Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotulanka

moja corka sika w nocy czesto, pomocy.

Polecane posty

Gość kotulanka

Hej. Moja córka bardzo często sika w nocy, juz mam dość ciągłego prania całej pościeli, czy jest jakąś recepta? Jak można odpieluszkowac całkowicie dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn również bardzo długo moczyl przescieradlo, pytalam się specjalistów co robić i dowiedziałam się ze to normalne bo chłopcy się wolniej rozwijają, jak mała reaguje jak się zsika??? Moj zawsze był zalany łzami.. Teraz jeszcze mu się zdarza ale bardzo rzadko jak bardzo dużo wypije na noc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotulanka
Mala jest przeczkolakiem,Zachowanie jej jest różne, w sumie moje tez, czasem zachowuje się jak by nic się nie stało po prostu zdejmuje mokre ubrania i nawet mi nie mówi a czasem płacze i przeprasza, to też dlatego ze mi tez opuszczają, zwykle staram się tłumaczyć ale potrafię na nią bardzo nar Nakrzyczec.. Moja cierpliwość tez się konczy, od przyjscia z przedszkola wysadzam ja co godz żeby się przyzwyczaila do tej czynności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prac prac i prac, i przeciersdlo i d**e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotulanka
Łatwo powiedzieć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko jest inne i trzeba po prostu być cuerpluwym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotulanka
Z tego co się orientuje w tym wieku dzieci moich koleżanek juz tak nie sikaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dzieci nie zawsze rozwijają się równomiernie. W tej dziedzinie różnice indywidualne między dziećmi są szczególnie duże. Często zdarza się tak, że dziecko szybko zaczyna mówić lecz z siadaniem na nocnik mają problem. Metoda wysadzanie dziecka co godzinę, może skutkować efektem odwrotnym. Czasem np. zapobiegawcze wysadzanie dziecka na nocnik w bardzo krótkich odstępach czasu, może sprawić, że dziecko nie ćwiczy zdolności hamowania oddania moczu. W rezultacie, dziecko nie umie poradzić sobie z uczuciem parcia i opanować przez pewien czas. Ile lat dokładnie ma Pani córka? Czy w ciągu dnia również Pani córka się moczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotulanka
Córka ma juz prawie 5 lat, w ciągu dnia czasem w przedszkolu i w domu jak się bawi, chyba nie chce się jej przerywać zabawy, na spanie pieluch nie zakladam bo slyszalam ze jak się zsika w majtki to następnym razem sie zastanowi ale to nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ukończeniu 4 roku życia można już mówić o moczeniu mimowolnym. Zdarza się, że moczenie występuję w okresie zaostrzania się stanów alergicznych, a więc np. po zjedzeniu pewnych pokarmów. W takich przypadkach zaleca się kontakt z lekarzem. Moczenie nocne może być również spowodowane słabością systemu nerwowego (np. nadmierna pobudliwość, głęboko przeżywane urazy, stresy). Jeśli chodzi o moczenie podczas zabawy, to jest często spotykane u dzieci i ma charakter przejściowy. Dzieci bywają tak pochłonięte zabawą, że nie zwracają uwagi na potrzebę wizyty w toalecie, albo czekają do ostatniej chwili. Jednym ze sposobów na moczenie się jest tzw. „metoda mięśnia ptysiowego” opisana przez amerykańskiego psychiatrę A. H. Champana. Każdy mięsień wzmacnia się przez ćwiczenia. Aby był on mocny, należy codziennie rano wypić dużo płynu. Następnie oddawać mocz z przerwami, a nie jednym strumieniem (można to przedstawić jako formę zabawy, np. jak powiem stop to przestajesz sikać a jak start, to sikasz dalej). Ważne, aby sikanie nie kojarzyło się dziecku ze stresem. Dla lepszego zapoznania się z rozwojem dziecka w tym wieku, polecam książkę „Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat”. Szczególnie, pomocny Pani będzie rozdział 6. „Wydalanie”, str. 108-116.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotulanka
Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn sikał aż skończyl 6,5 roku, nie wiedziałam co jest, byłam u lekarza, poiłam zurawiną, bo myślałam, że przeziebiony, okazało się, że to stres szkolny. Dzieci mu dokuczały, nie nadążał z zadaniami i to go tam dobijało. Jak przyszły wakacje wyjechał do babci i jak ręką odjął, potem zaczął nauke w innej szkole, gdzie mu sie dobrze ułozyło z dziećmi i pani mniej wymagła i już nie sika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prac prac i prac, i przeciersdlo i d**e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krzyczenie na dziecko w takiej sytuacji nie pomaga wręcz przeciwnie. Sam stres związany z tym, że w nocy może zmoczyć prześcieradło może to powodować. Przede wszystkim nie krzycz na nią, nie zawstydzaj przy rodzinie czy znajomych ani nie ignoruj jej z obrażoną miną gdy zmieniasz prześcieradło. Wytłumacz, że tak się czasem zdaża i w końcu się nauczy. Pamiętaj żeby zawsze koło północy ją przebudzić i zaprowadzić to toalety. Kup też specjalne podkłady nieprzemakalne to nie będziesz w razie czego musiała codziennie prać pościeli. Samo jej przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdarza* - przepraszam za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się z powyższą opinią, krzyki mogą tylko zaszkodzić, cierpliwości, z czasem wszystko się unormuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy z drugiej strony jeśli nie będzie się na nią krzyczeć to czy nie będzie myślałą ze dobrze robi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krzyki i karcenie dziecka z pewnością nie będzie wpływać korzystnie na dziecko, gdy będzie cie już złość ponosiła to po cichu policz do 10 i pomyśl sobie że za jakiś czas to zaowocuje, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotulanka
Dziękuję za wszystkie porady i słowa wsparcia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ostatnio tez zaczęła sie moczyć w nocy. Ma cztery lata i juz od dawna nie ma pieluchy na noc. Jednak ostatnio znowu musialam sie zaopatrzyć w maty pod prześcieradło, bo przez cztery ostatnie noce corka sika. Nie pomaga wysikiwanie przed pójściem spac (naszym) ani nie dawanie corce pic wieczorem. Nie wiem skad ten problem. U nas zadnych zmian, stresów, choroby. Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@gość 2016.01.14 Krzyczenie i karcenie dziecka które zmaga się z moczeniem nocnym może szcze pogorszyc sytuację. Pamietajmy, że moczenie nocne może miec również podłoże psychologiczne. Najlepiej skonsultowac się z lekarzem. Zapraszam po wiecej informacji na naszą stronę http://suchyporanek.pl/. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@gość 2016.01.14 Ograniczenie napojów lub budzenie dziecka to jedynie doraźna pomoc. Warto pamietać, że moczenie nocne to przypadłość, która można leczyć. Zapraszam do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie http://suchyporanek.pl/ gdzie przybliżamy zarówno rodzicom jak i dzieciom problem moczenia nocnego. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×