Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość gośćgosc ANECZKA
Hej Marta witamy. Właśnie ta wydzielina biała ja ją bardzo często mam. W ogóle dziwie się czuje powiem wam szczerze jak się przekręcić z boku na bok albo jak wstaje z pozycji siedzacej to czuje taki ciężki brzuch to normalne teraz to czuje zauważyłam odkąd mam nie brać luteiny chyba jednak ta luteine dużo działa. W którym dziewczyny jesteście dokładnie tygodniu bo mm wrażenie ze ja jestem ostatnia za wami wszystkimi u mnie dziś 27 tydzień a od 22/23 płyn z piersi na przemian się pokazuje pytałam lekarza zbadał piersi i powiedział ze jak mała bedzoe chciała pokarm tobede karmić bo płyn juz jest i sutka są stercza ce cały czas do karmienia. Jeśli chodzi o mężów jak się zachowują nie wiele.mogę powiedzieć mój non stop maca brzuch i gada i chce żeby Oliwia go kopala a to tak się nie da na zamówienie tym bardziej ze jak teraz mam zakaz cukry bo ta cukrzycę mam to Oliwia mało co kopie tak mocno. A może męża przerasta to ze jeszcze jedna pociecha bedzie może to stres przez niego przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
I nie zdejmują tego już w znieczuleniu ani nic tylko zakłada taki wziernik jak do cytologi i przecina. Jest trochę dyskomfortu, ale bez przesady. Także myślę, że jak przeżyłaś zabieg związany z zakładaniem to i to też dasz radę. A jeszcze przecież poród przed Tobą :D więc się nie nakręcaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala to Twoj mąż mowi jak moj tata:) ze jak urodze to pojdzie w odstawke bo mama bedzie tylko do dzidziusia jezdzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Karola to jak zdejmuja to wiem a to ze chodzila do ordynatora to mi nic nie mowi:/ bo przeciez oni sie co kilka miesiecy dzialami zmieniaja:( jak bylam na patalogii to byl Witek a teraz jest moj:/ czyli nie wiemy do kogo chodzila. Tym bardziej ze niektorzy zdejmuja w gabinecie a nie w szpitalu czyli nie wiadomo jak to bedzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luiza do tej pory było wszystko okej. Mam dużo energii. Ale na wczorajszej wizycie u gin okazało się że skrocila mi sie szyjka. Nawet nie zdołała m o wszystko wypytac bo sie trochę wystraszylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:49 martA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
u mnie dziś równo 29tc czyli jutro 29+1 do donoszenia zostało 8 tygodni mam nadzieję, że się uda i szybko czas poleci:) ale właśnie brzuch mam tak spięty ciężki jak chodzę - najlepiej jak siedzę lub leżę ale wtedy też czasem twardy. I dziś bardzo wysoko czuję kopniaki pod żebrami - jeszcze chyba tak nie miałam w tej ciąży;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Marta a jak lekarz wykrył skróconą szyjkę mierzył przez usg dopochwowe czy w zwykłym badaniu ręcznym już wyczuł? jakie masz zalecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
K25i Andrzej Witczak czy jakoś tak. Aniala to się szkrabik przekręcił widocznie. U mnie dziś 27 i 4 dni czy jakoś tak. Aż tak dokładnie nie liczę. Druga ciąża jest chyba trochhę inna. Mój mąż też inaczej podchodzi mam wrażenie że nic go nie interesuje. Niby chodzi ze mną na każdą wizytę ale poza tym to nie ma tak że kładzie rękę na brzuch żeby poczuć jak mały kopie. Ani nie pyta jak się czuję ani nic. No ale ja też do tej ciąży podchodzę inaczej. Już się tak nie rozczulam. Więc może on po prostu też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniala lekarz przeprowadził badanie na fotelu i usg . w 22 tygodniu zaczęła się skracać ale miałam bardziej uważać i dostałam magnez i spazmoline. A teraz ponoć zrobiło się gorzej. Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Marta i nie zaproponował/zalecił żeby założyć szew czy krążek jak się skraca? Jakie zalecenia dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w prawie 30 tygodniu i koleżanka miała podobną sytuacje i w tym tugodniu ponoć już nie chcą zakładać. Mam nadzieję że te lezenie i leki dadzą radę dotrzymać mnie so końca. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aneczka ja jestem dokładnie w 28+4 tc. Moze fajnie by było stworzyć sobie taka listę, ktora Kiedy rodzi :) nick-tydzien ciąży- termin porodu sepik - 28+4 - 09.10.16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Karola mój właśnie też tak się zachowuje, że nie położy ręki, nie zapyta jak się czuję. A czasem miło by się zrobiło jakbym widziała zainteresowanie. A co do szkraba to chyba właśnie się przekręcił, ciekawe czy nie wróci na stare miejsce;) Marta a teraz dodatkowe leki dostałaś masz leżeć? ja ciągle panikuje z szyjką - miałam długość dopochwowo sprawdzaną 2 razy ale to było właśnie w okolicy 22tc, później w 25tc przez brzuch lekarz patrzył czy się nie robi rozwarcie wewnętrzne a tydzień temu badał tylko na fotelu i było ok. Ale dziś coś mnie kłuje, ostatnio dużo tej białej wydzieliny, brzuch jak kamień i jeszcze jakieś " mrówki" czuję w kroku. Nie wiem czy się nie wybiorę jutro po zwolnienie bo jeszcze pracuję ( a wizyta dopiero za 2 tyg) może przy okazji sprawdzi szyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aniala Ty jeszcze pracujesz a Maz ma takie pretensje? ? ? Wierzyć mi się nie chce... praktycznie wszystkie teraz kobiety ida jak najszybciej na zwolnienie a Ty smigasz do pracy. Powinien Cie na rękach nosić ! I jeszcze dziecko w domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Marta ja bym chyba zapytała o krążek - chyba można zakładać w dowolnym momencie - chyba, ze szyjka nie jest tak bardzo skrócona? ile ma cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniala teraz zwiększył mi dawkę spasmoliny,magnez i mam cały czas leżeć. jakby mi założyli ten krążek bylabym spokojniejsza. Najgorsze jest to że z moim mężem nie da sie non stop leżeć, czasem zachowuje sie jak kaleka :( MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
sepik no niestety i jeszcze mi powie, że nic nie robię:( a jeszcze staram się porządek utrzymać w domu, ostatnio wyrywałam chwasty w ogródku, a jak były urodziny córki to w zasadzie nie pomógł w przygotowaniach, chyba po prostu powinnam się położyć i powiedzieć, że mam nakaz leżenia od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z opisu wybika ze ma 1.5cm. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Na jrazek tez juz chyba za pozno bo moglby skorcze wywolac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
a jeszcze mnie bałagan w domu wkurza, bo mąż np. naczynia do zmywarki wstawi ale przykładowo kruszyny na blacie zostawi - robi tak wszystko tyle o ile ale chyba czas pomyśleć o dziecku i odpoczywać:) Marta ale lekarz nie chce krążka zakładać? może spróbuj skonsultować się z innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Karola moja siostra do niego w ciazy chodzila i teraz tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dziwi mnie, że w 22tc nie założyli szwu bądź krążka, k25i Ty bardziej "obcykana" w temacie być może pessar powodowałby skurcze ale leżenie naprawdę czyni cuda więc na pewno będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja to nie rozumiem jak ze sprzataniem jedno na drugiego sie moze ogladac. Jak obije nie lubicie balaganu to kto widzi balagan powinien go sprzatac przeciez to juz nie sa te czasy by kobieta za faceta sprzatala. ATy jeszcze pracujesz wow szacun:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że pomoże. W 22 tyg była skrócona ale widać nie znacznie. Teraz sie pogorszylo. Tym bardziej że w domu musiałam do tej pory robic wszystko. Mój Mąż jakoś ma to gdzieś. Tą skrócona szyjka tez sie nie przejął MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja w 23 tc bylam szyta ale rozwarcia nie mialam wiec spokojnie moglby dac mi krazek tylko krazek to ryzyko skurczy i infekcji. Ale czesciej daja krazek bo szybciej i do szpitala nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
k25i no mojemu bałagan przeszkadza ale nie bardzo coś z tym robi - czyli nawet jak jest bałagan to nie powinien się czepiać skoro nie garnie się do sprzątania a on ma pretensje jak leżę a wokół nieporządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ale skrocona szyjka to jest ryzyko przedwczesnego porodu trzeba uwazac! A to pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala to nerwy masz ze stali naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Moze chowanie meza to tez kwestia stazu w zwiazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×