Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość gość
To pierwsze dziecko. Nie było jakieś szczególnie planowane ale mąż bardzo chciał a teraz nawet jak chcę żeby dotknął brzucha i poczuł jak mała kopie to od niechcenia. Niewiem co się z nim stalo. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pierwsze dziecko. Nie było jakieś szczególnie planowane ale mąż bardzo chciał a teraz nawet jak chcę żeby dotknął brzucha i poczuł jak mała kopie to od niechcenia. Niewiem co się z nim stalo. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pierwsze dziecko. Nie było jakieś szczególnie planowane ale mąż bardzo chciał a teraz nawet jak chcę żeby dotknął brzucha i poczuł jak mała kopie to od niechcenia. Niewiem co się z nim stalo. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim, mam do Was pytanie chociaż wiem, że nie jest to temat na to forum, może któraś z Was spotkała się z takim zdarzeniem i i coś doradzi. Jestem w 26 tc. i do tej pory miałam bardzo częste i wyraźne ruchy mojej dzidzi a nawet czasem już bolesne.Najbardziej ruszała się rano i wieczorem w ciągu dnia pewnie nie odczuwałam ich aż tak ponieważ byłam w ruchu. Od 2 dni te ruchy stały się mniej intensywne i ledwo wyczuwalne. Dzisiaj rano czułam jak się rozpychała ale to też delikatnie i do tej pory czułam dosłownie 3 kopnięcia. Niestety nie jestem w stanie skontaktować się z moim lekarzem ponieważ jest na urlopie. Jak myślicie czy jest to coś niepokojącego czy jest to normalne na tym etapie ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu ja jestem.w 29 tyg i też czasami bywaja dni że dzidzia się mniej rusza. Lekarz powiedzial ze to normalne,czasem sie tak ułoży. ☺ przez kilka sni potradi szaleć non stop a później kilka dni leniuchuje. Liczysz ruchy kilka razy dziennie? MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, zaczełam liczyć ale dopiero od tych 2 dni bo wcześniej nie miałam takiej potrzeby bo ruszała się bardzo często i intensywnie, że aż mi brzuch cały podskakiwał. Ale około 12 zjadłam coś słodkiego i poleżałam trochę i d tamtej pory ruszyła się z 6 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bynajmniej moja gin mówiła ze czasem zdarza sie 2,3 dni lenistwa albo śpi. Jeżeli dłużej nie bedzie sie ruszala to powinnaś zapytać jakiegoś lekarza dla własnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Marta to jak pierwsze dziecko i szyjka sie skraca to nie dobrze, ponic przy pierwszym dziecku to zadkosc. Moj gin mowil ze zadko tak sie dzieje ze szyjka moja slabiutka trzeba szyc. A w szpitalu to cham ord nazwal mnie dziwnym przypadkiem. U mnie e 23tc miala 25mm bez rozwarcia a w 21tc bylo wszystko ok. Mam szew zalozny. A moze maz sie po prostu boi i narazie ma dystans a jak sie dzidzia urodzi to oszaleje na jej punkcie i bedzie Cie wyreczal. Ja jednak uwazam ze wsparcie faceta jest bardzo wazne. A ile macie lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A co do ruchow u mnie 32tc to tez czasem sie martwie. Zauwazylam ze jak nie moge sie zaltwic to ruchy są slabsze a po to juz znow wariuje:) tak jakby przy zatwardzeniu bylo jej cisno i sie nie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Tez tak mialam przez dwa dni prawie nic nie czułam ale czytałam ze właśnie mała może śpi albo jest tak ułożona ze ja nie czuje w każdym razie na trzeci dzień już dala nie źle o sobie znać. W ogóle moja Oliwia zawsze kopie tylko na dole lekarz za każdym razem jak robi usg widzi ja tylko i wyłącznie ułożona posladkowo! ; ( a wiecie ja się tak urodziłam mozliwe ze ja też tak będę? Tzn ja bym bardzo ciała naturalnie rodzic przeraza mnie cc a słyszałam że jak dziecko jsst posladkowo to tylko teraz cc ze lekarze boją się podejmować ryzyka naturalnego porodu w takim ułożeniu dziecka. Ja miałam szczęście w ten sposób się rodząc ale koleżanka ma znajoma z którą widzialam się na weselu i ma biodra uszkodzone bo rodziła się posladkowo błąd lekarski i dziewczyna ma chore biodr i kuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Ja jestem w 27 tyg. Termin 16 paz br. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i mam nadzieje ze się tozmiebi. W karcie ciąży wpisała opis szyjki ale ja niewiem co to znaczy. W ogole od tej gin coś się dowiedzieć jest ciężko. Ale wszyscy ją polecali. Ja mam 23 on 29 MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gośćgosc Aneczka . moja byla ułożona glowkowo na polowkowym,teraz jest pośladkowo. Mam.nadzieje ze jeszcze sie obroci. Tez slyszalam ze przy tym ułożeniu nie ryzykuja i robia odrazu cc. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja w 20mialam posladkowo a w 23 glowkowo. Marta czyli tylko wiesz ze szyjka cos nie tak a zadnych wiesci dokladniejszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i powiedziała że z Szyjka jest gorzej , bardziej sie skrocila. Kazała cały czas leżeć i jeżeli to nic nie da to bedziemy działać dalej. Tylko nie wiem co to dzialanie dalej znaczy. Trochę moja wina ze nie zasypalam jej pytaniami ale trochę sie przerazilam. To moje pierwsze dziecko a tu od początku cos nie tak. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Moj Dzidzius też na początku był pupa w dół. Obrócił się trochę przed badaniem polowkowym. Teraz jest cały czas główka w dół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Marta to chyba Twoje imie takie pechowe:) mam to samo i tez od poczatku pod gorke a moja siostra miala wzorowa ciaze a ja do 18tc wymioty od 10juz zgaga na poczatku ciazy do 25tc endokrynolog w 23tc szew zalizony, teraz hemoroidy. Jestem juz w 32tc. Z usg 4wrzesien a z om 26sierpien. Moze po tym ostatnim usg z mierzeniem wazeniem sie wyjasni kiedy tego porodu sie spodziewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i nie wiedziałam ze jesteś moją imienniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i nie wiedziałam ze jesteś moją imienniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba pechowe naprawdę. U mnie z om 1 pazdziernik . z usg jakos 2 dni różnicy. Na karcie szyjke mam 1,1,1. Jestem w tym kompletnie zielona. Kontaktowalam sie z innym gin dla porownania to powiedział to samo leżeć i jeszcze raz leżeć ehh. A wybralas juz imie dla swojej pociechy? MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Marcelinka. Ten opis szyjko to jakos tak oznacza ze 1cm szyjki Ci zostal a reszta rozwarcie wew i zew czyli tez juz masz po cm rozwarcia. Nie jestem pewna moze ktos wejdzie i Ci napisze. Ale to powinnas lezec plackiem. Olej obowiazki domowe. Przeciez na porod jakby co to jest za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Bylam obrazona na caly swiat ze musze miec szew ale teraz wiem ze majac szew jestem spokojniejsza. I praktycznie caly wiekszosc czasu to leze i tak. A magnezu duzo lykasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz 3x1 i spasmoline tez 3x1. Ja sie bpje tego wczesniejszego porodu. Jeszcze nie przygotowałam wszystkiego i w ogóle. Muszę wytrzymać w tym łóżku dla dpbra dzidzi. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja mam torbe do szpitala spakowana i musze dokonczyc prasiwanie ubranek i tez spakowac torbe dla malej. To ja mam magnez 3x2 doraznie nospe 3x1 i teraz mama dha i pregne plus ale pregny nie biore bo mi bylo po niej zle. A mama dha tez ma hamowac skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też biorę mama dha. Ja dla siebie torby jeszcze nie spakowalam, ubranka nie uprane, jeszcze łóżeczko ma przyjść w piątek. Mam nadzieję ze siostra mi pomoże bo sama nie dam rady skoro mam leżeć plackiem. MartA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mnie siostra prasowala bo ja to prasuje po kilka sztuk. Lozeczka jeszcze nie mam u siebie ttlko u mamy jest bo mam od siostry az lozeczko i nosidelko. :) materacyk poscielke powloczki dwa kimplety pokupilam brakuje mi tylko baldachimku dla ksiezniczki ale lozeczkiem to sie tatus moze zajac jakby co:) tylko musze jej torbe spakowac do szpitala:) i poukladac ubranka w pólce rozmiarami jak juz reszte doprasuje. Ja orasuje na obnizonej desce siedzac na kanapie, zelazkiem turystycznym:) wygodnie i lekko:) akcesoria dla bobaska juz wszystkie pokupilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja plackiem lezalam miesiac po szwie mimo tego ze po dwoch tyg lekarz pozwolil chodzic to bylam u mamy ponad miesiac to tylko lezalam. Teraz jestem u siebie to do 14 praktycznie leze potem biore prysznuc i robie obiad w tym tyg tak mam bo tak to mama mi robi obiad u mnie lub przywozi ale w tym tyg ma duzo pracy i nie przyjezdza. Ja robie wszystko palcem:) mowie do meza zrob to zrob tamto. Obiadki to lubie gotowac i cos szybkiego sie staram. Brakuje mi porzadnego pochodzenia po sklepach, mam odwyk od zakupow. Co pracujac w trakcie potrafilam pozamykac i isc po buty czy torebke dla relaksu:) jak sie mala urodzi to mi ruchu zafunduje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę że już prawie wszystko gotowe. Ja zamówiłam pościel z różnymi gadżetami i baldachimem przez internet. Łóżeczko też. A ubranek mam tyle ze jestem przerażona jak mam to wszystko uprac i uprasowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To masz fajnego męża. Ja jak swojemu wczoraj wypomnialam ze ja mam leżeć a on nic nie chcę pomóc to aie obraził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
To ja chcialam zlew umyc i awanture mi zrobil to leze. Moja mama na widok ubranek stwierdzila ze chyba trojke dzieci urodze a nie jedno:) ja w niedziele wielkie prasowanie sobie zaolaniwalam to az 6sztuk uprasowalam. Wydajna to nie jestem a czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×