Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy nadwaga naprawdę postarza i gorzej się wygląda w opinii otoczenia?

Polecane posty

Gość gość

Nie mówię tu o jakichś 5kg dodatkowo, ale 10, 20 czy 30kg. Czy raczej tu chodzi o to, że to kwestia ubioru i w ciuchach XXL nie można zbyt dobrze wyglądać. Pytam, bo ostatnio słyszałam komentarze odnośnie mojej siostry, która utyła po ciąży. Ja nie zwracam uwagi, bo jednak ją widuję prawie codziennie. Słyszałam jednak różne komentarze "otoczenia", że tak powiem i nie wiem czy jej to mówić, bo i jej znajome tak to komentowały, zmotywować by coś zaczęła ze sobą robić, bo jednak się rozleniwiła, czy zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
motywować nie dość, ze źle wygląda, to jeszcze zdrowiu to nie służy jeszcze się pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jak to się mówi najbardziej obrywa się posłańcowi. Naprawdę kobiety plotkują na potęgę i obrabiają tyłki. Szczupłe grubym, grube szczupłym, te z forsą tym biednym i odwrotnie. Każdy pracuje na swój los, swoją przyszłość, swój wygląd i nikomu nic nie powinno być do tego jak kto wygląda. Mi zależy na sylwetce i zdrowiu, inne wolą wcinać pączki. Ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale nadwaga jak ktos wczesniej wspomnial nie sluzy zdrowiu.Ja przytylam w ciazy z 51kg do 86kg.Olalam sprawe i po pol roku zaczelo zdrowie szwankowac.Wiedzialam ze wygladam zle ale dopiero problemy ze zdrowiem mnie zmotywowaly do schudniecia.Nie oszukujcie sie, nadwaga nie jest atrakcyjna!Dzis waze 62 moze to nie idealna waga gdyz jestem niska(159cm) ale lepiej sie czuje i wygladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no 62 a 86 to szalona różnica, ja mam 162 cm, a ważę 57, 58 w porywach, a ważyłam 62 właśnie, ale zaczęłam ćwiczyć na fitnessie i tez widzę wielka różnicę, mimo, ze to tylko 4 kg trwaj w swym postanowieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nadwage zdecydowanie dodaje lat.. Ale jak ktos juz napisał jednym zalezy na wyglądzie bardziej innym mniej. I niby jakbyś miała zmotywować siostre?? Sprawisz jej tylko przykrość ona widzi że przytyła. Ja też przytyłam po ciąży i nikt mi nic nie powiedział na ten temat. Sama dojrzałam żeby schudnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazda z nas wie ze nadwaga powoduje ze czlowiek staje sie po prostu brzydki...Z ladnych ludzi robia sie nieladni,ociezali ,tacy znieksztalceni ludzie:( Z Bogiem sprawa jak taka otyla osoba o siebie dba-w sensie zaklada tuniki,sukienki dopasowane do sylwetki,jest pachnaca ,czysta,ma fajne zadbane pomalowane paznokcie.Juz wtedy jak dla mnie jest ok. Gorzej jak babsko 43letnie ode mnie z pracy.Ma z 15lub 20kg nadwagi,jest b niska,a ubiera sie w obcisle portki.Czest jej sie rozporek psuje i tak potrafi lazic oblesnie.Czesto od niej smierdzi brudna c. i p...(cytat moich kolezanek ale taka prawda) i potem.Ma poobgryzane pazury.Do tego ma ohydny charakter-niby sympatyczna i tzw."swoja" a jak z nia ma sie dluzsza chwile do czynienia to cwana i wiesniacka baba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaką ma się urodę i ciało. Zauważyłam, że są kobiety które maja parę kilo za dużo (nie mówię o otyłości!) ale mają parę kilo na plisie, a mimo to ciało jakieś takie zbite, spójne, wcięcie w talii, okrągły biust, zero podgardla, ładna cera, fajne ciuchy i wyglądają dobrze. Niestety kiedy ja przytyłam to wszystko poszło w brzuch i plecy... tak w plecy :o piersi dalej jak u kurczaka, początki podgardla, ciało i skóra jakieś takie wiotkie :o Wyglądałam ohydnie i mega staro :( Musiałam schudnąć, bo nie mogłam patrzeć na siebie i teraz czuję się świetnie. Po przytyciu ważyłam 67kg na 166cm wzrostu. Teraz ważę 59kg i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że gorzej wygląda osoba nalana. Lat też to dodaje i to całkiem sporo nie wiem ile siostra ma lat, ale 30 latka nie zadbana i grubsza wygląda na 10 więcej. Ty nie musisz jej nic mówić, ale może zaproponuj wspólne spacery, basen, fitness?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej po prostu motywuj, spróbuj ją wyciągnąć na basen, aerobic, jakieś wspólne zajęcia, zaproponuj opiekę nad dzieckiem w czasie jak będzie potrzebowała wyjść... sama miałam dokładnie taki sam problem z siostrą. Tyle że ona była naprawdę zadbana, zawsze ładny makijaż, super uśmiech, fryzura, manicure, ładne ciuchy, sylwetka mimo nadwagi proporcjonalna. Ale widziałam jak się z tym męczy. Próbowała różnych diet, okazjonalnie, róznych aktywności ale słabo u niej z wytrwałością. Nie odzywałam się nigdy na temat bo sama stwierdziła że ma dość tych uwag, ma lustro i sama widzi przecież jak wygląda. Na plaży tylko pareo, na basen nie chciała chodzić, lato to był dla niej koszmar- poobcierane uda, konieczność odsłaniania ciała... każde troskliwe dogadywania rodziców, ciotek, sąsiadek (wiecie, takie "oj, troszkę ci się przytyło" czy "poćwicz trochę, taka ładna dziewczyna bylaś") tylko dobijało, zakupy ubrań to koszmar... problemy z kręgosłupem, z kolanami. Nie powiem żeby wyglądała starzej, raczej okrągła, pełna twarz wyglądała u niej bardziej dziecinnie niż staro, ale przy szczupłych koleżankach jednak jej figura raziła. W końcu dziecko podrośnięte, poszła do pracy, zadbała żeby rodzinę zdrowiej karmić żeby mała miała też dobre nawyki żywieniowe, efekty przyszły same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale tak.....ciężko się ubrać żeby wyglądać atrakcyjnie wiem to po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z d**y temat. Myslalam,ze piszesz o 2-3 kg wiecej a nie o sporej nadwadze/otylosci. to chyba oczywiste ze to duze obciazenie, niekorzystne dla zdrowia i urody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczek82
No niestety nadwaga niekorzystnie wpływa na wygląd jak i na stan zdrowia.Porozmawiaj z siostrą na ten temat.Ogólnie ja poleciałabym Ci znalezienie gabinetu dietetyka,który wykonuj***adanie genetyczne code of me w celu spersonalizowania diety pod możliwości organizmu.Ja po ciąży tez miałam problem z nadwagą 25kg i wiem,ze było ciężko mi je zrzucić tak na własną rękę.Najważniejsze informacje na temat tego badania otrzymasz pod numerem 0(22)122 33 77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy postarza? Hm...Na pewno nie jest korzystna dla zdrowia, obciąża serce, stawy, wzrasta ryzyko nadciśnienia, cukrzycy... Sama walczę od lat z nadwagą, z różnym rezultatem, niestety... Staram się tak ubierać, żeby było modnie, zatuszować to i owo, żadne mini czy obcisłe gacie :-D. A w pracy, jak przyszedł do mnie mój 21-letni syn, to myśleli, że sobie z nich żarty robię i że w takim razie musiałam mieć 14-15 lat, jak go urodziłam :-D Bardzo często spotykam się z opinią, że wyglądam dużo młodziej niż w rzeczywistości mam lat i wiem, że to nie jest tylko takie głupie slodzenie, bo to opinie obcych ludzi. W pracy są ze mną rowiesniczki, a dziewczyna, która teraz się przyjęła, do mnie mówi po imieniu, a do nich na pani. Jak ją zapytałam, dlaczego, to mi odpowiedziała - no bo ty chyba niewiele jesteś ode mnie starsza. :-D Ona ma 27 lat, a ja 43 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam koleżankę 43 :),ja też mam tą samą przypadłość walczę z kg,ale nadwaga i okrągła buzia myli ludzi,i mnie czasami jak gówniarę traktują,,,co czasami przeszkadza :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym schudnąć właśnie ze względu na zdrowie, bo jeśli chodzi o wygląd, jakoś daję radę ;-) Moje chude koleżanki wcale nie są szczesliwsze z tego powodu, wiecznie na diecie, przeliczaja te kalorie, a od własnego męża dobrego słowa nie usłyszą ;-) -43 latka z nadwagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak stara grucho, wmawiaj sobie, ze traktują cię jak gówniarę:O no sorry, ale 43 latka choćby nie wyglądała na swój wiek, to nigdy tez nie będzie wyglądała jak gówniara... teraz nieźle pojechałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co takie staruchy tu piszą? Was jeszcze dotyczy ciąża? Macierzyństwo w sumie tak, chociaz już macie odchowane bachory i o takich już nikt tu raczej nie pisze. Po co tu siedzicie? Nie dość, ze stare to jeszcze grube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj coś ubodlo suchą mietłę? :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wiekiem skóra wiotczeje i jak jest bardziej naciągnięta, to wygląda się młodziej. Stąd starsze babki bardziej przy kości (50+) wyglądają moim zdaniem z twarzy młodziej niż te bardzo szczupłe. U młodszej osoby moim zdaniem nie ma różnicy i niewielka nadwaga nie wpływa na to. Co innego kwestie zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi sie wydaje Ze jest roznica miedzy 40- latka z nadwaga a Bez nadwagi... dotyczy To napewno ubioru, moga ubrac wszystko i Ladnie w tym wygladaja, a Juz taka przy kosci nie ubierze wszystkiego🤔

poza tym na plazy ciezko sie patrza na te waleczki i sadelko u mlodej osoba Ale u starszych rowniez... kwestia To ruch i zdrowe odzywianie. Mam 37 lat i waze 55 kg, moge ubrac wszystko, a Jak popatrzec na kobiety po 40 z nadwaga To waga naprawde Postarza... Ubior tez...

zreszta maz dalej we mnie zakochany i uwielbia moje cialo😊

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moim zdaniem dużo gorzej. Wygląda się staro i niechlujnie, mimo najlepszych ciuchów. I piszę to ja, wiecznie borykająca się z kilogramami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

mnie się wydaje,że nadwaga nie dodaje..np.moja kuzynka schudła 30 kg. to strasznie się postarzała,ludzie którzy nie wiedzieli że się odchudza myśleli,że poważnie zachorowała ,że tak źle wygląda...są siadka schudła 25 kg i to samo..jakaś taka wielka głowa jej się zrobiła i ma policzki opadnięte i drugą brodę bo jej się skóra nie wciągła...także nie zawsze chudy znaczy ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbhbh

czasem jak sie ktos odchudzi to dopiero wyglada starzej, w pewnym wieku odchudzanie nie jest takie dobre bo ta skora na twarzy wisi i zmarszczki od razu widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olp

Sylwetka z daleka szczuplejsza jest lepsza, ale z bliska  skora na twarzy ze zmarszczkami , rece, nogi tez gorzej. Mlode dziewczyny ok, ale starsze mlodziej wygladaja jak sa tezsze , W ubraniu pod szyje i z dlugimi rekawami, nie pokazujace nog - ok, wrecz jak modelki, zwlaszca w fotoszopi, ale nie nalezy sie rozbierac ani ciut ciut. To najlepsze dla samotnych albo z niedowidzacymi partnerami :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olp

Sylwetka z daleka szczuplejsza jest lepsza, ale z bliska  skora na twarzy ze zmarszczkami , rece, nogi tez gorzej. Mlode dziewczyny ok, ale starsze mlodziej wygladaja jak sa tezsze , W ubraniu pod szyje i z dlugimi rekawami, nie pokazujace nog - ok, wrecz jak modelki, zwlaszca w fotoszopi, ale nie nalezy sie rozbierac ani ciut ciut. To najlepsze dla samotnych albo z niedowidzacymi partnerami :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie zawsze otyłość postarza,  jednak moim zdaniem lepiej wyglądają osoby szczupłe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nadwaga nigdy nie będzie atrakcyjna. Taka jest prawda i nic tego nie zmieni. Takie osoby wyglądają jak flejtuchy nawet jak się pieknie ubiorą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Ja podczas odchudzania Zdecydowałam się na zastosowanie Slimunox moim zdaniem jest to jeden z najlepszych suplementów jakie są obecnie na rynku i co bardzo ważne uważam bowiem jest to suplement oparty 100% na naturalnych składnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna
Przed chwilą, Gość Monika napisał:

Ja podczas odchudzania Zdecydowałam się na zastosowanie Slimunox moim zdaniem jest to jeden z najlepszych suplementów jakie są obecnie na rynku i co bardzo ważne uważam bowiem jest to suplement oparty 100% na naturalnych składnikach

również stosowałam te tabletki trzy miesiące czasu i po nadwadze nie było śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×