Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamacoreczki8999

Kiedy wasze niemowlaki

Polecane posty

Gość mamacoreczki8999

zaczęły jeść i spać o regularnych porach? To samo się uregulowało czy jakoś specjalnie ,,przestawiałyście" dziecko żeby każdy dzień mniej wiecej wyglądał podobnie? Pytam bo mam trzy miesięczną córkę i od kilkunastu dni tak z ciekawości zapisuję godziny jej posiłków. Niektóre dni są bardzo podobne a czasem wystarczy, ze np jest bardziej marudna czy pośpi dłużej po spacerze i cały rytm się sypie. Czy to już pora żeby w jej wieku wprowadzić jakąś regularność? Czy to jeszcze za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj ja regularność zaczęłam wprowadzać od razu po przyjezdzie ze szpitala a zaczęłam od tego że zawsze o tej samej porze kąpałam swoje dzieci i kładłam spać. No a w ciągu dnia zaczęłam im rytm wprowadzać jak zaczynały jeść posiłki stałe zawsze dawałam o tej samej porze. Czyli najpierw deserki potem już obiadki więc gdzieś tak od 6-7 miesiąca. Jak dziecko ma ponad pół roku to już mniej więcej o tych samych porach robi sobie drzemki. Sama wyczujesz to wiadomo są dni że nasze dzieciaczki mają gorszy humorek albo są chore czy ząbki im się wyżynają to wtedy taki dzień wygląda zupełnie inaczej. Taki rytm jest bardzo ważny w wychowaniu naszych maluszków ja wychowałam trójkę dzieci 14 ,7 i 3 lata teraz mają. Dzieki temu że zawsze chodziły regularnie spać my z mężem około godziny 8 wieczorem już mieliśmy czas tylko dla siebie bez hałasu i krzyków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja szybko poznałam swoją córkę na tyle, żeby czasami gdy nawet chciało jej się spać ok 17-18.00 nie pozwalałam jej na to w zasadzie od kiedy skończyła dwa tygodnie ( w ciągu tych pierwszych dwóch tygodni człowiek jest tak zamotany, że w zasadzie nie rozumie jak tu niby złapać rytm z tak małym dzieckiem - w wyniku mojej toleracji na wszystko mała chodziła spać o 2.00 w nocy, po dwóch tygodniach powiedziałam stop ). Stały rytm dnia to bardzo ważny czynnik, dzięki któremu dziecko i rodzic mają tak naprawdę święty spokój. Ja czasami budziłam swoją córkę, gdy uważałam, że rano śpi za długo. A rytm dnia w sumie wyszedł sam z siebie. Jak o tej samej godzinie wstaje dziecko co rano to i reszta dnia ( co do drzemek i karmienia) będzie wyglądać bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też od początku starałam się trzymać rutynę, wiadomo że z noworodkiem różnie to wychodziło, ale syn ma 7 miesięcy i ma regularne pory posiłków i snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka tak ok.10 miesiąca zaczęła regularnie chodzić spać popołudniu ok.13-15.30 i wieczorem od 21.30-9.00 i jeść posiłki...wcześniej różne bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×