Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Klaudia001

Mieszkanie od dewelopera czy prywaciarza

Polecane posty

Gość bartek32423
proponuje poczytać o nieruchomościach na stronie fachowca czyli rzeczoznawcy majątkowego http://sztukawyceny.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urwa dzbany IIerdolone. Ktos zalozyl topik zeby podyskutowac jak w tytule, a wy lemingi napeerdalacie tutaj spamem jak poebani. Speerdalac stad a to juz, i zakladajcie sobie gdzie indziej swoje gowniane tematy...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reszka1882
No to może najpierw parę słów o mieszkaniu od osób prywatnych. Zazwyczaj są to mieszkania w starym budownictwie jeszcze pamiętającym PRL, w lokalizacji która może nie do końca nam pasować o szemranym towarzystwie. No i co jest też ważne i warte uwagi to że nie znamy do końca historii takiego mieszkania. A jeśli kupujemy nowe mieszkanie od dewelopera to mamy pewność że mieszkanie jest w nowym budownictwie z rewelacyjną lokalizacją a także przyjemnym osiedlu gdzie np nasze dzieci mogą w spokoju dorastać i bawić się na pobliskim placu zabawa który jest udostępniany tylko mieszkańcom osiedla. Takie standardy wprowadza deweloper vantage który swoje rewelacyjne projekty realizuje w dwóch najbardziej rozwiniętych miastach w Polsce czyli Wrocław i Warszawa. Możecie szczegółowo zapoznać się z ich ofertami na stronie internetowej https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe.html Jak dla mnie to wybór numer jeden jeśli chodzi o dewelopera w tych dwóch miastach. Zresztą jeśli poczytacie sobie opinie na ich temat w internecie to tylko znajdziecie potwierdzenie moich słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crystalia9
Ja też bym nie ryzykowała kupna mieszkania na rynku wtórnym. Tzn jeszcze zależy pewnie od jakości, roku budowy etc, ale mimo wszystko. Mury przeważnie są już troszkę "zużyte", do tego dochodzą koszty remontu, bo nawet jeśli mieszkanie nie wymaga choćby drobnego odświeżenia, to niekoniecznie muszę mieć taki gust jak poprzedni właściciele. Jestem właśnie na etapie kupowania mieszkania, po obejrzeniu chyba miliona, doszłam do wniosku, że nie ma sensu. Lepiej pójść do jakiegoś dewelopera. Też się naoglądałam sporo, ale to inna estetyka, no i bardziej nowoczesne, ustawniejsze, w większości w fajniejszych lokalizacjach. Szukałam w Toruniu, mam już nawet zarezerwowane mieszkanie w Przystani Wiślanej. Wysoki standard, ale głównie przemówiło do mnie to, że tak na uboczu, jednocześnie do centrum nawet spacerkiem blisko, poza tym zaraz przy Wiśle. Ponoć zimą trochę wywiewa, ale widoki będą rekompensować :P Także jeśli ktoś szuka, to po stokroć polecam deweloperów, nigdy "z drugiej ręki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika Witas
Jeżeli nie chcesz mieszkania do całkowitego remontu za wyjątkowo okazjonalną cenę, to lepiej brać to od dewelopera. Oczywiście te w świetnej lokalizacji automatycznie są droższe i np. w Warszawie nawet "gorsze" dzielnice wiążą się z konkretnym wydatkiem. W Warszawie firma Grupo Lar buduje w kilku lokalizacjach, np. przy Grójeckiej 216, czyli na Ochocie. Okolica jest całkiem ładna, sporo zieleni, park itd, można sobie zobaczyć nawet na grojecka216.com. Mieszkania też w dobrym standardzie. I przy okazji można na takim mieszkaniu zarobić, bo niedaleko jest Uniwersytet Medyczny, więc i pod studentów można ogarnąć temat mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakupiłam mieszkanie od dewelopera i jestem z niego bardzo zadowolona. Jeżeli poszukujecie mieszkania w Szczecinie to polecam wam zgłosić się od firmy www.steed.pl Budynki, które wykonują są świetnie wykończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda sytuacja jest inna, w przypadku rynku wtórnego bywa problem z uregulowaniem gruntów i już kredytu na to nie dostaniesz. My przeliczyliśmy ile możemy wydać na zakup i ewentualny remont i wyszło nas taniej zakupienie nowego mieszkania od fabryki domów na Płochocińskiej w Wawie plus samodzielne wykończenie. Trzeba się rozejrzeć, popytać i ponegocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja postawiłabym na nowe mieszkanie od dewelopera. To naprawdę świetna opcja na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Takie mieszkania po prostu nie mają żadnej „historii” :) My kupiliśmy M-3 od dewelopera www.libra.info.pl w Poznaniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni – polecamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak deweloper bo pewniej, wszystko nowe i nowoczesne, młodsi sąsiedzi. Kupiliśmy właśnie mieszkanie pod Warszawą na osiedlu Pszczelin w Brwinowie http://ekobud.com/ od Eko-Bud, to sprawdzony deweloper, więc wiemy że solidnie budują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam http://www.osiedle-parkowe.net/ to bardzo fajne osiedle od dewelopera, które nie jednej osobie się spodoba. Dodam, że ceny mają bardzo przyziemne, wiec może komuś się przyda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dewelopera jednak bezpieczniej. Jeśli myślicie o Łodzi to sprawdźcie sobie inwestycję przy Tuwima 32, w Nowym Centrum Łodzi - Perła Śródmieścia http://samson-dom.pl/perla-srodmiescia/ Świetna okolica - sklepy, szkoły, restauracje, kina, ale jest też zieleń - park Sienkiewicza czy ogród botaniczny. Do tego budynek dobrze zaprojektowany, mieszkanie z dobrym rozkładem pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANikaa90
Jak deweloper, to Kalter - pewna i sprawdzona firma godna polecenia. Raczej bym unikał jak to określiłaś prywaciarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam podobne zdanie co poprzednicy, jednak co deweloper i co nowe to nowe, wszystko robisz pod siebie, ale żeby nie bylo za latwo to znalezienie dobrego dewelopera tez nie jest najprostsze, ja chyba z 3 oferty odrzuciłem zanim się na cos zdecydowałem i w końcu padlo na firme z doświadczeniem bo inwestycja Neptun przekonala mnie niska zabudową i zieloną okolica. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wiezowcow, wole cos kameralnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie wybrałabym mieszkanie od dewelopera, wydaje mi się, że taki zakup jest dużo bezpieczniejszy no i takie budynki również są o wiele ładniejsze wizualnie :) Mi dobrze się mieszka w mieszkaniu z jednej z inwestycji Home Invest. Wszystko jest nowe, solidnie wykonane, tak jak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też chciałabym nowe, od dewelopera ale nie w stanie deweloperskim bo wykańczać je na własną rękę potem to męczarnia, jeśli już to chciałabym takie jak ma atal które można kupić z wykończeniem pod klucz, od razu się wprowadzasz ale sama wcześniej wybierasz jakie chcesz mieć płytki, podłogi, drzwi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj całkiem łatwo znaleźć można ładne mieszkanie przede wszystkim dzięki firmom takim jak wrocławskie biuro Verso - https://www.verso.com.pl/ - sam niedawno byłem na etapie poszukiwania jakiegoś lokum i nawet niedługo trwało znalezienie czegoś naprawdę dobrego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

Ja kupiłam mieszkanie od dewelopera - Family House i jestem w pełni zadowolona. Wszystko tak jak planowałam i tak jak miało być, nie było żadnych zaskoczeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ina

Oooo, ja też kupiłam mieszkanie od nich teraz 🙂 Na Osiedlu Poznańskim - czekam tylko na zakończenie prac. Po prostu nie mogę się doczekać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać na mieszkanie. Ja już mam za sobą zakup dwóch mieszkań i za każdym razem korzystałam z pomocy Family House. Nie miałam z nimi żadnych problemów, wszystko przebiegało dokładnie tak jak w podpisanej umowie a ceny mają bardzo atrakcyjne. Sory, ale gdzie kupicie kawalerkę w nowym budownictwie za 80tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

Wiadomo, że nowe mieszkanie od dewelopera jest lepsze. Nowy blok to wgl inna sytuacja 🙂 Co do wspomnianego Family House to wiem że sporo znajomych ode mnie z pracy kupiło właśnie mieszkanie na Osiedlu Poznańskim i jakoś już w lutym mają odbierać klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mimo wszystko lepiej od dewelopera. Zawsze można się po kupnie skontaktować jak coś będzie nie tak. Z prywaciarzami to jednak nigdy nic nie wiadomo. Lepiej kupić nowe mieszkanie i mieć pewność, że nie czekają na nas niemiłe niespodzianki. Jeśli miałabym kogoś polecać to solidnym deweloperem wydaje się być Family House z Poznania. Nie są bez wad, ale budują przemyślanie i solidnie, a o to przecież chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula

Jak dla mnie lepiej wziąć od dewelopera. Zawsze większa pewność. Co do Family House które tutaj zostało wspomniane, siostra kupiła mieszkanie na Osiedlu Poznańskim i czeka na odbiór kluczy. Znam tego dewelopera, bo już kiedyś kupiłam od nich mieszkanie i nie było żadnych problemów ani komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omg

to forum dyskusyjne a nie portal to SPAMOWANIA REKLAMAMI , czemu mod nie banuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicky

Ja swoje mieszkanie kupiłam od Home Invest, i jestem bardzo zadowolona z tej inwestycji. Bardzo jasne, przestronne, dobrze rozplanowane, dokładnie takie jakie chciałam. Świetne zrozumienie klienta. Polecam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dexter

Rynek wtórny – NIE. Moja siostra kupowała mieszkanie i żałowała. Nie dość, że właściciele byli problematyczni, to jeszcze pośrednik niekompetentny. Ja za to zdecydowałem się na inwestycję na Woli od Home Invest i nie miałem żadnych problemów. W banku mi pomogli z kredytem, o wszystkim informowali na bieżąco. Po co samemu pchać się w kłopoty kupując coś od prywaciarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merlin

Czy tylko dla mnie odpowiedź jest oczywista? Po co wchodzić do mieszkania po kimś, bez sensu. Tam trzeba wszystko przerabiać, zmieniać. Mieszkanie od dewelopera ma się od razu takie jak chcemy. Bez kucia zniszczonych kafelek w łazience i rozbierania starej kuchni. No nie wiem, ja wybrałem Home Invest i chyba teraz nie zdecydowałbym się na współpracę z nikim innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zapoznaj się z oferta osiedla Rozalin. Naprawdę ładne domy w dobrej cenie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ka_32

Od dewelopera, bo przynajmniej ma się pewność (o ile to będzie deweloper z klasą i dobrymi opiniami. Np. jakiś Home Invest itp.) że wszystko będzie jak należy i nikt nikogo nie oszuka. Jak kupowałam mieszkanie właśnie od Home Invest od początku do końca wszystko było dla mnie jasne, a z prywatnymi osobami wiadomo jak bywa. Różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na rynek pierwotny od Home Invest i to była dobra decyzja. Wszystko robione pode mnie, deweloper uczciwy i profesjonalny. Pomogli mi nawet z kredytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×