Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pianistka303

nauka gry na pianinie? mam 30 lat

Polecane posty

Gość gość
Z doświadczenia wiem, że, jeżeli były pobierane lekcje pianina w dzieciństwie, to w wieku dojrzałym można dość łatwo i przyjemnie wszystko sobie przypomnieć. Inna sprawa: na ile będziemy mogli się skupić na nauce, kiedy dookoła są problemy dorosłego człowieka (czyli te, których dziecko jest pozbawione), kiedy czas leci bardzo szybko i kiedy ciężko coś zapamiętać trwale i na długo. Mimo wszystko, warto spróbować wrócić do muzyki, bo umiejętność muzykowania bardzo dużo nam daje. http://arspolonica.ocross.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Nigdy nie jest za późno żeby się uczyć. Moja mama, a ma ona 45 lat, ostatnio zastanawiała się nad rozpoczęciem nauki. Swój wymarzony instrument znalazła na www.music-concept.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franex

Nigdy nie jest za pozno. Mam 17 lat i  bardzo chciałbym się nauczyć grać na jakimś instrumencie. Jutro wybieram się z tatą do salonu riff i mamy popatrzeć co będzie dla mnie najlepsze. Myślę nad gitara elektryczną, ma niesamowite brzmienie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał

Hej😊

Uczcie się, grajcie, w każdym wieku muzyka jest piękna i może nadać sens w życiu, nadać blask😊

Ja właśnie przeżywam odrodzenie, wróciłem do gry i pięknie mi z tym😊

Powodzenia🎶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mari

Zawsze warto zaczac uczyc sie gry na instrumencie w kazdym wieku, bo jestto dora gimnastyka dla mozgu (tak jak nauka jezykow obcych) i nie tylko sprawi Ci przyjemnosc ale i moze ustrzec przed demencja czy alzheimerem. Polaczenia neuronowe w mozgu tworza sie cale zycie, jesli go cwiczymy choc nie w takiej ilosc jak u pieciolatka czy trzylatka. 

Ale zawsze warto. Nie trzeba grac by byc wirtuozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.. nie byłam tu nigdy na forum. W ogóle rzadko korzystam z nich .Dzisiaj przypadkiem przeczytałam pytanie o nauce gry na pianinie ? 30 lat ? Wszystko jest możliwe jeśli naprawdę chcesz. Zawsze marzyłam aby grać na fortepianie... już jako dziecko.Marzylam też by być malarką i 2 inne jeszcze marzenia. Niestety życie czasem nie zawsze układa się tak jak chcemy wtedy gdy my tego chcemy. Czasem musimy dużo przeżyć  ,by dojrzeć do naszych marzeń  i niestety wybieramy co w danej chwili jest naszym priorytetem. Czasem marzenia musimy przesunąć w czasie..gdy faktycznie możemy je spełnić . Ale na pewno można nauczyć się grać na pianinie i fortepianie  ,i nawet zostać wirtuozem w różnym wieku. Ja nauczyłam się grać na fortepianie mając 56 lat . Nuty znałam tyle co z podstawówki. Nie uczyłam się grać nigdy. Majac 53 lata zachorowałam na chorobę Sudecka..prawa ręka. Jednocześnie guz.z. kręgosłupa i inne .Po tym jak stanęłam znów na ''nogi ''  poszłam na 86 godzinny kurs gry na fortepianie tzw. .japońską metodą na poprawę pamięci  grając nie patrząc na klawisze. Później ćwiczyłam sama ...teraz po 5 latach gram nawet publicznie  i też maluje. Miałam już 2 wystawy moich obrazów...i super krytykę.  Teraz uczę moje wnuki ,tak jak uczyłam moje dzieci ...marzenia się spełniają...tylko trzeba marzyć i walczyć o nie. Pozdrawiam i powodzenia życzę....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to fajna sprawa z graniem na klawiszach wiec polecam

Edytowano przez arek.pianino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie Wy macie zdanie na temat zakupów w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? Jeżeli są tutaj osoby grające na perkusji lub chcące zacząć, to polecam Wam sprawdzić ofertę internetowego sklepu perkusyjnego DrumCenter, gdzie znajdziecie m.in. słuchawki perkusyjne i wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×