Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama syna 2013

przedszkole od września 2016 dla dzieci z 2013

Polecane posty

Gość mama syna 2013

W świetle przepisów o obowiązku przyjęcia każdego chętnego czterolatka jest szansa na przedszkole dla 3 latków? Mój syn zapisany był do żłobka zaraz po urodzeniu, a dostał się dopiero od września 2015. Cieszy, ale po macierzyńskim musiałam wziąć jeszcze wychowawczy, choć nie chciałam i w pracy też zapowiedziałam, że macierzyńskim wracam. Wróciłam do pracy w październiku 2015, syn na szczęście nie choruje i lubi chodzić do żłobka. Teraz zewsząd słyszę o tym, że będzie mało miejsc w przedszkolach dla trzylatków i mam panikę, że nie dostanie się i znów trzeba będzie kombinować. Nie mogę sobie pozwolić na utratę pracy, nie mamy pomocy ze strony dziadków, opiekunka nie wchodzi w grę. Wiem jeszcze, że trzylatkowie mają mieć zapewnione przedszkole, ale od przyszłego roku czyli te z rocznika 2014. Mamy 2013 - śledzicie temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak w innych miastach, ale u nas w Krakowie może być mega ciężko. Jestem nauczycielką w niewielkim przedszkolu i mogę Ci powiedzieć, jak to u nas wygląda: mamy trzy grupy: 3-latki, 4-latki i najstarsza grupa 5-latki plus pięcioro odroczonych 6-latków. Wszystkie grupy pełne, po 25 osób. Na dzień dzisiejszy z najstarszej grupy do szkoły wybierają się tylko te odroczone dzieci, bo będą już miały 7 lat. Reszta ma zostać - tak deklarują rodzice. Oznacza to, że zwolni nam się tylko 5 miejsc i tyle nowych dzieci będziemy mogli przyjąć. W zeszłym roku przyjęliśmy całą nową grupę 3-latków, 25 osób, po raz pierwszy nie było problemu, dostali się wszyscy zainteresowani. Teraz obawiam się, że problem zbyt małej ilości miejsc powróci. Generalnie wszystko zależy od decyzji rodziców dzieci 6-letnich, bo tak naprawdę póki co nie wiadomo, czy i ilu z nich zdecyduje się posłać 6-latka do szkoły. Zapewne będą i tacy, bo nadal będą mieć do tego prawo, a mając w perspektywie mniej liczne klasy mogą się na to zdecydować, ale nie liczyłabym na to, że będzie to znacząca grupa. Zastanawiam się też nad tymi planami "prawa wszystkich dzieci" do edukacji przedszkolnej. Zamysł jest oczywiście świetny. Gorzej z realizacją, bo fizycznie miejsc brakuje, przedszkola nie są z gumy, a jakiejś znacznej rozbudowy sieci placówek przedszkolnych - przynajmniej w moim mieście - nie obserwuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może być ciężko z nowymi miejscami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Łodzi nie będzie chyba tak źle. Ja dzwoniłam do przedszkola którym się interesuję (starsza tu wcześniej chodziła) i dyrektor powiedziała, że jest dobrej mysli. Mam nadzieję, bo też będę miała kolosalną kichę,jeśli nie przyjmą mi małej do placowki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też kiepsko bo nie ma u nas od roczonych dzieci a mamy dzieci 6 letnich nie planują wysyłać dzieci do szkoły jako 6latki....wiec będzie ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas też był problem z dostaniem się do państwowego przedszkola a ja musiałam wrócić do pracy dlatego znaleźliśmy przedszkole prywatne. I teraz z perspektywy czasu uważam że dobrze się stało, bo ma tam bardzo dobra opiekę a dzięki temu że grupy nie są tak duże, to pani ma większy kontakt z dziećmi. Jeśli ktoś jest ze Szczecina to polecam www.promyk.szczecin.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nad to tragedia.Do dobrego przedszkola obok to juz wiemy tylko 5 miejsc.Wiem ze no drugim koncu miasta w prywatnym są miejsca.Tylko to chyba o 4.30 bedziemy wstawac jak ja na czas w robocie na 7 mam byc,maz nawet na 6.30.A obydwoje w innym koncu miasta pracujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama syna 2013
Tu autorka. Pomysł mi dałyście, by się zorientować, gdzie ile miejsc będzie, ale zaraz skojarzyłam, że jeszcze tego nie wiedzą, bo nie wiadomo ile 6 latków zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężko będzie. Ja mam z lutego 2013. Dwa przedszkola w mieście robiły nabór dla 2.5 latkow. Dostał się, ale ma orzeczenie. Poslalsm prywatnie, nie jestem zadowolona, dlatego złożę do integracyjnego. Dostanie się pewnie, ale na podstawie orzeczenia tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego ja, w Krakowie poslalam dzieci do prywatnego przedszkola. NIe jestem zadowolona, szkoda mi tych pieniedzy, Ale nie chce znalexc si w styuacji, ze bede kolejne poltora roku w domu dzieci trzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również ciekawe artykuły można znaleźć na stronach Zobacz całość: 7 grzechów głównych niani www.warszawaniania.pl Jak zostać dobrą opiekunką do dziecka ? www.warszawaopiekunka.pl Czym kierować się przy wyborze niani dla dziecka? www.nianiapraca.pl Opiekunka na wakacje www.krakowopiekunka.pl Szukając niani – sprecyzuj swoje oczekiwania www.opiekunkadodzieckakrakow.pl Opiekunka do dziecka, babcia czy przedszkole? www.opiekunkadodzieckapoznan.pl Niania z zamieszkaniem we Wrocławiu www.opiekunkiwroclaw.pl Chcesz wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? www.opiekunkalodz.pl Jak wybrać odpowiednią opiekunkę www.opiekunkalublin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×