Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Talka0505

Zwolnienie lekarskie w Polsce i kontynuacja w UK

Polecane posty

Gość Talka0505

Witajcie, przebywam na L4 ciążowym od kilku dni. Mój mąż pracuje w UK i zamierzamy się tam przenieść. Jak wygląda kwestia przedłużenia L4 w UK? Tutaj mam umowę, więc nie chciałabym rezygnować z pracy. Ale resztę ciąży (czyli prawie całą) chciałabym donosić już tam i tam rodzić, bo powrotu do kraju nie planujemy. Ktoś się orientuje jak to wszystko wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zawiła kwestia. Skontaktuj się z zusem, aby otrzymać informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez to kretynko calkiem inny kraj, zauwazyłas? A moze jeszcze ze wszystkimi tam bedziesz chciaa po polsku gadac albo wymuszac to na nich? Bo juz takich tutaj spotkałam... Tutaj nie ma czegos takiego jak zwolnienie lekarskie w ciazy. Mozesz nie pracowac, ale wtedy za to ci nie płaca tj to jest w pl... Polki tak maja, ledwo to zaciazy juz leci do lekarza jakby to choroba byla... Wiele Polek sie na tym przewiozło. Potem sie dziwia, ze nikt ich nie chce zatrudnic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to jest L4 ciazowe? Jeszcze nie słyszałam o takiej chorobie.... W UK pracuje sie do konca ciazy, jezeli chcesz potem wiecej czasu spedzic z dzieckiem. Nikt nie płaci ciezarnej za siedzenie w domu w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tak grzeczniej? Nie wiem czy wiesz ale każda ciąża jest inna, niektóre kobiety mają ciąże zagrożone, lub pracują w trudnych warunkach. zbyt pochopnie oceniasz ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I już się babsztyl szykuje żeby wykorzystać angielski system socjalny. Przez takich jak ona anglicy będą mieć głosowanie BREXiT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa wielkie G dostaniesz w Uk także nie licz na kasę :) turystko zasiłkowa nawet maternity z job center nie dostaniesz a na L4 to w Polsce sobie siedż ja musiałam pracować do 7 miesiąca póżniej mnie sami na maternity wysłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież tam nie ma czegoś takiego jak L4 pracujesz do końca ciąży albo siedzisz w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytajcie ze zrozumieniem. Autorka ma prace w Polsce i jest na L4 a teraz chce wyjechać do uk do męża. Nie będzie tam szla do pracy tylko zastanawia sie czy chorobowe jej sie będzie nadal należeć z Zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aa to niech pisze jasniej, ze najpierw chce oskubac polskich podatnikow a potem urodzi w uk i bedzie probowała oskubac podatnikow brytyjskich :D pewnie popracowała rok, zapłaciła jakies smieciowe skadki a teraz płacicie mi tak zebym zyła jak krolowa bo sie rozmazam :D niezle kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZUS raczej może wstrzymać zasiłek skoro wyjeżdżasz. A jak zrobią ci kontrolę? Przyjdzie człowiek z ZUS i cię nie zastanie w domu mimo l4? Mogą ci nakazać zwrot zasiłku więc lepiej nie ryzykuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz wystawia L4 na 3-4tyg.W UK mają inne przepisy dotyczące ciężarnych i ewentualnego L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odowiedz to nie nie dostaniesz zwolnienia od angielskiego lekarza a po za tym watpie ze w polsce by to przyjeli. Niestety ale musisz zwolnienie brac od swojego lekarza prowadzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam dodać,oczywiście lekarz w Polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zle podejscie autorko niestety ni latwa sprawa i nie do wykonania. Radze urodzic w polsce a pozniej juz z dzieckiem wyjechac do meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
L4 oznacza ze nie jestes zdolna do pracy i chora, piszesz ze kazda ciaza jest inna, ale ty wcale chora nie jestes... Jestes poprostu zwykła kombinatorką, przeciez jakbys była naprawde chora lub ciaza byłaby zagrozona to nie poleciaabys do uk, bo podroz samolotem nawet bez ciazy jest pewnym obciazeniem dla organizmu... Eh wy głupie polskie baby... Potem sie dziwicie, ze nie chca was zatrudnic albo dac normalnej umowy... Trzeba było dawac d**y facetowi z duza kasą, a nie gołodupcowi, to lezałybyscie sobie teraz cała ciaze na sofie i wąchały kwiatki zamiast pracowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie kretynka nawet nie wie, ze mogą jej w uk wystawic rachunek w tys funtow za porod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwnie piszesz. Masz tu umowę i chcesz pracować ale wracać nie zamierzasz? Nie bardzo wiem o co chodzi. Poinformuj ZUS o zmianie miejsca pobytu. Najlepiej spytaj w Zusi jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziwnie pisze, tylko ona te l4 z pl myslaa ze sobie zaniesie do brytyjskiego odpowiednika zusu i beda jej dalej płacili brytyjscy podatnicy juz w funtach tylko z tego tytułu, ze jest w ciązy :D oj zdxiwi sie lulunia jak tu jest, naczytała sie jak to domki i zasiłki za darmo dają :D. Jak sobie porowna poziom tych zasiłkow i zestawi to z kosztami zycia, szczegolnie jak dziecko sie urodzi, to wroci znowu do pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do pracy w trudnych warunkach, jaka sobie prace wybierzesz taka masz, czemu podatnicy maja płacic za twoje wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, czy Ty myślisz, że pieniądze z ZUSu będą wypłacane w funtach? Przecież na zwolnieniu może przyjść komisja i sprawdzić, jak chora jesteś, poza tym naciągasz, ja miałam zagrożoną ciążę od 5 tygodnia i ze strachem wsiadałam do auta, jadąc na kontrolę, a Ty z zagrozoną ciążą chcesz skusić się na lot samolotem? Jedyne, co tu dostaniesz, to 82 funty miesięcznie, więc lepiej zostań w Polsce i tam naciągaj podatników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznijmy od tego ,ze jak wyjedziesz do Uk to przez pierwsze dwa lata benefitow nie uswiadczysz.L4 w Uk nie istnieje i nikt za nic nikomu nie placi,kobiety tu pracuja w ciazy a jak nie to siedza w domu .A nawet maciezynskiego nie dostaniesz bo nie mieszkasz dwa lata w Uk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żal mi osób komentujących autorkę tego postu.... połowa wgl nie zrozumiała o co jej chodzi, druga połowa sama nie wie o czym pisze. Jestem ciekawa jak się potoczyła ta sytuacja koleżance, jeśli możesz to napisz. Ja jestem teraz w podobnej sytuacji z tym ze prowadzę w pl działalność. I o dziwo drogie przedmówczynie polski ZUS akceptuje zwolnienia od lekarzy z całej unii! I wyobraźcie sobie ze wypłaca nawet zasiłek chorobowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żal mi osób komentujących autorkę tego postu.... połowa wgl nie zrozumiała o co jej chodzi, druga połowa sama nie wie o czym pisze. Jestem ciekawa jak się potoczyła ta sytuacja koleżance, jeśli możesz to napisz. Ja jestem teraz w podobnej sytuacji z tym ze prowadzę w pl działalność. I o dziwo drogie przedmówczynie polski ZUS akceptuje zwolnienia od lekarzy z całej unii! I wyobraźcie sobie ze wypłaca nawet zasiłek chorobowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×