Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
oolluunia

Specjalizacja ekonomia potrzebna pomoc !

Polecane posty

Jestem studentką ekonomii i mam wybrać specjalizacje . Chciałabym coś co bardziej mi sie przyda w życiu . Bardzo interesuje mnie księgowość . Poniżej dodaje dwie nad którymi sie zastanawiam: Specjalność „Finanse przedsiębiorstw”, umożliwia studentom zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi oraz materialnymi. W ramach specjalności występują następujące przedmioty specjalnościowe: - Rachunkowość zarządcza, - Rachunkowość komputerowa, - Kluczowe problemy zarządzania finansami (do wyboru), - Innowacje w przedsiębiorstwie, - Przedmiot do wyboru w języku angielskim, - Inżynieria finansowa, - Informatyczne systemy wspomagania decyzji, - Przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym, - Rachunkowość korporacyjna - Regionalne uwarunkowania działalności firm (do wyboru), - Negocjacje - System pośrednictwa finansowego, - Techniki komputerowe w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw, - Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa (do wyboru), - Zarządzanie jakością, - Zarządzanie strategiczne - Zarządzanie personelem(do wyboru). Specjalność „Analityka działalności przedsiębiorstw”, stworzona została jako odpowiedź na potrzeby podmiotów gospodarczych, w szczególności małych i średnich firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, działających w niestabilnym otoczeniu społeczno-gospodarczym i poddanym różnorodnym odmianom ryzyka gospodarczego. Umożliwia ona studentom zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu analityka gospodarczego. Przygotowuje do wykonywania profesjonalnych analiz ekonomicznych i finansowych, prognoz gospodarczych i biznes planów oraz identyfikacji i oceny ryzyka gospodarczego na potrzeby podmiotów gospodarczych. W ramach specjalności występują następujące przedmioty specjalnościowe: - Rachunek kosztów w przedsiębiorstwie - Analiza makroekonomiczna otoczenia przedsiębiorstwa - Analiza i ocena ryzyka w działalności gospodarczej - Ocena efektywności przedsięwzięć inwestycyjnych - Analiza finansowa i wycena przedsiębiorstw - System informacyjny przedsiębiorstwa i controlling - Repozytorium danych biznesowych - Prognozowanie i symulacje w przedsiębiorstwie - Analiza strategiczna przedsiębiorstwa - Biznes Plan - Analiza marketingowa - Przedmiot do wyboru w jęz. angielskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×