Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Morfeo

Mity fałszywie negatywnych wyników Beta hcg

Polecane posty

Gość Morfeo

Kilkakrotnie spotykałem sie z opiniami i historiami na rożnych forach dotyczących watpliwości związanych z wiarygodnością testów Beta hcg z krwi. Zakładam ten wątek, żeby wyjaśnić wątpliwości związane z tzw. "fałszywie negatywnymi" wynikami testów Beta hcg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale o co ci dokładnie chodzi? Jeżeli jest ciąża jest hormon beta hcg we krwi...ale... ... wynik beta hcg jak każdy inny może wyjść fałszywy. ktoś może zamienić próbki, maszyna może szwankować itp. Ja dostałam wynik beta hcg ponad 2000 a CIĄŻY NIE BYŁO. To była pomyłka laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeo
Są osoby, które twierdzą, że wyniki testu Beta hcg z krwi są czasami niewiarygodnie, ponieważ - jak głoszą - czasami zdarzyć sie może, że kobiety przez całą ciążę nie produkują tzw. antygenu hcg... Jest to oczywiście pogląd nieuzasadniony, błędnie sformułowany problem i sprzeczny całkowicie z współczesną wiedzą medyczną. Jesli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdury piszesz. A nawet jeśli jakie to ma znaczenie? Już kilka dni później niż po becie można zobaczyć ciążę na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeo
Masz racje takie pomyłki związane z czynnikiem ludzkim sie zdarzają. Niestety - spotkałem sie z opiniami ze u niektórych kobiet hcg we krwi nie jest wogole wykrywalny podczas całej ciąży. Rzekomo ma byc to spowodowane brakiem "antygenu hcg". Jak niektórzy twierdza taka "anomalia" zdarza sie raz ma 10000 przypadków lub jak niektórzy inni podają raz na kilkadziesiąt tysięcy... Chodzi o to ze ktoś cos źle zrozumiał podal taka informację i dziewczyny które nie sa w ciąży wkręcają sobie pomimo negatywnego wyniku ze jednak w tej ciąży mogą byc, bo "zdarzały sie takie przypadki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeo
Wiec wyjaśniam. Tak jak napisałaś błędy laboratoryjne sie zdarzają. Jesli chodzi o badania hormonalne to moze mieć to miejsce ale bardzo rzadko. Jedyne pomyłki to raczej błędy wynikające z pomylenia wyników pacjentów. Teraz odnośnie tzw. niewykrywalności antygenu hcg w krwi przez cała ciąże u niektórych... W badaniu z krwi oznacza sie poziom hcg lub Beta hcg. Hcg jest białkiem, hormonem i w badaniu samo w sobie pełni role antygenu. Wiec jesli ktoś pisze ze ktoś nie wytwarza antygenu hcg przez cała ciąże to tak jakby mówił ze nie wytwarza wlasnie samego hcg lub Beta hcg (podjednostki hcg). Testy nie wykrywają jakiegoś osobnego antygenu tylko hcg, lub Beta hcg które pełni role antygenu wchodzącego w reakcje z przeciwciałami hcg lub Beta hcg zawartymi w odczynnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeo
A jak wiadomo nie jest możliwe by nie było hcg podczas ciąży. Produkuje je trofoblast. Medycyna jasno mowi bez hcg w odpowiednich stężeniach ciaza nie moze sie prawidłowo rozwijać. Nie mówiąc juz o błędnych opiniach o tym ze wogole bez hcg ciaza moglaby zakończyć sie szczęśliwym porodem - to kuriozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeo
A przepraszam ze zapytam: skąd wiesz ze bul błąd laboratorium? Czy ginekolog wykluczył ciąże i inne przyczyny wyniku ponad 2000? Robiłaś potem powtórnie betę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam sobię ten test w http://ledanlodz.pl/ tam mają super ceny na takie usługi i wynik jest ekspresowao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie beta hcg 84 wykazala ciaze. Uzg pokazalo brak ciazy. Powtorzony test byl rowniez negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m89

A u mnie w piątek wieczorem beta 782, a w poniedziałek rano <1,2...  I niech mi ktoś powie, że pomyłki w lab się nie zdarzają, bo o ile mi wiadomo, tak szybki spadek nie jest możliwy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drw

Badanie w tym samym laboratorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak ktos tak bardzo chce, ze wlepia wzrok w test ciazowy lub wierzy, ze bhcg sie pomylila to za bardzo chce i w ciazy nie bedzie. Poza tym to chore podejscie, ktore prowadzi do niemilych konsekwencji takich jak frustracja i zazdrosc. Trzeba odpuscic. Po prostu. Nie cisnac tylko na ciaze tylko zyc normalnie i ewentualnie leczyc sie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m89
3 godziny temu, Gość Drw napisał:

Badanie w tym samym laboratorium?

Tak, w tym samym.

Co do drugiej wypowiedzi, to nie rozumiem, przynajmniej jeśli to miał być odnośnik do mojej wypowiedzi 🙂 Może nie tyle wierzę, że bHCG się pomyliła, co że laboratorium pomyliło probówki... Wynik 782 w 23dc od początku wydawał mi się co najmniej podejrzanie wysoki, stąd powtórka w 26dc i wynik <1,2. Zarówno pani w zabiegowym jak i lekarz nie widzieli nic dziwnego w tak wysokiej becie, ale jednak drugi wynik pokazał, że moje podejrzenia były słuszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×