W zasadzie nadal jestem jakaś mało kumata i nie potrafię myśli ubrać w słowa. Skrótowo więc zaglądnę do kalendarza. Mamy dziś poniedziałek rozpoczynający Wielki Tydzień. Można też powiedzieć że mamy już kalendarzową wiosnę:D Imieniny obchodzą: Benedykta, Ludomira, Marzanna Przysłowie: „Benedykta Bożą mocą, dzionek już się równa z nocą” Świąt dziś co niemiara, do wyboru do koloru; Światowy Dzień Zespołu Downa Międzynarodowy Dzień Poezji Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową Międzynarodowy Dzień Nowruz Światowy Dzień Lalkarstwa Dzień Wierzby Dzień Wagarowicza Światowy Dzień Lasu U mnie dziś pochmurno, momentami leci z nieba kapuśniaczek. Mam trochę lekkich prac do zrobienia, ale ogólnie jakoś para ze mnie uszła i chęci do pracy zero. Od środy będzie u mnie wnusia, więc będziemy piec ciasteczka na święta. Te z lentynkami, jakoś szczególnie mi nie smakują, są jakieś bezpłciowe, muszę wyszukać jakiś lepszy przepis. Saam wcale Ci się nie dziwię że nie możesz się ze wszystkim wyrobić...tyle masz zaległości w pewnym temacie :P, że trudno to odrobić w jeden dzień, lub jedną noc :D Daa, mnie też się wydaje że Droga Krzyżowa chyba tylko jest w piątki, ale ja mało kościółkowa jestem więc się nie znam. Calinessa, za 4 tys, to chyba jakieś małe autko i ze sporym przebiegiem. Obawiam się, że długo Ci nie posłuży, bo choćby na oko wydawało się dobre, to to co ukryte szybko wyjdzie, tyle że już w eksploatacji i może się takie autko okazać workiem na pieniądze bez dna:( Kurcze, pewnie dlatego zawsze wolę kupować od kogoś zaufanego...i tu pewnie się uśmiejecie ale dwa moje auta zakupiłam od księży :D Moje dzieci kupują w komisie samochodowym, ale mają znajomego zaufanego komisanta, który im kitu nie wciśnie. Dobrze, że choć synio zna się na autach i już na pierwszy rzut oka widzi co tam może być, ale i tak przed ostateczną decyzją, radziłabym podjechać do warsztatu i podłączyć auto do komputera, tam wszystko można zobaczyć. Wiolka, czy ja dobrze zrozumiałam, że masz dwójkę dzieci, syna i córcię ? czy może jakieś przekłamanie w mojej osłabionej głowie się zagnieździło? Olivier pisze, że przejeżdża przez Twoje tereny, a ja pojęcia nie mam z jakiego rejonu kraju jesteś ? znów jakieś przeoczenie z mojej strony? Ciekawe kiedy Olivier będzie przejeżdżał przez moje miasto, ale na wszelki wypadek napiszę że od dziś zamknięty jest ważny odcinek trasy, którą ewentualnie mógłby jechać i musi szukać objazdu:O Ojej mam wielką ochotę na kawę. Ciekawe czy w takim zabieganym czasie przysiądziecie, by pozwolić sobie na filiżankę kawusi ? https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFKgxAoMtCtPovR4Wk4_Ku-TVjQa0n0e8z3mRDD1Iuq7PhUrJPAg i zielona herbatka też czeka; http://www.diamant.pl/sites/default/files/recipes/big_photos/zielona%20herbata.JPG dołączam jeszcze ulubione ciasto mojej synowej i życzę smacznego. http://www.ciasta.net/graph/miodownik-z-orzechami-z1.jpg Idę teraz do swoich zajęć. Wam życzę pięknego spokojnego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello all Wpadam tylko życząc Wam z okazji zbliżajacych sie świąt 🌼 x Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę Wam, aby wszystkie tradycyjne potrawy i wypieki udały się doskonale i uświetniły rodzinne świętowanie. By w tym radosnym i przepełnionym spotkaniami czasie nie zapomnieć o najważniejszym Gościu, który gromadzi nas wokół stołu: Zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) o Przemykam przez topik między domem a pracą korzystając z chwili gdyż M wyszedł już do pracy. o Ferdzi:) dzięki za zieloną, tyle świąt a nie ma kiedy poświętować😭ale wierzbę mogę zażyć:D bo mam ją w kapsułkach tzn korę wierzby , która mi zastępuje syntetyczną aspirynę. Nie wiem czy wiecie ale prawdziwa aspiryna pochodzi właśnie z kory wierzby oraz malin i ich łodyg, liści. Zimą można pić herbatkę z zaparzonych króko ciętych łodyżek malin(prosto z ogródka ) podczas przeziebienia. Piłam taką, ma piękkny kolor i pyszny smak Co do kupna samochodu to kupuję taki na jaki mnie teraz stać. Kokosów nie zarabiamy z M. A tak po prawdzie to na pierwszy mój rozruch szkoda lepszego za większe pieniądze. O takim lepszym pomyślę za rok, dwa... Syn dokładnie sprawdza czy będzie musiał leżeć pod autkiem czy autko trochę pojeździ bez dużych nakładów:D Ferdzi masz szczęście, że masz zaufanych księży. Chociaż oni wcale mniej nie jeżdżą a zainteresowanie co pod maską pewnie zerowe. Dopiero gdy jest zooonk!!!to do mechanika :D no ale trzeba przyznać, że częściej wymieniają sobie na nowszy model;) o Dziękuję Jolu za życzenia :) dobrze, że wspomniałaś o Jezusie, który gdyby wiedział jak będą owieczki świętowały obżarstwem:D na jego pamiątkę to może wymienił by w przekazach kilka zdrowych potraw, które wolno spożywać w czasie świąt a było by potem mniej modlitw o zdrowie a więcej o miłość i np. zgodę, pokój na Ziemi :)...sorki za filozofowanie;) ale tony kupowanej żywności w markecie na dwa dni przez ludzi przeraża mnie :-o o Olivier pewnie z echem w kieszeni słucha już szumu morza i być może wcina paszteciki szczecińskie zaserwowane nam kiedyś przez dawną koleżankę Capucino(pozdrawiam). Ciekawe czy będzie też wracał po terenach Wioli i czy nie zapomni o buziaku?:D;) o To ja też zostawię ulubione ciasto mojej synowej, kopiec kreta:D jest początkującą w kuchni, ściśle trzyma się przepisów i nawet jej nieźle idzie. Początkowo byłam nieufna do tego ciasta ale gdy spróbowałam to powiem, że jest pyszniejsze niż wygląda :) https://i.ytimg.com/vi/ZX2yxAtR1sQ/maxresdefault.jpg o Saam:) ale Ty pracuś!!! jeszcze musisz pracować nad tym by wskoczyć szybciej do łóżka? przecież to proste:)mówisz, że boli Cię głowa i Żonkila saama Cię tam wepchnie i otuli kołderką;) o miłego dnia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka godzin temu napisałem post i wydawało mi się że poszedł. Teraz go nie widzę. Skopiowałem go przed wysłaniem więc teraz wklejam. l W niedzielę w kościołach śpiewane są staropolskie Gorzkie Żale. Byłem wczoraj wplatając to w poobiedni spacer. Nie wiem dokładnie czy Droga Krzyżowa może być odprawiana w niedzielę. Myślę że tak, ja nie widzę przeszkód. l dzień dobry ! :) l cześć Ferdzi 🌻 dzięki za kawkę i za wprowadzenie topiku w nowy wiosenny dzień. l hej Jolu 🌻 dziękuję bardzo za świąteczne życzenia. Dla Ciebie również zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy. l udanego poniedziałku wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Celinko 🌻 nie takie to proste. Zawsze szkoda mi iść wczesnie do łóżka gdy jeszcze tyle jest do zrobienia. A gdy później sobie uswiadamiam że jest już późno i na sen zostało mi 4 - 5 godzin to jestem zły saam na siebie że znowu się wymanewrowałem. l Kopiec kreta kiedyś robiłem. Była to wersja z torebki. Smaku już nie pamiętam. Trzeba poszukać takiego przepisu od podstaw, może to dobry pomysł na święta. Jakoś nie mogę się zdecydować co będzie pieczone, gotowane i duszone na święta. Kafeteria proponuje jakieś sałatki. Może też warto zerknąć. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Widze ,ze juz pojawiaja sie zyczenia swiateczne :-),mysle Jolu ,ze znajdziesz chwile czasu ,aby zajrzec tu w swieta :-) U mnie przed chwila zaczal padac deszcz ,a bylo tak ladnie . Nie rozumiem zdziwienia jesli chodzi o Droge Krzyzowa w niedziele . W piatki jest tez ,ale w kosciele ,a w niedziele 'po miescie ' .Nie tylko u nas tak jest .No i ktos puka . ....Jak dobrze miec sasiada ,co wiosna sie usmiechnie ,a zima zagaaaaadaa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
Dobry wieczór Daa jesteś?Czy już miziasz się z Ułankiem?;-) Ferdzi jedno mam dzieciątko.Synusia:-DMam suczkę jeszcze,ale choć bardzo ją kocham to dzieckiem nie mogę jej nazwać:-D:-D:-D Caal ja myślę,że Olivier da Ci całusy z nawiązką;-)tylko trzyma Cię w napięciu;-)potem jak Cię dorwie to.......:-D:-D:-D Ja swoje zrobiłam byłam wczoraj w lesie książkowe dwie godziny:-)pozdrowienia od Oliviera zostawiłam. Daa szukałam na tej stronie,ale takich jak chcę to nie widziałam,albo źle szukałam.Znalazłam na allegro,ale silikonowe:-(ale mówiłyście,że silikonowe gumą zajeżdżają to nie wiem czy je kupić,ale są naprawdę cacane:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wiola ,jestem :-) To ja pisalam ,ze silikon smierdzi ,bo smierdzi :-),ale ludziska kupuja i im nie przeszkadza to ,a czy ten smrodek przechodzi na babeczki to nie wiem .Ktos pisal ,ze tak . A mozesz pokazac jakie Ci sie podobaja ? Odnosnie latorosli ,to pisalas tez o 'mlodej' :-) ..jestem ciekawa jakie blaszki bys chciala . ...moze ta :-)http://imge.pl/p/46851/n/468515035026.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyję jeszcze ..... ale co to za życie?! 😭 Ledwo przyjechałem i zjadłem obiad a już trzeba szykować sie do pracy i iść spać. l dobry wieczór :) l Na dodatek oczy mnie bolą bo używam "pożyczonych" okularów. Jutro wreszcie udam się do optyka. Ale odebrać nówki będę mógł dopiero w czwartek. Dlategóż z powodu nieostrego widzenia mówię już do widzenia. l dobranoc :) l kolorowych wiosennych .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na babeczki :-),no ładna . Ładnie wygladaja te foremeczki :-); http://aukromat.cz/aukce/photo/367/nowe/6.jpg ..Moze ktos z Twoich znajomych ma silikonowki ,to zapytaj czy waniaja :-),moze nie wszystkie sa smrodliwe :-) ...Dobrej nocy Saam .Cosik za bardzo sporzadniales ,skoro tak wczesnie idziesz spac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
Dobrej,wyspanej Saam:-) Ładne Daa,tylko co z tego.Teraz ich na pewno nie kupię jak mówisz,że zapodają gumą:-(A tak się napaliłam na nie😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola ,a co Ci zalezy .Duzo nie stracisz ,a jak nie zakupisz to sie nie przekonasz czy smierdza czy nie :-).Kup jesli Ci sie podobaja ,mowie Ci ja ,Daa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
No prześpię się z tym,ale sama nie wiem:-DFerdżi pewnie też nie używa silikonowych,tak by powiedziała czy jej zalatują.Szkoda,że blachy takiej nie ma:-D Caal też wspomniała o kopcu kreta,kupiłam kiedyś właśnie na babeczki,leży w szafce,ale jakoś się za nie nie zabierałam.Może za jednym zamachem je zrobię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkka
Spokojnej Daa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj to co teraz wkleilam powyzej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) o Dziś dzień wolny więc skrobnę cosik;) Jak na razie u mnie leje deszcz ale chwilami przedziera się słońce i dobrze by było by wygrało z chmurami. Dzis : Światowy Dzień Wody Dzień Ochrony Bałtyku a więc święta saamoczynnie się świętujące:) bo woda leci z nieba by przyroda mogła z większą ekspansją cieszyć oczy. Z kolei pora roku gdy nie ma jeszcze wzmożonych podróży nad Bałtyk sprawia, że jest on teraz bezpieczny biorąc pod uwagę zaśmiecanie przez turystów. Od rana słyszę o serii zamachów w Brukseli i jeszcze bardziej utwierdzam się, że nie powinniśmy przyjmować emigrantów pochodzenia islamskiego. Dla nich życie ludzkie nic nie znaczy, mają zryte berety:-o i niech lepiej siedzą u siebie. Nie bez powodu wciąż tam są wojny i różne plagi chorób.. Tacy ludzie sami się unicestwią. Rozlewając się po świecie niosą wiele nieszczęścia innym. Grają na litość kobietami z dziećmi a potem atakują nas, niewdzięcznicy:( ech...wcześniej inaczej myślałam... Takie mam odczucia na obecną chwilę oglądając tv. Dobra, nie przynudzam, dziś poświęcam czas na szukanie auta bo gdy syn wróci z pracy będziemy mogli gdzieś podjechać. o Miłego dnia wszystkim🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwilę się zastanawiałem czy hasło Dzień Wody powinno mieć kreseczkę nad o czy nie. Ale doczytałem że leci z nieba więc Celinka błędu nie zrobiła. l dzień dobry ! :) l cześć Celinko 🌻 w sprawie uchodźców też mam mieszane odczucia. Z jednej strony człowiek chciałby pomóc. Solidarność ludzka tego wymaga. Z drugiej jest obawa o rękę wyciągniętą z pomocą. Zdecydowanie za szybko to przebiega i za duże ma rozmiary. Ale co się dziwić, nasi rodacy też kiedyś masowo ciągnęli za Wielką Wodę a ostatnio na zachód. Póki co to nie nasze zmartwienie, nikt i tak nie będzie się o zdanie pytał. l Udanego wtorku wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Przerazajace jest to co sie dzieje na swiecie .Dlaczego ludzie sa tak okrutni wobec innych i rownoczesnie dla siebie (mysle o tych ktorzy maja jak to powiedziala Cal 'zryte berety' ).Daleko nie trzeba szukac ,u nas tez wielu ma 'zryty beret' ,widzimy i slyszymy ich codziennie w TV. U mnie nie pada i bylam na krociutkim spacerze ,przy okazji weszlam do sklepu osiedlowego i zrobilam drobne zakupy .Spacer mial mi dobrze zrobic ,a wrocilam z bolem glowy ,chyba mnie troche zawialo . Cal ,nie rozumiem tych ludzi .ktorzy tyle kupuja na swieta .Przeciez to sa tylko dwa dni ,ale nic mi do tego :-). Od dluzszego czasu myslalam o tym aby kupic nowe wiaderko do mycia podlogi ,takie z wyciskaczem mopa .Bylo dobre jeszcze ,ale znudzilo mi sie :-),no i w sumie byloby moze glupota wydawanie pieniedzy na nowe ,skoro mam niezniszczone .Przed chwila problem sie rozwiazal ,otoz otworzylam okno w łazience ,a pod oknem mam polke i na niej wszystkie plyny do prania ,szampny itp .i spadla duza butla na rant wiaderka i sie polamalo ,hura :D Tak wiec juz moge i musze kupic nowiuskie :-) Dobrego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) l Po pracy byłem na rodzinnych zakupach. Mam więc prawo być czlowiekiem wyjątkowo zmęczonym. Tym bardziej że w sumie niewiele kupione. Dobrze chociaż że oprawki wybrane i poszło zlecenie na oszklenie. Na święta będę wreszcie przystojnym facetem :classic_cool: l Danusiu :) lepiej powiedz co jest zawinięte w tych rozbitkach. Ja ze zdjęcia nie mogę przejść do strony. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
Danusiu :) już wcześniej tam byłem bo z linku wyczytalem co to za blog. Ale nie chciało mi się przewijać i szukać. Może jak kiedyś usiadę do komputera. Po ostatniej nazwie linku widać że to coś podobnego do kotleta szwajcarskiego albo do gordon bleu tylko inaczej zawinięte. Ktoś robił te potrawy które wymieniłem? Ostatnio jadłem gordon bleu z nadzieniem serowo- brokulowym kupiony w lidlu i mi smakował., Zastanawiam się czy nie zrobić czegoś podobnego. Zwykłego schabowego to już nie wypada chyba w święta podawać, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam ,kotlet szwajcarski to to saamo co Cordon blue ,a to co wkleilam to co innego .Ja zrobie zrazy ,ale ze schabu ,tez z ogorkiem ,boczkiem i cebulka .Ostatnio kupuje schaby takie juz ponakluwane i nie trzeba ich tluc .Kupilabym sobie taki siekacz ,ale boje sie ,ze trafie na bubel . Cos takiego ; http://nomart.redcart.pl/p/485/13935828/siekacz-nakluwacz-do-miesa-victor-wedliniarstwo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×