Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przesuszona cera.

Polecane posty

Gość gość

Mam strasznie suchą skórę na twarzy. Poza suchością nie dolega jej nic: nie mam powiększonych porów ani trądziku. Uczucie ściągnięcia na twarzy towarzyszy mi 24h/dobę. Aktualnie używam koziego mleka z Ziaji, ale widzę, że w ogóle nie zdaje egzaminu. Dziewczyny, polećcie dobrej jakości krem do twarzy, który dobrze nawilża i ma w miarę naturalny skład. Macie swoje sposoby na przesuszoną skórę twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kozie mleko jest chyba kremem nawilżającym, powinnaś stosować półtłuste/tłuste. Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amethyst777
spróbuj żel z aloesem do skóry suchej floslek. Działa nawet na moją trudną, suchą i alergiczną skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćilona
u mnie bardzo dobrze właśnie w tych zimowych miesiącach sprawdza się ten krem z Make Me Bio http://www.topdrogeria.pl/wszystkie_produkty/garden_roses_nawilzajacy_krem_do_skory_suchej_i_wrazliwej,12182.html, na ogół nie mam problemów z cerą ale w zimie od tych kaloryferów i wszystkiego to po prostu dostaję bzika żeby jakoś sobie poradzić z suchością skóry, no i właśnie ten krem, który swoją drogą stosuje też moja przyjaciółka, bo to ona mi go właśnie poleciła sprawdza się bardzo dobrze:) ps. ja kiedyś uwielbiałam ziaje kakaową do twarzy, tą lekką wersję.. ale niestety, lata lecą i nie działa już tak super:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 30 lat :P No, ale do suchej skóry potrzeba właśnie kremu, który ją nawilży. Typowych tłuściochów boje się stosować, ponieważ nie chce, aby zatkały pory, ewentualnie niech będzie to krem na noc, a nie na dzień pod makijaż. Jakieś propozycje kremów? Drugie pytanie, jakie zabiegi u kosmetyczki polecacie do skóry suchej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OrangeNewBlack
Fajnie i szybko działa krem Happy per Aqua Floslek. Spróbuj koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj z kosmetykami profesjonalnymi, które kupisz albo na Allegro albo w gabinetach kosmetycznych. Clarena i Bandii mają dobre kremy nawilżające. Tanie nie są, ale czasami warto wydać więcej i mieć zapewniony efekt niż kupować co i rusz kiepskie kosmetyki. Do tego zacznij łykać kapsułki z olejem z wiesiołka (np Gal), a po miesiącu zobaczysz znaczną różnicę. wiesiołek ma mnóstwo zastosowań - poczytaj sobie o nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdź sobie kosmetyczkę na www.estibook.pl i udaj się do niej koniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogeryjne serie Ziaji są słabiutkie i przy bardzo problematycznej skórze się nie sprawdzą. Jak już lubisz markę Ziaja, to wybierz jej produkty, kremy apteczne. Mają o wiele bogatsze składy, nieco wyższą cenę, ale też lepiej działają. W codziennej diecie miej oliwę z oliwek, olej lniany, olej z wiesiołka (kapsułki Gal) i ryby. Pamiętaj, że organizm w pełni przyswaja dobro płynące z tych produktów i po jakimś czasie skóra z pewnością się zregeneruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na co dzien uzywam odżywczego kremu nawilzajacego z bielendy, seria- algi morskie i skórę mam ładną. Wczesniej po nalozeniu podkladu mialam widoczne skorki, ktore zbieraly sie chociazby w okolicy nosa. Ateraz mam spokoj, wszystko jest nawilzone i gladkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie loreal revitalift filler. Nawilżenie natychmiastowe, dodatkowo jako skutek uboczny ;) jędrniejsza i napięta skóra. Jesteś tego warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomógł krem dermo recepturowy Ziołoleku - Linourea. Bardzo dobrze i długotrwale nawilża i ma prosty skład. Nie podrażnia, kosztuje około 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zelenka
Koniecznie wypróbuj żel z aloesem od Floslek. Jedyne co mi pomogło na suchą a na dodatek alergiczną skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tak suchej skórze powinnaś używać krem polecony przez kosmetyczkę. Poza tym dobrze by było żebyś zrobiła sobie w profesjonalnym salonie kosmetycznym zabieg polegający na opatentowanej metodzie masażu twarzy. Robiłam taki w poznańskim Good Time Day Spa (http://www.goodtimedayspa.eu/) i mi pomogło. Zaaplikowany zestaw witamin znakomicie nawilża i nawadnia skórę. Spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh, wiem coś o tym. Tyle że ja mam strasznie suchą skórę po prysznicu i nie wiem jaki żel pod prysznic bym używała, zawsze jest to samo. Ktoś mi kiedyś olej kokosowy polecił - ja na to w szoku ale spróbowałam i serio jako balsam jest bardzo dobry. Kupiłam taki słój: http://enaturalnie.pl/oleje-naturalne/olej-kokosowy-extra-virgin-nierafinowany-900ml-targroch_166.html i starcza na długo a wystarczy, że po prysznicu na suchą skórę nałożę trochę i skóra zupełnie inna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybierz się do dobrego gabinetu kosmetycznego na zabieg regenerujący skórę; na stronie www.dobrakosmetyczka.pl znajdziesz gabinety ze swojej okolicy wraz z opiniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakie kroki należy podjąć zależy od jej kondycji. Jeśli jest bardzo sucha, podrażniona i pieczę Cię wszystko, co na nią nakładasz najpierw przez okres około tydzień możesz zastosować krem regenerujący cicalfate. Po tym czasie jak jej stan nieco się poprawi można pomyśleć o zabiegach złuszczających- pamiętaj, że nasza skóra cały czas "pracuję "- komórki z warstwy podstawnej przechodzą do warstwy rogowej. Bardzo często na skutek złej pielęgnacji, czynników zewnętrznych, zaburzeń hormonalnych czy odwodnienia dochodzi do zalegania grubej warstwy niezłuszczonych komórek, przez co skóra jest pogrubiała, szorska, sucha i bez połysku. Najlepiej w tej sytuacji udać się do specjalisty, które dobierze właściwa pielęgnację domową i gabinetową :) Pozdrawiam Abigail Laskowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×