Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak wygląda u waszych przedszkolaków dzień babci ?

Polecane posty

Gość gość

Mój syn jest pierwszy rok w przedszkolu i nie wiem jak to będzie dokładnie wyglądać. Za moich czasów jak ja byłam sama dzieckiem to po prostu były zajęcia plastyczne, robiło się laurki i się dawało jak sie było u babci i to wszystko. Teraz kolejne wariactwo świąteczne jakby mało było w roku. Występ jakiś, białe koszule i zaproszenia na papierze aby babcie i dziadkowie przyszli. Troche złupiałam. Nie bardzo wiem jak to ma teraz wygląda, czy tam jest sam tylko występ czy jakiś poczęstunek, wychodzi na to że skoro ściągamy dziadków do tego przedszkola jakby nie było 4 osoby to już wypadałoby i do domu zapraszać i ciasto piec. No wariactwo. Ja powiem wam szczerze że po świętach, sylwestrze i trzech królach połączonych z zabawą choinkową dla dzieci to mam już powoli dość tych wszystkich imprez a dodam jeszcze że w zeszłym tygodniu teściowa miała urodziny i w przyszłym miesiącu mój syn też będzie miał urodziny i ja już tak szczerze mówiąc to zaczynam już głupieć od tych wszystkich imprez. Napiszcie proszę jak to u was wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaproszenia sa oczywiście córka wręcza . Potem akademia występy dzieci z wierszykami czyli strój galowy ma biało czarno ku biało granatowo dzieci trzeba ubrac .po występach poczęstunek dla dziadków przygotowany przez rodziców czyli kawa jakies ciastko i tyle . W domu juz nic nie robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy u Was nauczyciel wita jakoś babcie gdy wejdą do sali? U nas pan wychowawca pomaga jeśli jest taka potrzeba i odprowadza do stołu. Zawsze tak elegancko ubrany nawet bez okazji. Aż miło popatrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba trochę przesadzasz. Bardzo sympatyczne święto, u nas jest przedstawienie, dzieci mówią wierszyki, śpiewają, wręczają prezenty własnoręcznie przygotowane wcześniej w przedszkolu. Potem jest poczęstunek. Odbywa się to wszystko w godzinach pracy przedszkola; ja jestem wtedy w pracy więc u nas dziadkowie po wszystkim po prostu idą do domu. Ale jeśli przyjeżdżają z daleka to rzeczywiście wypadałoby chociaż na kawę zaprosić. Dla mnie gościć rodziców, moich czy męża, to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest przedstawienie, wierszyki, dzieci robia jakies male prezenty dla dziadkow, jest poczestunek - ciasto, kawa, herbata. Zwykle jest to godzina przedpoludniowa. Dzieci ubrane sa na galowo. Syn jest bardzo zadowolony z takich imprez. U mnie sie wszyscy rozjezdzaja do domow, choc tesciowie zawsze chca sie wrzepic a na to zbytniej ochoty nigdy nie mam, wiec sie ulatniam z chalupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowiadam się jako babcia, w przedszkolu są występy, poczęstunek czyli kawa, ciasto słodycze, prezenty przygotowane przez dzieci. Po wszystkim pani pozwala zabrać dziadkom dziecko do domu. Jesli czyjejś babci nie ma , dziecko jest bardzo smutne, a nawet płacze. Moja koleżanka jedzie w ten dzień 100 km i wraca, aby nie zrobić wnukowi przykrości. Niektórzy jak nie mają babci na miejscu to zapraszają babcię sąsiadkę, aby ktoś był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się wypowiem jako mama i jako pracownik przedszkola... Autorko musiałaś chodzić do jakiej przechowalni ile znam przedszkoli to zawsze z okazji dnia dziadków jest w przedszkolu impreza. Jest to robione dla dzieci, dziadków i ich rodziców :-) na pewno nie dla przyjemności pracowników ( wymaga to od nich dużo poświęcenia, dekoracje, przygotowanie dzieci, prezentów, itp) . Bardzo ważne żeby tego dnia ktoś był,już nie ważne czy babcia czy mama...Ma ktoś być i tyle. ( te dzieci do których nikt nie przychodzi bardzo to przeżywają, tu nie chodzi o dzień babci ale każdą uroczystość przedszkolną, to brak empatii i serca jeśli w taki dzień do naszego dziecka nikt nie przyjdzie). Zawsze trafiają się nawiedzona mama lub tata co im takie imprezy nie pasują... brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robalek78
A macie już prezenty dla swoich dziadków? Jeśli nie to warto rozważyć ten ciśnieniomierz senior sanity. Słyszałam, że seniorzy lubią z niego korzystać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolijka150
W przedszkolach organizacja dnia babci to chyba tradycja ;) Babcie są zachwycone, jeśli mogą popatrzeć na swoje wnuczątka :) Zazwyczaj przygotowywane jest z tej okazji mini przedstawienie, dzieci się przebierają i występują. Oczywiście muszą być też laurki :) Kiedyś widziałam, że fajnie to było robione w tym przedszkolu krakowskim http://safari-krakow.pl :) A czy słyszeliście o jakichś nietypowych eventach z okazji dnia babci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×