Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Prosze o konkretne wypowiedzi;)

Polecane posty

Gość gość

Witam wszystkie mamy;) wiem ze bylo duzo podobnych tematow na temat wagi dziecka... Ale ja mam ciagle problem, mieszkam za granica. Urodzilam synka ktory ma 5 miesiecy z waga2800 spadkowa do 2700. Wydaje mi sie ze dobrze przybiera na wadze bo wazy 7500 i ma 64 cm ale i urodzil sie krotki 52 cm. Pielegniarka do ktorej chodze ciagle mi mowi ze jak na 5 miesiecy to maluski... No ale przeciez przybral prawie 5 kg w 5 miesiecy. Rozwija sie pieknie jest pogodnym i szczesliwym dzieckiem. Dodam ze karmiony od urodzenia tylko piersia... Co wy kobitki o tym myslicie? Przychodnie zmienic czy co? Doluja mnie non stop... Dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz, co to siatki centylowe? Może warto tam zajrzeć, zanim wpadniesz w histerie? Bez złośliwości, broń Boże ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdziłam to,wg siatki jest na 25 centylu, może nie olbrzym, ale w normie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pól roku dziecko podwaja wagę urodzeniowa,do roku potraja. Poza tym dziecko tez człowiek i jedni sa szczupli,inni przeciwnie. Nie można włożyć w szablon. Jesli jest zdrowy,nie martw sie. Karmisz piersią,a niestety wiele osób,zamiast wspierać.robi wszystko,by zniechęcać. Ja karmilam prawie dwa lata.zero smoczka,butelki,mm. Tez byla niższa waha,bo mm to jak pasza dla zwierząt,żeby utuczyć i tyle. A dzieci zdrowe i juz wszystko nadrobimy. Jak będziesz czekoladę i kiełbasę wciskać codziennie,to tez bedzie okragly i eazyl prawidłowo,ale czy będzie zdrowy? Nie przejmuj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A! Sprawdziłam tez wzrost i wagę mojego synka, jak był w tym wieku. Długość 67 cm,waga 7800. Czyli wymiary bardzo zbliżone. Teraz ma 5 lat,wzrost 117. cm,waga około 20 kg.Więc czym ty się martwisz? Grunt, że zdrowy, a urosnąć jeszcze zdąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem co to siatki centylowe ale chodzi mi o to co inni o tym mysla. Nie ma po kim byc olbrzymem bo ja i tata drobni wiec i on jest filigranowym dzieckiem. Duzo czytalam sprawdzalam i pytalam w przychodni jedni mowia tak jest ok a inni ze moze mu mm daj to bd wiekszy. Ale ja zawsze chcialam karmic piersia a mm to krowie mleko zmodyfikowane i nie wyobrazam sobie podac to dziecku. Dodam ze narazie nic innego nie podaje zadnych owocow warzyw moze zaczac wprowadzac po malutku? Jeszcze nigdy nawet kataru nie mial wiec chyba jest ok. Dla sprawdzenia sciagnelam pokarm i zjada 180 ml co 2-2,5h w nocy tez je... Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko moj syn karmiony tym strasznym mm ;) mając 5 miesięcy miał 74cm i ważył 7.4kg. twój wagowo jest super! a na wzrost nic nie poradzisz.. no chyba ze planujesz rozciągać :D może zmień przychodnie? dodam ze moj urodził się 60cm i 3.7kg . czyli na 6 miesięcy miał podwójną wage:) A twój już dawno wage podwoil więc wszystko jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No moze nie strasznym nie potepiam nikogo kazdy ma wybor i rozumiem ze nie zawsze kobieta ma pokarm lub zle sie z tym czuje i woli dac butelke... Chodzilo mi o moje podejcie;) jesli mam pokarm to nie mam powodu do tego zeby przejsc na mm. Zreszta uwielbiam karmic cycem:D podwoil wage jak mial 2 i pol miesiaca... To jest moje pierwsze dziecko dlatego moze wpadam w taka histerie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój wagowo naprawdę jest ok. fakt jest mały ale raczej pod względem długości a nie wagi. wg siatki jest między 25 a 50 centylem jeśli idzie o mase i tylko na 10 jeśli idzie o wzrost. zestawiając to jest nawet za gruby :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli według centyli jest w normie, to się nie martw. Przepraszam, ale osobiście nie mam przekonania do pielęgniarek - niby każda z nich wybrała zawód, bo chciała pomagać ludziom, ale jak przychodzi co do czego, to "radź sobie sam", tylko narzekają na niskie płace i każda się mądrzy jakby była co najmniej profesorem (mądrzyć się łatwo jak się odpowiedzialności nie ponosi, bo to nie lekarz). Moja rada jest taka - nie przejmuj się pielęgniarką i ciesz się, że maluszek jest zdrowy, piękny i rośnie. Ciesz się każdym dniem i nie martw bez potrzeby :) Głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja coreczka od urodzenia trzyma sie na 9 pozycji w siatce centylowej. Jest szczuplutka ale zdrowa i wesola. Ma juz 1,5 roku i wszyscy mi d**e zawracaja ze jest mala i zeby jej badania robic ale nie mam zamiaru sie tym przejmowac po to ktos siatki centylowe stworzyl zeby sie do nich odnosic a nie sluchac tych co maja dzieci z podwojna nadwaga i uwazaja ze sa zdrowe. Tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×