Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy wracać do Pl i otwierać własny biznes?

Polecane posty

Gość gość

Od czterech lat jestem za granicą i pracuje w jednym z krajów europejskich. Wyjechałam bo nie mogłam znaleźć pracy, a tutaj mimo iż pracuje nie jest to praca marzeń i z tego co się orientuje ciężko tu zrobić karierę..dlatego coraz bardziej myślę o powrocie do Pl, chciałabym otworzyć swój własny biznes byłaby to sprzedaż przez internet, miałabym tez pomoc od osoby, która się na tym zna i tak się zastanawiam czy warto jest zaryzykować? nie ukrywam, że ciężko jest mi podjąć decyzję o powrocie bo człowiek przyzwyczaił się juz do jakiegoś poziomu życia, co chce to kupuje, raz w roku wycieczka i jeszcze zaoszczedze.. nie wiem sama.. może moglibyście coś mi doradzić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wracaj i spróbuj swoich sił. W PL jest kolosalny potencjał rozwojowy i ludzie żyją coraz lepiej. Dasz sobie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto warto pod warunkiem ze sie uda a otwierajac wlasny biznes mozesz tylko zaryzykowac dlbo ci sie oplaci albo stracisz kase I czas dlatego nie kazdy jest sobie szefem bo wcale nie jest to proste zwlaszcza na rynku takim jak u nas jesli sie jednak skusisz to zaloz sobie ze przez pierwsze 2-3 lata nie bedziesz nic zarabiac to taki najtrudniejszy okres dla kazdej nowej firmy poza tym jezeli masz tutaj prace a mialaby to byc internetowa sprzedaz dlaczego nie sprobujesz w anglii? slyszalem juz historie polakow ktorzy utrzymuja sie ze sprzedazy akcesoriow I czesci samochodowych przez e buya po roku tak sie im rozkrecilo ze oboje zajmuja sie tylko tym musieli zatrudnic jedna osobe I wynajac maly magazy w miejscu w ktorym pracuje jest duzo firm codziennie widzetiry na polskich tablicach z towarami slyszalem nawet kiedys o polskiej firmie szyjacej welniane stringi goralskie ktore robily furore zagranica sprzedawaly sie 4 krotnie drozej niz w pl wiec "wystarczy" znalezc odpowiedni product ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wracajcie nieudacznicy czym predzej, skoro nie umiecie zyc w UKa, wiecej pracy dla mnie bedzie :D polandesz czeka na wasze funciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnia wypowiedz to rynsztok. Jak 80% emigrantow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego coraz bardziej myślę o powrocie do Pl, chciałabym otworzyć swój własny biznes byłaby to sprzedaż przez internet, miałabym tez pomoc od osoby, która się na tym zna i tak się zastanawiam czy warto jest zaryzykować? xxx ha ha ha ha ha ha ha nie masz pojęcia o branży i chcesz otworzyć biznes, żeby co ktoś nim zarządzał? napiszę ci tylko starą żydowską mądrość " spotkało się dwóch - jeden miał pieniądze a drugi doświadczenie - założyli spółkę, po roku ten co miał pieniądze miał doświadczenie, a ten co miał doświadczenie ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattrycjanka
Myślę że warto próbować i do odważnych świat należy. Teraz jest zapotrzebowanie na sprzęt medyczny i rehabilitacyjny o taki juventas.pl Myślę że takie sklepy mają szansę powodzenia. Nie ma przesytu rynku i nie jest to sprzęt łatwo dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w PL wszystko jest takie tanie a ludzie tacy sympatyczni....czekamy na ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek

Rząd popiera prywatna inicjatywę. Jak masz jakiś kapitał to szybko w PL go podwoisz. Szkoda życia na emigracji bo w PL jest już dużo lepiej niż było. Nawet niewielka suma wystarczy żeby rozkręcić interes. Wracaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Wojtek napisał:

Rząd popiera prywatna inicjatywę. Jak masz jakiś kapitał to szybko w PL go podwoisz. Szkoda życia na emigracji bo w PL jest już dużo lepiej niż było. Nawet niewielka suma wystarczy żeby rozkręcić interes. Wracaj!

Nie wiem po co takie bzdury pisac, wlasny biznes to jest zupelnie inne funkcjonowanie, mozna zarobic ale w wiekszosci przy[adkow raczej sie traci. Popieranie prywatnej inicjatywy przez rzad to juz ciezko nawet komentowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Teraz łatwo jest otworzyć swój biznes a najlepsza jest jednoosobowa działalność gospodarcza tylko trzeba się "wstrzelić"

Moja znajoma kilka miesięcy temu wróciła z UK i założyła salon kosmetyczny choć w mieście jest kilkanaście takich salonów urody i mimo konkurencji i tak ma klientki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salon marzeń

Bo baby to durne pízdy i cały hajs wydają na wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

coraz wiecej Polaków wraca do kraju, bo mają kapitał i chcą żeby ten na nich pracował. Siła robocza jak na razie jest w PL tania, więc można szybko rozkręcić biznes i zarobić duża kasę. Konkurencja mała porównując z zachodem a zysk niewspółmiernie wyższy. Praktycznie w PL pieniądze leżą na ulicy trzeba je tylko podnieść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Darek napisał:

coraz wiecej Polaków wraca do kraju, bo mają kapitał i chcą żeby ten na nich pracował. Siła robocza jak na razie jest w PL tania, więc można szybko rozkręcić biznes i zarobić duża kasę. Konkurencja mała porównując z zachodem a zysk niewspółmiernie wyższy. Praktycznie w PL pieniądze leżą na ulicy trzeba je tylko podnieść. 

zmień leki, bo te nie działają i majaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola
4 godziny temu, Gość Karolina napisał:

Teraz łatwo jest otworzyć swój biznes a najlepsza jest jednoosobowa działalność gospodarcza tylko trzeba się "wstrzelić"

Moja znajoma kilka miesięcy temu wróciła z UK i założyła salon kosmetyczny choć w mieście jest kilkanaście takich salonów urody i mimo konkurencji i tak ma klientki.

Albo zakład fryzjerski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio
2 godziny temu, Gość Darek napisał:

coraz wiecej Polaków wraca do kraju, bo mają kapitał i chcą żeby ten na nich pracował. Siła robocza jak na razie jest w PL tania, więc można szybko rozkręcić biznes i zarobić duża kasę. Konkurencja mała porównując z zachodem a zysk niewspółmiernie wyższy. Praktycznie w PL pieniądze leżą na ulicy trzeba je tylko podnieść. 

Żeby kapitał pracował na ciebie to trzeba go najpierw mieć. A ci co mają kapitał ani myślą o powrocie do PL. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 31.08.2019 o 17:48, Gość salon marzeń napisał:

Bo baby to durne pízdy i cały hajs wydają na wygląd

Teraz jest moda na te kolorowe pazurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Polski system podatkowy sprzyja i popiera prywatną inicjatywę. Mamy też ogromny rynek zbytu bo klasa średnia powiększa się w pl z dnia na dzień. Warto otworzyć firmę nawet jeżeli masz niewielki kapitał początkowy i nie brak ci ochoty do pracy. Śmiało! Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myk

W pl można szybko zbić majątek bo rynek jest chłonny. Idź na całość a będziesz bogaty. No chyba, że wolisz wegetować za 3.000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej

Ja pracowałem w UK jako stolarz kilka lat. Nabrałem doświadczenia,odłożyłem trochę kasy i kupiłem kilka maszyn do obróbki drewna,wynająłem duże pomieszczenie po jakimś magazynie i mam dwuosobową firmę. Zleceń też mam coraz więcej od małych po duże.Kiedyś bym się nie odważył zakładać własnej firmy bo wiem jak było ciężko ruszyć z tym wszystkim od A do Z. a teraz są różne ulgi na start, małe ZUSy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myk
1 godzinę temu, Gość Andrzej napisał:

Ja pracowałem w UK jako stolarz kilka lat. Nabrałem doświadczenia,odłożyłem trochę kasy i kupiłem kilka maszyn do obróbki drewna,wynająłem duże pomieszczenie po jakimś magazynie i mam dwuosobową firmę. Zleceń też mam coraz więcej od małych po duże.Kiedyś bym się nie odważył zakładać własnej firmy bo wiem jak było ciężko ruszyć z tym wszystkim od A do Z. a teraz są różne ulgi na start, małe ZUSy itp.

No proszę. Mądrze inwestujesz i na pewno wyjdziesz na swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Andrzej napisał:

Ja pracowałem w UK jako stolarz kilka lat. Nabrałem doświadczenia,odłożyłem trochę kasy i kupiłem kilka maszyn do obróbki drewna,wynająłem duże pomieszczenie po jakimś magazynie i mam dwuosobową firmę. Zleceń też mam coraz więcej od małych po duże.Kiedyś bym się nie odważył zakładać własnej firmy bo wiem jak było ciężko ruszyć z tym wszystkim od A do Z. a teraz są różne ulgi na start, małe ZUSy itp.

Zaden przedsiebiorca ktory prowadzi dzialalnosc by tak nie napisal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witek
Dnia 11.09.2019 o 20:24, Gość gosc napisał:

Zaden przedsiebiorca ktory prowadzi dzialalnosc by tak nie napisal....

A to niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

PiS takie smaczki szykuje: ZUS od dochodu.

 

Dochód: 5 000 zł ZUS dziś: 1317 zł ZUS po zmianie: 2154 zł

Dochód: 10 000 zł ZUS dziś: 1317 zł ZUS po zmianie: 4309 zł

 

 

Nie ma co wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 10.09.2019 o 17:42, Gość Darek napisał:

Polski system podatkowy sprzyja i popiera prywatną inicjatywę. Mamy też ogromny rynek zbytu bo klasa średnia powiększa się w pl z dnia na dzień. Warto otworzyć firmę nawet jeżeli masz niewielki kapitał początkowy i nie brak ci ochoty do pracy. Śmiało! Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

Przecież w Polsce klasa średnia praktycznie nie istnieje, o czym ty człowieku piszesz 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Willy
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Przecież w Polsce klasa średnia praktycznie nie istnieje, o czym ty człowieku piszesz 😂

Oczywiście że polska klasa średnia istnieje i ma się coraz lepiej. Za to klasa ubogich prawie że zanika. W końcu wszystko zależy od ciebie w jakiej klasie się znajdziesz. Pracuj to będziesz miał dobre życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdgvhhg
7 godzin temu, Gość Willy napisał:

Oczywiście że polska klasa średnia istnieje i ma się coraz lepiej. Za to klasa ubogich prawie że zanika. W końcu wszystko zależy od ciebie w jakiej klasie się znajdziesz. Pracuj to będziesz miał dobre życie. 

W tym problem, że rząd rozdaje pieniądze bez pokrycia, nikt nie musi przy tym więcej pracować i hop inflacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Willy
21 minut temu, Gość Gdgvhhg napisał:

W tym problem, że rząd rozdaje pieniądze bez pokrycia, nikt nie musi przy tym więcej pracować i hop inflacja

Przeszło 47% wyborców to docenia i głosują na PiS. Jak na razie ta partia wywiązuje się nawet aż z nadmiarem ze swoich obietnic i społeczeństwo to docenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Willy napisał:

Przeszło 47% wyborców to docenia i głosują na PiS. Jak na razie ta partia wywiązuje się nawet aż z nadmiarem ze swoich obietnic i społeczeństwo to docenia.

47% wyborców nie społeczeństwa, to duża różnica. Wyborcy PiSu bez obrazy ale to najczęściej ludzie prości, dla których liczy się tu i teraz a nie konsekwencje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Willy
11 minut temu, Gość Gość napisał:

47% wyborców nie społeczeństwa, to duża różnica. Wyborcy PiSu bez obrazy ale to najczęściej ludzie prości, dla których liczy się tu i teraz a nie konsekwencje. 

Tak czy siak ale PiS ma największe poparcie, bo dostarcza to czego społeczeństwo oczekuje i jest coraz lepiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×