Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość k25i
Sepik wlasnie jak ktoras pisala o zastrzyku to moja mama byla zdziwiona bo mowila ze podaje sie go w trakcie pierwszej goby po porodzie. Chyba ze czyjs organuzm odrzucal juz ciaze z powodu konfliktu to sie podaje w trakcie. Czyli jednak mama miala racje ze po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepik wlasnie jak ktoras pisala o zastrzyku to moja mama byla zdziwiona bo mowila ze podaje sie go w trakcie pierwszej goby po porodzie. Chyba ze czyjs organuzm odrzucal juz ciaze z powodu konfliktu to sie podaje w trakcie. Czyli jednak mama miala racje ze po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
sepik - czyli nasze maluchy sa tak samo duze po 700 g, to moze lekarka mnie tylko nastraszyla wielkoscia. dziekuje ze pytalas o zastrzyk, ja dostane w 32 t po urlopie. a jak beda jakaies przeciwciala po porodzie to wtedy 2 raz. dzis wogole nie spalam i chyba mialam zgage .... a to jeszcze tak dlugo czekac. juz bym chialal miec cala wypawke i wszytsko ale co ja bede pozniej robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ola ja Pytalam lekarza czy można określić jak duże dziecko będzie, już teraz. Ale mówił, że nie da się tego stwierdzic, bo jedne będą teraz bardzo rosły a później przestaną albo na odwrot. Ja tez się boje troszkę takiego wielkoludka :D sama wazylam ponad 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
sepik - ja mam nadzieje ze to mala pomylka z ta waga. ale skoro u ciebie wyszlo to samo w tym samym tygodniu, a my jeszcze nie mamy imienia, synek wiec nazywany nadal dzidziusiem. i juz troche nas to denerwuje bo nie wiem ja znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ola u nas zostanie Milosz prawdopodobnie a i tak jakoś nie potrafię mówić do niego po imieniu:D dla mnie jest nadal Dzidziusiem :) kurcze z ta waga to myslalam, ze tak ma być :) ze to typowa waga dziecka w tym tygodniu:) a u Was dziewczyny ile ważą dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
mój lekarz niestety mi nie podał wagi tylko powiedział, ze adekwatne wymiary do wieku ciąży i ciągle twierdzi, ze na tym etapie nic i tak z tego nie wynika. Dziewczyny super, że u Was wszystko w porządku po wizytach. Ja też mam tak jak Jadzia, że po wizycie ulga a za chwilę myśli, że może jednak coś nie tak i to czekanie na następną - wolę mieć częściej wizyty ale teraz lekarz jest na urlopie. A Wy co ile tyg macie wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja przed zdarzeniem mialam co 3tyg. Chyba ze wypadaly prenatalne lub polowke to bylo tak ze bylam u lekarza co dwa tyg. Bo wizyta za dwa tyg np prenatalne bylo i znow za dwa wizyta. Potem co trzy i po szwie mam juz co dwa tyg kontrole. Tak ten czas zapieprza od wizyty do wizyty ze loooo. Wrazam z jednej zdaje wszystkim w domu relacje mowie ze za dwa tyg kolejna i juz jest ten stresujacy dzien przed wizytą. Ta ciaza to skarbonka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Dziewczyny bolą was czasami te brzuszki? Jesli tak to kiedy i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
u mnie na nfz więc trochę kosztów odchodzi ale jak potrzeba to idę też prywatnie... mnie różnie boli brzuch, czasem tak trochę jakby na okres tak bardziej w plecach ( nie wiem czy tyłozgięcie ma tu znaczenie - na tym etapie macica już pewnie wyprostowana i krzywy kręgosłup) czasem takie kłucie po bokach, czasem w pachwinie a czasem typowo biegunkowy ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
i zazwyczaj mnie boli po południu czyli siedzenie na krześle w pracy też ma znaczenie, choć czasem boli nawet po nocy staram się nie panikować bo już od dłuzszego czasu mam takie bóle a jak idę na wizyte to jest ok - tylko gorzej jak coś przeoczę ale robiłam wymazy i wyszły ujemne, również posiew moczu ujemny( 2 tyg temu) szyjka trzymała ostatnio a jak miałam pomiar to miała ponad 5 cm długości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Bo ja mam co rano ból biegunkowy przed pryknieciem:/ budze sie, otwieram iczy i jest ok, a tylko sie rusze zeby lepiej ulozyc czy siegnac po tel to juz mi skreca kiszki normalnie cos okropnego:( prykne raz lub dwa i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala to Ty w ogole szyjke masz chyba dlugą? Nie znam sie ile ma szyjka ale wydaje mi sie ze tyle to dluga, bo jak szukalam info to chyba normalnie ma kolo 4cm, nie chce tu glupot pisac nie wiem po prostu tak czytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aniala ja wizyty mam tak co 3 tygodnie. Teraz miałam 21.06 a następna 11.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam zazdroszczę tych wizyt co 2-3 tygodnie. Ja niestety co 5 tygodni mam :(. Moja szyjka ostatnio miała 38mm. Za każdym razem mam usg dopochwowe. Przez brzuch miałam tylko na prenatalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja po zabiegu mialam dwie wizyty i usg juz tylko przez brzuch ale jak bada na fotelu to jakby naprawde ciagnal za ten szew:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Jadzia a czemu nie przez powłoki brzuszne na takim etapie? Myslalam, że dopochwowo to tylko na początku. Przynajmniej mój lekarz tak mówił, że wtedy mało widać i musi być dopochwowo. Teraz mam zawsze na każdej wizycie szyjke sprawdzana i później usg przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja wychodzi na to ze do 23 mialam dopochwowo. A teraz przez brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sepik ponieważ tylko przez usg dopochwowe lekarka może sprawdzić długość szyjki. Też za każdym razem mam obawy, ale lekarka jest bardzo dobra więc wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Hmmm to ja w sumie nie wiem co on mi sprawdza na fotelu... mówi zawsze, że wszystko jest dobrze, szyjka ładna, czysta. Ale nie wiem czy wtedy sprawdza też jej długość? Badanie na fotelu to mniej niż pol minutki i później badanie przez brzuch juz dluzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na fotelu też jestem badana. Sądzę, że tak lekarz sprawdza czy szyjka jest zamknięta i czy rozwarcie się nie robi. Ciężko "ręcznie" określić długość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A mnie sie wydaje ze badaniem da sie okreslic czy sie skrocila czy nie tylko usg sie mierzy dokladnie bo jak sie dowiedzialam o skriceniu to na fotelu podczas badania juz mi to powoedzial, potem mierzyl dopochwowo i jak poszlam jyz do szpitala i bylam badana na ip to tez powiedziak ze szyjka krotka a usg bylo na drugi dzien tez po badaniu ba fotelu. Czyli lekarz to czuje i pewnie jak go cos niepokoi to robi dopochwowo. Bo bez powodu nie powinno sie robic dopochwowo juz po prenatalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25i mi tez tak się wydaje. Tym bardziej, że chyba wszystkie z nas tu czekały żeby mieć już przez brzuszek :D ja pamietam, ze jak zrobil mi lekarz pierwszy raz usg przez brzuch to mowil, ze gdybym miala troszke więcej tluszczyku czyli kilka kg do przodu to badanie przez powloki brzuszne byłoby jeszcze niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Wlasnie czytajac Twoja wypowiedz mi sie przypomnialo ze otylym to dopochwowo robią. Bo przez brzuszek sie nie da. Wiecie co puchną mi stopy i dlonie. Obraczki juz nawet nie nosze a stopy hmm dokladnie 25go maja, pamietam date bo bylam u endo i potem wskiczylam do galerii kupilam buty w swoim rozmiarze a dzis kupilam jyz rozmiar wieksze niz nosze... szok!!! Czytam ksiazke o tym slow fashion a co wyjde z domu to cos przywloke... jestem w siebie w mieszkaniu zaczelam przegladac ubrania, policzylam dzinsy prawie jednakowego kroju i wychodzi na to ze cos ze mną nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A jednak mam urojenia okazalo sie na pudelku jest wiekszy rozmiar a w pudelku juz moj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
Ja mam wizyty co 4 tygodnie ..;) obecnie 26 tydzien i mała waży 760g albo 730g wyleciało mi z głowy. A sie juz tak rozpycha, że nie wyobrazam sobie ze może byc jeszcze wieksza. Zdjecia nie dało się ładnego zrobić bo ssała kciuk cały czas heh ;) U nas tez jak chce zeby tatus zobaczył albo poczuł to automatycznie cisza, a jak go nie ma w pomieszczeniu to wariuje.... Mnie brzuch boli przy chodzeniu zbyt szybkim, i w nocy przy przewracaniu sie na bok ojj ciezko... Mamy juz 8kg na plusie ale Ci co mnie widzą po raz pierwszy mówią, ze nic nie widac, zeby tyle bylo wiec nie wiem w co poszło ..;) Dziewczyny dzisiaj sobie uświadomiłam, ze jak wszystko dobrze pojdzie to równe 3 miesiace zostały..kiedy to zlecialo masakraa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Mi jeszcze nic nie puchnie, ale przytylam 2 kg od ostatniej wizyty :D k25i Ty jesteś miesiąc przed nami wiec nas wyprzedzasz z dolegliwościami :) dzieki Tobie możemy się spodziewać tego co będzie za kilka tygodni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Milka własnie zdjęcie jak Dzidzius ssie kciuka musi być ekstra :) uwielbiam oglądać zdjęcie mojego małego chociaż tez tylko z profilu dal sobie zrobić :D może ktoras z Was chce się pochwalic zdjęciem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepik bo Ty tez wczoraj mialas wizyte. Ja wczoraj foty nie dostalam a tą co nam wczesniej to nie jest taka wyrazna:( faktycznie ze jestem miesiac przed Wami:) a zgage ktoras ma bo ja na tym etapie co wieczor. I jak sie poloze to jest ok a jak wstaje np siku ti tak pali ta zgaga ze szok. A niby sie nie powinno lezec bo wtedy bardziej piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×